Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 30

  • 27 964
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 234
Здравейте.
Натаспин дали е съвместимо с кърменето. Докторът, който ми го изписа не знаеше, звъня на друга лекарка, но тя не му вдигна.
Колко е голямо кърмачето? За какво е изписан?
6-месечно е кърмачето. Изписан е от гастроентеролог на базата на кръвни изследвания с високи нива на еритроцити и висок  хемоглобин с цел разреждане на кръвта.

# 706
  • Мнения: 7 776
Приемайте го, няма проблем.

# 707
  • Мнения: 1 019
Относно Натаспин - писах на e-lactancia , свързаха се с мен да попитат за активните съставки, посочих им ги от листовката, но още нямам отговор. Не е и добавен в сайта им.

# 708
  • Мнения: 4 940
Бях да ми оправят врасъл нокът, който е много възпален. Изписаха ми да пръскам с това спрейче, но виждам, че е антибиотик. Дали е проблем да го използвам?

# 709
  • Мнения: 4 365
Няма проблем, това е локално използване.

# 710
  • Мнения: 5 234
Благодаря на Кактусчето и Веси!
И аз писах на e-lactancia за Натаспин, но нямам отговор засега. Ще питам и ЛЛ и ще реша дали да го купя и пия.

# 711
  • Мнения: 1 019
Аз не съм специалист по темата, просто наскоро също се питах дали е съвместим с кърменето Натаспина, но на мен не ми беше изрично изписан от лекар поради някаква причина, превантивно се чудех дали да не пия.

# 712
  • Мнения: 17
Здравейте, може ли да се приема инфлуцид?

# 713
  • Мнения: 7 776
Да, може.

# 714
  • Мнения: 4 365
Инфлуцид е хомеопатичен продукт, който съдържа само спомен за съставки.... може да го пиете, но друг е въпроса какво очаквате от него. Едно лирично отклонение, сега върлува лагингит навсякъде, продружен от синузит и кашлица...

# 715
  • Мнения: 17
Инфлуцид е хомеопатичен продукт, който съдържа само спомен за съставки.... може да го пиете, но друг е въпроса какво очаквате от него. Едно лирично отклонение, сега върлува лагингит навсякъде, продружен от синузит и кашлица...
На мен винаги ми е помагал, а сега имам симптоми на грип/настинка.
Приемам предложения с какво мога да "пресека" процеса.

# 716
  • Мнения: 1 421
Инфлуцид е хомеопатичен продукт, който съдържа само спомен за съставки.... може да го пиете, но друг е въпроса какво очаквате от него. Едно лирично отклонение, сега върлува лагингит навсякъде, продружен от синузит и кашлица...
На мен винаги ми е помагал, а сега имам симптоми на грип/настинка.
Приемам предложения с какво мога да "пресека" процеса.

 Мен осцилукокцинум ме спасява винаги 3 дни х 3 дозички и после след седмица 2 дни х 2 профилактично.  В момента с мини ларингита дето от къде го хванах, не знам, пия и хомеовокс и хомеожен. И чай ехинацея с мед, джинджифил и мнооого лимон.

Традиционната медицина все ме рита отзад като съм болна и колкото повече неща от нея пия, толкова повече ме влачи. 😅🙈

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 06:46 от MintyMohito

# 717
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте, преди няколко дни писах тук за една бучка, която ми се образува. Последвах всички съвети и насоки, които ми дадохте, но резултати нямаше. В последствие ходих на прегледи при мамолог и хирург и се оказа, че е галактоцеле.
Самата бучка е на много неприятно място близо до зърното и е голяма, бебето трудно захапва заради това къде се намира, другото което е че самата гърда произвежда малко мляко.
Въпроса ми е ако искам да продължа да кърмя мога ли да кърмя само с нормалната гърда?

# 718
  • Мнения: 7 776
По-скоро трудно се изпразва заради галактоцелето https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2012/03/13/breast-related/amp/
Можете да храните и само от едната гърда без никакъв проблем, просто ще има асиметрия в гърдите, която ще се оправи чак след отбиване.
Може все пак да консултирате с ibclc консултант ситуацията, ако прецените, може да има начин да се нагоди бебето с друго позициониране например и да засуче и от гърдата с галактоцелето.

# 719
  • Мнения: 4 365
Кактус, не съм на ясно, но се чудя не може ли да се аспирира това нещо с игла и спринцовка, чела съм че се практикува понякога при некърмещи.

Общи условия

Активация на акаунт