Въпрос за автоматик

  • 4 788
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 518
Моята кола също гори изключително малко - 5 градско, 3-4 извънградско. Фабричен метан с автоматична 7-степенна скоростна купия.

# 16
  • Мнения: 18

Мой познат изкара курс и изпит на кола автоматик и няма право да кара кола с ръчни скорости. Да си знаеш....


Това не бях го чувал.
Автоматикът е удобство. Особено за градско каране.

Супер ще е. Мисля че наистина трябва да почна курса на автоматик. Точно в града най-трудно се шофира.

# 17
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Супер ще е. Мисля че наистина трябва да почна курса на автоматик. Точно в града най-трудно се шофира.


Аз не мисля, че ще е супер. Но, така мисля аз. На курсовете за обучение, трябва да свикнеш и да се научиш на по-трудни неща. На хубавото и лесното, всеки знае.
В последно време не знам, на какво точно ги учат по тия курсове. После им дават книжки, а колите си не могат да паркират даже, без да ударят или охлузят някоя друга кола. Пълна трагедия... Онзи ден щеше да ме отнесе едно девойче. От лява лента, по диагонал тръгна да прави десен завой. Добре, че не карах по-бързо. Отнасях я, като едното нищо.

# 18
  • Мнения: 18
Мисля че сега курсовете не са както едно време. Май ползват смартфон и си правят селфи за да се явяват на изпита. А и часовете по шофиране са повече за може да има повече опит.


ПС. Всякакви шайки има по пътя. Баща ми доста често е избягвал катастрофи от млади неопотни шофьори.

# 19
  • Мнения: 28 874
А защо не изкараш курс на кола с ръчни скорости, пък после си купи автоматик, щом искаш.....?!?

# 20
  • Мнения: 18
А защо не изкараш курс на кола с ръчни скорости, пък после си купи автоматик, щом искаш.....?!?

Защото мисля че на автоматик ще се справя по-добре. А и вземам доста мудни решения. С тези скорости и превключвания ще забия някъде и изпита ми ще се провали. И после пак ще давам пари.

# 21
  • Мнения: 28 874
Нали затова ще ходиш на курс, да се научиш? Както ще се учиш на автоматик, така е и на кола с ръчни. Вярно е, че има повече мислене за смяна на скорости, ама пък едва ли си толкова зле?!? Щом аз взех изпита от първия път при положение, че съм жена и никога не бях сядала зад волан.....
След стечение на обстоятелствата не бях карала много време и после ме беше страх, затова си взех автоматик.

Ако не знаеш да караш след курса, не трябва и да вземаш изпита. Не мисли за това колко пари ще дадеш на инструктора, а дали ще се научиш, щото после няма да има резервна спирачка на пасажерското място.....

# 22
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
Отивай на автоматика, много, много по-лесно е, какво ще се занимаваш с ръчки, да го мислиш на коя скорост е непрекъснато. Ако объркаш нещо с лоста за скорости на изпита отнемат точки, с автоматика поне този пролем отпада, имаш по-малко неща дето може да ги объркаш. После нали само автоматик ще си караш, за какво ти е другото като няма да го ползваш.

# 23
  • Мнения: 18
Вярно е, че има повече мислене за смяна на скорости, ама пък едва ли си толкова зле?!?

Истината е че съм доста притеснителен човек и нямам увереност че ще го взема изпита с кола с ръчни скорости

ПС. Автоматика ще се води B78.
Ако желае след това да карам и кола с ръчни скорости ще се явя на малко практика и после изпит на кола с ръчни скорости. Тогава вече ще имам само B!

# 24
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Защото мисля че на автоматик ще се справя по-добре. А и вземам доста мудни решения. С тези скорости и
превключвания ще забия някъде и изпита ми ще се провали. И после пак ще давам пари.


Щом си с мудни решения, значи не си за кола. Може да си опасна не само за себе си. Какво значи, да ти се провали изпита? Това е доста несериозно...! Отиваш да се учиш да караш или да вземеш книжка?

# 25
  • Мнения: 18
Не съм жена. Мъж съм

Просто ми е малко претеснено.

# 26
  • Мнения: 28 874
Е, ще се научиш, де! Никой не е седнал и директно да е почнал да кара като след 10-годишен стаж. Иска се време. Ако трябва вложи повече средства, време и усилия, но се научи да караш. Все пак малко са хората, които не могат да се научат - обикновено от страх и/или нежелание.
Важното е да се кара внимателно, да не бързаш и, ако не си сигурен, по-добре изчакакай и/или дай път на другия. И може би най-важното - научи правилника добре..

# 27
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Не съм жена. Мъж съм

Просто ми е малко претеснено.

А-а-а-а...! Извинявам се. Не съм догледал...
Щом си мъж, значи трябва да подходиш по-сериозно. Колата е необходимост. Зарежи автоматиците, поне за начало. Учи се на кола с ръчка. Трябва да го правиш без да се замисляш.

# 28
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 521
Нормално е да ти е притиснено, всички сме били така на изпит. После да видиш по улиците какво е като няма до тебе някой да седи с още идин чифт педали, олеле. Satisfied И все хвърчат такива същите притеснени толкова колкото и ти по кръстовищата. Но в един момент ще почнеш да се чувстваш като сред свои хора и ще ти мине притеснението Hands Plus1 Пък някъде междувременно може и да се научиш да караш и ще ти дойде самочувствието. Не е чак толкова сложно. Почни го тоя курс да видиш.

# 29
  • Мнения: 18
Мисля  че на автоматик ще се справя!
След това за да имам право да карам и кола с ръчни скорости ще се явя малко на практика и пак изпит.

Колата наистина е необходимост. Но изисква доста поддръжка. И пари разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт