Развитие на дете на 1 и 3 месеца

  • 1 353
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, моето дете е  твърде малко все още , за да се каже какъв е проблема , но аз усещам, че има някакъв , защото не се опитва да повтаря думи , не ми проследява пръста например,не дърдори дори и на бебешки с цел да комуникира  . На 1.3 месеца е
Посочва, когато иска нещо и ъ-ка,поглежда ме , но не много настоятелно , когато я питам кое къде е го сочи , сочи и сама на себе си , докато си играе . Речта я разбира - къде е мама,тати, баба, леля , свако , лампата и други предмети и играчки , разбира команди като например : покажи ми как слизаш от леглото, дай на кучето да помирише цветенцето , дай бибата на куклата , танцувай , пляскай за браво , колко си голяма и т.н . Посочва си носа , ушите , главата, чорапите , пъпа , показва си устата . С две думи мисля , че за възрастта си разбира много , но не знам как да се изразя сякаш не е много социално насочена . Например подава предмет на момиченце , момиченцето не го взема , но тя гледа към ръката на детето , а не в очите в отговор да вземе предмета и да й види реакцията.  Иначе се усмихва еднократно на хората . На играчките се изнервя - хвърля ги , а понякога дори и хленчи , много е странно . Тя като цяло е много инатливо и неспокойно дете , дори и насън се върти като пумпал . Чела съм много , че бебетата общуват и опознават света с очите и следят погледа на възрастния , за да разберат намеренията му , но тя не го прави . Все едно си е самодостатъчна .
Водила съм я на специалисти и казват, че няма аутизъм

# 1
  • Мнения: 18 298
Струва ми се, че детето ви много разбира даже. Нямам идея дали моето е знаело тези неща на година и 3 месеца. Не съм го карала да изпълнява задачи май. Thinking

# 2
  • Мнения: 2 352
Според мен нищо му няма на детето. Мисля че искате много от него.
Някои деца, моето включително(на 1г и 8м е), не искат да повтарят като папагали думички. Няма нищо лошо в това. Ще проговорят и дори има вероятност да не говорят бебешки, а ясно и разбираемо да изговарят думите. Притеснително е ако след 3г възраст не говори.
За играчките и моето е така, постоянно ги хвърля. Изобщо не ми харесва това поведение, но го отдавам на факта, че още не умея да играе с тях по предназначение.
До скоро не можех и да си представя, че ще подаде доброволно играчка на някое дете. По скоро ще тръгна да бяга в другата посока Grinning Нормално е да гледа към ръцете. Нямат още така усъвършенствани и координирани движения като нас.
Децата до 3г възраст не умеят да играят едно с друго. По- скоро играят едно до друго.
Няма смисъл до водите детето по- доктори само да го травмирате.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Госпожо, струва ми се, че имате твърде нереалистични очаквания от детето си. Спрете да четете за аутизма в Гугъл, всичко, което описвате е абсолютно нормално като поведение за дете на тази възраст. Не знам защо решихте, че е нужно да Ви следи пръста, за да сте сигурна, че е добре, Вашият пръст не представлява никакъв интерес за него.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 699
Абсолютно!
Голямото ми дете не ходеше дори на тази възраст.
Това не е маймуна да я дресирате.
Други деца ще търси след 2 ,дори към 3 годишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт