Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 30

  • 28 031
  • 761
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 419
Какво по-точно ви интересува?
Ако носа е запушен е тегаво, първо се промива носа и се слага да суче. По 3 пъти на ден, аз гледах да се пада преди кърмене, капех виброцил.

# 691
  • Мнения: 7 776
То няма някаква специфика при болно дете. Вероятни са 2 сценария - ще иска да е в пъти по-често на гърда (съответно кърмим си) или ще се дърпа (обикновено при затруднено дишане от сополи). При втория вариант - слагане по-често от обикновено на гърда, детето ще суче по-кратко, в по-изправени пози, след изчистване на нослето и така.

# 692
  • Мнения: X
Благодаря ви и на двете.
Тя има вирус, може би е розеола, има обрив.
Бозае с апетит, боя се от дехидратация и затова често я слагам да суче.
Пие малко вода, за жалост.
Интересно ми беше да прочета за свойствата на кърмата за възстановяване на организма на детето, ползите за имунитета и тн.
Има сополи, знам, че кърменето помага при запушен нос, като се слага примерно Стеримар.
Четох, че кърмата леко смъква температурата, но искам още информация.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 15:08 от Анонимен

# 693
  • Мнения: 7 776
http://www.podkrepazakarmene.com/antiviral-propertie-1070.html
http://www.podkrepazakarmene.com/%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5% … B7%D0%B2-147.html
Има ли температура или е само обрив и колко дни има обрив? При розеола има 3 дни поддържане на температура и после 3 дни обрив без температура, минава си сама без нужда от медикаментозно лечение.
Кърменето не помага за запушен нос, напротив запушеният нос пречи на кърменето, защото затруднява дишането, а при кърмене детенцето диша през нослето и когато е сополиво, съответно трудно се храни. Стеримар и аспиратор помагат за почистване на нослето, но не бива да се прекалява, за да не се пък нарани носната лигавица от честото чистене.
Температура има смисъл да се смъква, ако е над 38 и малко, ползват се предписани от педиатър темперопонижаващи медикаменти.

# 694
  • Мнения: X
Благодаря , little cactus !
Имаше 3 дни висока температура, около 39 градуса, сега има  ситен обрив по лицето, корема и гърба.
УНГ предписа Сумамед, но не го дадох, страх ме е от антибиотик.
Чакаме ПКК и С- реактивен протеин.
Давах Нурофен и Панадол, без да прекалявам.
Има сополи, но си диша, не е запушен носът.
3 дни бе с висока температура, от снощи вече няма, но гърлото още е червено и леко кашля.

# 695
  • Мнения: 7 776
Вероятно е розеола, но по някаква безумна причина българските педиатри не са чували за нея в по-голямата си част. Нека си суче често 😉

# 696
  • Мнения: 5 234
Здравейте.
Натаспин дали е съвместимо с кърменето. Докторът, който ми го изписа не знаеше, звъня на друга лекарка, но тя не му вдигна.

# 697
  • Мнения: 73
Здравейте, въпроса ми е относно спирането на кърмата. Накратко, бебчо е на 2 месеца, отначало е на шише(секцио) не пожела да засуче и до сега. Цедях се колкото мога и дохранвах с АМ, но от известно време постоянно е неспокоен иска на ръце и има дни в които въобще не стигам до цедене, та резултата е че вече не мога да изкарам и 20мл от двете. Та, след като е толкова малко пак ли трябва да пия хапчета, умишлено се цедя през 2,3 дни и вече почти не мога да покрия дъното на шишето.
Не ми се искаше да му спирам и малкото кърма, но това ме побърква вече, тъкмо се реша да опитвам да я увелича в спокойните му дни, но после следва седмица в която е нон стоп залепен за мен, не се храня, това също допринася за липсата и цялата ситуация ме натоварва.

# 698
  • Мнения: 758
Здравейте, детето стана на 1г и 3 месеца и от около 2-3 седмици не й предлагам да суче вече, то и тя не търси, пък и то няма, хаха. Аз съм в 5 месец бременна, 6 почти. Има някакво коластроподобно все пак. И сега малко смешно, ама въпреки че е отбита, веднъж на 5-6 дни я слагам сутрин полусънена да суче, т.к. нямам друг вариант да й изрежа ноктите Joy Joy. И така,  слагам я аз тази сутрин и зърната ме заболяха. Ама както в началото на кърменето. Та въпросът е, имам ли някакви начини да си помогна като се роди малчо-номер-две, да не е болезнено в началото и да не се налага да ползвам пак протектори първите седмици (както ползвах с първото си дете за поне 2-3 седмици).

# 699
  • Мнения: 4 419
Здравейте, въпроса ми е относно спирането на кърмата. Накратко, бебчо е на 2 месеца, отначало е на шише(секцио) не пожела да засуче и до сега. Цедях се колкото мога и дохранвах с АМ, но от известно време постоянно е неспокоен иска на ръце и има дни в които въобще не стигам до цедене, та резултата е че вече не мога да изкарам и 20мл от двете. Та, след като е толкова малко пак ли трябва да пия хапчета, умишлено се цедя през 2,3 дни и вече почти не мога да покрия дъното на шишето.
Не ми се искаше да му спирам и малкото кърма, но това ме побърква вече, тъкмо се реша да опитвам да я увелича в спокойните му дни, но после следва седмица в която е нон стоп залепен за мен, не се храня, това също допринася за липсата и цялата ситуация ме натоварва.
Не е нужно да се пие нищо. Намалявате броя изцеждания и количеството. Явно количество няма, така че намалявате броя през няколко дни, после през ден, през два, през три и спирате.

Здравейте, детето стана на 1г и 3 месеца и от около 2-3 седмици не й предлагам да суче вече, то и тя не търси, пък и то няма, хаха. Аз съм в 5 месец бременна, 6 почти. Има някакво коластроподобно все пак. И сега малко смешно, ама въпреки че е отбита, веднъж на 5-6 дни я слагам сутрин полусънена да суче, т.к. нямам друг вариант да й изрежа ноктите Joy Joy. И така,  слагам я аз тази сутрин и зърната ме заболяха. Ама както в началото на кърменето. Та въпросът е, имам ли някакви начини да си помогна като се роди малчо-номер-две, да не е болезнено в началото и да не се налага да ползвам пак протектори първите седмици (както ползвах с първото си дете за поне 2-3 седмици).
Нокти аз режех на клипчета.... Нормално е заради хормони да болят зърната. Щом детето е отбито и не търси според мен не е добре да слагате на гърда заради ноктите, мисля че се получава грешна асоциация. Това ми беше лирично отклонение, а на въпроса за болката не мисля, че има начин. Аз мажех месец по-рано с ланолин, уж против ранички и факт нямах ранички. С второто дете ме болеше по-слабо и по-кратко във времето в сравнение с първото.

# 700
  • Мнения: 7 776
Здравейте.
Натаспин дали е съвместимо с кърменето. Докторът, който ми го изписа не знаеше, звъня на друга лекарка, но тя не му вдигна.
Колко е голямо кърмачето? За какво е изписан?

Тони, подкрепям казаното от Ваня. Болката е на хормонална основа в момента. Като се роди малчо, ще имаш подобна болка вероятно (а може и да няма, индивидуално е, около седмица). Не знам защо си ползвала протектори в началото, трябва ми някаква предистория, но предвид успешния до тук кърмачески стаж, зърната вече са еластични, оформени, вероятно и по-големи, не би трябвало да има затруднения изобщо. Възможно е да имаш доста повече мляко обаче, защото жлезистата тъкан ще се доразвие тази бременност. Кога ти е термина 😁 преместихте ли се вече 😝

# 701
  • Мнения: 758
Уф... ама сте прави. Ще мисля нещо с ноктите друго. Тя не е заклето кърмаче, такова пристрастено, както чета от други майки. Но ще видим, очаквам като се родя да предизвика интерес в нея и пак да суче временно. Не знам, дали чак я обърквам, обаче ако вярно й направя аспциация между кърменето и рязането на нокти, ще е върха на родителския ми дебилизъм и ще ме пишат после в изцепките за кърмене Joy
Протектори слагах, защото ме болеше и с тях беше по-добре. Не помня точно, но под месец беше детето като ги махнах.
Благодаря за съветите, ще мажа с Ланолина пак като наближи термина.

Кактус, не сме се нанесли Confused Планът беше септвмври, ама даже май ще е след като родя (терминът ми е Октомври средата), по-скоро към Ноември мисля за нанасяне. Бавят сградата Sad

# 702
  • Мнения: 4 419
Кактус, преди да родя първото ми беше голямо притеснение болката в зърната, защото само вода да тече по тях ме болеше много по време на бременността. За моя изненада болката в зърната изчезна заедно с други болежки като извадиха бебето.

# 703
  • Мнения: 7 776
Да, аз затова казах, че е индивидуално, с второто дете нямах болки, с първото имах. Но обикновено, ако има болка повече от седмица и тя не е само преди кърменето, а и по време или след, се касае вече за проблем при засукването.

Тони, пожелавам всичко да се случи максимално добре. Не вярвам да си създаде асоциация рязане нокти/кърмене, но вкарай друг разсейващ фактор, дори и филмче да е за 10 минути😉 не се знае дали ще иска да суче пак. Моята кака не прояви желание да суче с бебето, всъщност изобщо нямаше регрес (очаквах сукане, памперси, отказ от гърне, но не, всичко беше наред), но емоционално беше тежко, с тежки тантруми.

# 704
  • Мнения: 758
Ще я видя, ще иска ли да суче. То си е нейна работа. Тяхната разлика ще е под две години, към 20 месеца, малко е, та затова така мисля.
Кактус, ти си знаеш, това са нормални неща с тръшкането и се израстват. И детето, и родителят забравят за тях Simple Smile

Значи запасявам се с крем и се надявам и при мен втория път да е без болка. Не че първия път е било голяяяма болка, ама имаше...

Айде стига спам от мен. Лека, момичета Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт