Тикове, гласови тикове, синдром на Турет

  • 5 063
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте! Пускам тази тема с надеждата да пишат хора, които са се сблъскали с тази диагноза. Ще се радвам да влезем в контакт и да обменим опит и информация. Лечимо ли е заболяването, някой от Вас стигнал ли е до лекарства, които поне намаляват тиковете и има ли надежда за оправяне?

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Имаше един не лош филм за едно момче -американец,правен по действителен случай.Не е лечимо,но той стана учител и водеше напълно нормален живот.По едно време мислех,че моят син го има,заради постоянните еднотипни движения и повтаряния на думи,но се оказа аутизъм със синдром на Аспергер.

# 2
  • Мнения: 127
Здравейте, има ли сред Вас хора, които са имали тикове и са успели с течение на времето да се справят с тях? Може ли да има успешно лекуване на тиковете, каква е прогнозата? Има ли надежда с излизане от пубертета човек да ги "израсне"? Споделете мнения и опит!

# 3
  • Мнения: 74
Здравейте, има ли сред Вас хора, които са имали тикове и са успели с течение на времето да се справят с тях? Може ли да има успешно лекуване на тиковете, каква е прогнозата? Има ли надежда с излизане от пубертета човек да ги "израсне"? Споделете мнения и опит!

Здравейте,дъщеря ми когато беше на 6 или 7 години имаше ужасни тикове който лекувахме с хомеопатия шуслерова сол 7 и страмониум 30 ch по схема и тиковете спряха появяваха се от време на  когато почваше да се притесня но вече е на 14 години и няма никакви тикове

# 4
  • Мнения: 127
Благодаря Ви за отговора! При мен проблемът е, че имам дъщеря на 15 г., която от година и половина е с двигателни и гласови тикове. Пили сме какви ли не лекарства, правили сме ЕЕГ, ЯМР - нищо. Може би двигателните вече са по-слаби, но вокалните са постоянни. Вече и аз не знам какво да правя. С хомеопатия не сме пробвали. Може ли да ми дадете име и телефон на хомеопата Ви може и на лично.

# 5
  • Мнения: 74
Благодаря Ви за отговора! При мен проблемът е, че имам дъщеря на 15 г., която от година и половина е с двигателни и гласови тикове. Пили сме какви ли не лекарства, правили сме ЕЕГ, ЯМР - нищо. Може би двигателните вече са по-слаби, но вокалните са постоянни. Вече и аз не знам какво да правя. С хомеопатия не сме пробвали. Може ли да ми дадете име и телефон на хомеопата Ви може и на лично.


С удоволствие бих ви го дала но ми беше в предишния телефон а той вече го няма тя беше на моя колежка и тя ни уреди при нея с триста зора защото не приемаше нови хора работеше си само с едни и покрай нея и нас ни взе не вярвах че ще подейства но стана тя имаше тикове въртене на глава, примигване и приклявнане беше ужасно ходихме на невролог той ни изписа някакво лекарство което вече не помня на като прочетох че трябва да се внимава колко ще се даде че може да доведе до смърт и тн за първи път прочетох такава листовка и ми стана лошо и така реших да пробвам с хомеопатия

# 6
  • Мнения: 127
Много Ви благодаря за отговора!

# 7
  • София
  • Мнения: 480
Здравейте, има ли сред Вас хора, които са имали тикове и са успели с течение на времето да се справят с тях? Може ли да има успешно лекуване на тиковете, каква е прогнозата? Има ли надежда с излизане от пубертета човек да ги "израсне"? Споделете мнения и опит!
Като дете имах тикове и то доста сериозни, а също и психични тикове (затваряне на вратата примерно по 3 пъти и такива подобни) При мен помогна единствено това, че проявих воля сам да се справя, защото почваше да ми пречи. На нашите не им пукаше и не помня да са ми правили забележка

# 8
  • Мнения: 127
Това все пак е някакъв лъч надежда - че и с воля човек сам може да се справи, но явно трябва вече да е по-голям, по-осъзнат. Дъщеря ми в момента е на 15 и казва, че когато се опита да подтисне тиковете, а при нея са основно звукови, след това става още по-зле и се засилват.

# 9
  • София
  • Мнения: 480
Това все пак е някакъв лъч надежда - че и с воля човек сам може да се справи, но явно трябва вече да е по-голям, по-осъзнат. Дъщеря ми в момента е на 15 и казва, че когато се опита да подтисне тиковете, а при нея са основно звукови, след това става още по-зле и се засилват.
Всичко в този живот е воля. По-добре не и обръщай внимание и я остави сама да го преодолее, иначе това твое внимание ще засили проблема,защото тика си неосъзнато търсене на внимание. Такива хора обикновено са прекалено чувствителни. Поне при мен случаят е такъв

# 10
  • София
  • Мнения: 34 936
Не поставям диагноза!

Прочетете за синдром на Турет.

# 11
  • Мнения: 127
Да, тя е с поставена диагноза Синдром на Турет, тъй като тиковете се считат за хронични, понеже продължават вече година и половина. Комбинирани са - и гласови, и двигателни. Ходили сме по невролози, по детски психиатри. Пила е какви ли не лекарства, от най-леките - билкови до антипсихотици, които са за съвсем други заболявания, но се използват страничните им ефекти за намаляване и подтискане на тиковете, но няма резултат - тиковете си продължават. И да, тя е много чувствителна и емоционална. В момента е и в пубертета... Дали има някаква надежда за израстване и да намалеят от само себе си? В семейството се стремим да не обръщаме внимание на тиковете, защото иначе се подтиска още повече.

# 12
  • София
  • Мнения: 34 936
Има, да, с времето може напълно да отшумят.
Говорете с нея и намерете нещо, което й действа успокояващо и баласиращо. Песен, мисъл, занимание.
В тази възраст и без това не знаят какво да правят емоциите си, пълен миш-маш е! Ще се успокоят нещата, време трябва.

# 13
  • София
  • Мнения: 480
Според мен ще се оправи сама с времето. Стига да го иска. Би помогнало, ако е под някакъв стрес, колкото и грешно да звучи. Например да и възложиш някакви задачи или да я запишеш на някакви курсове или просто да се държиш по твърдо с нея в определени ситуации, защото спокойната среда е катализатор на такива състояния

# 14
  • Мнения: 127
Благодаря ви, давате ми сили и кураж!

Общи условия

Активация на акаунт