Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 30

  • 27 982
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 776
Първо трябва да я прегледа лекар и да се отхвърли някаква физиологична причина за дискомфорт. Трябва да помислите имало ли е нещо, което се е променило в рутината и обкръжението преди 2 седмици. Как яде в момента? Колко пъти за 24 часа? Освен кърменето, давате ли с шише или пък случайно да е започнало захранване скоро? Очаква ли се зъб да избие скоро? Как заспива сега?

# 736
  • Мнения: 85
Или да е слагана ваксина скоро?

# 737
  • Мнения: 15
Първо трябва да я прегледа лекар и да се отхвърли някаква физиологична причина за дискомфорт. Трябва да помислите имало ли е нещо, което се е променило в рутината и обкръжението преди 2 седмици. Как яде в момента? Колко пъти за 24 часа? Освен кърменето, давате ли с шише или пък случайно да е започнало захранване скоро? Очаква ли се зъб да избие скоро? Как заспива сега?

Педиатърът каза, че няма проблем ( няма възпаление  на ушите, млечница или нещо друго, което да предизвиква дискомфорт по време на сукане. Огледах и венците - няма надуто или зачервено. и аз се чудих дали има нещо, което се е променило, но честно казано не откривам нищо. Ваксината е поставена 1 седмица след като промени поведението си. Т.е не го отдавам на нея. Всичко започна една вечер след баня, когато я приспивах. Започна да плаче да се върти и  така от приспиване за 15 мин стана 50 мин.. От този ден до сега е все така. Не сме пътували или сменяли обстановката, освен мен и баща си рядко вижда други хора. Сега яде пак за по 2 мин и край. Когато се разхождам суква няколко пъти и това е. Пробвах и в просъница да я нахраня, но тя категорично върти главата си на другата страна..  Не съм сменяла козметика, пробвах да си измия гърдите, защото си помислих, че ще помогне, ноо уви. Относно броя хранения мога да кажа, че са 8 до 10 но все така кратки за по 2 мин и това за мен не е достатъчно, защото усещам, че гърдите ми са пълни и тя не е хапнала кой знае какво. Пробвах да ѝ дам кърма с шише, но тя не знае какво да го прави и го дъвче. Относно захранването искам да започна в края на 6 месец. Сега заспива много трудно с плач, защото следя интервалите за сън ( пробвах да ги намаля и да  ги увелича, за да видя какво ще ѝ пасне, но успех нямам) и я слагам да спи на максимум 2ч и 30 мин 45 мин. Тъй като много маха с ръце и крака трябва да и ги хвана, за да се успокой.. С 2 думи - ад за мен и за нея Sweat

Последна редакция: пн, 07 юни 2021, 14:16 от 4o4o1704

# 738
  • ...
  • Мнения: 513
Не знам дали ще помогне, но биберона калма на Медела е направен така, че да имитира хранене от гърда.

# 739
  • Мнения: 1 421
И от къде го знаете това с кърмата?
Кърмата е кърма и много рядко има обстоятелсва, които налагат да не се кърми. Кърмете си, не се притеснявайте, кърмата може да помогне да предпазите детето. Всичко живо сега е с този ларингит...дано бързо оздравеете!

Четене и четене. Знам че се променя състава по същия начин както когато бебето е болно. Обаче се стреснах защото в шишето направо изглеждаше като газирана вода, не кърма. Да бях яла газообруващи храни или напитки, да имам обяснение, но без причина видима...  Притеснявам се да не се е пресякла от температурата дето имах, ако въобще е възможно.
Благодаря, дано скоро да мине, че от кашляне имам главоболие с размера на САЩ 😩

# 740
  • Мнения: 4 375
Няма как да де пресече кърма, също няма как да има въздух в нея, каквото и да ядете.
Има лекарства, които можете да пиете и да се понамалят симптомите, за а се чувствате по-добре.

# 741
  • Несебър
  • Мнения: 529
Чочо, дали скоро наближава менструация или да е настъпила?

# 742
  • Мнения: 15
Чочо, дали скоро наближава менструация или да е настъпила?

Преди 3 седмици имах многоо леко зацапване за 2 дни (почти незабележимо), но цикъл така и не дойде. Точно тогава гърдите ми от раз омекнаха мноого. Сега с цеденето и другите неща, които вземам е както преди лактацията.

# 743
  • Несебър
  • Мнения: 529
Възможно ли е детето да си изсуква дажбите по-бързо вече и да не иска да суче, защото не е гладно? 😁 Преди време Ваня беше казала, че едно незахранено бебе няма как да стачкува, защото това си е все едно да умре от глад. И аз смятам така. При възвръщането на менструацията, при някои жени, кърмата си променя вкуса и някои бебчета се дърпат. Може да са съвпаднали някакви периоди при вас. А и е съвсем нормално гърдите да са меки. Това не означава малко мляко.

# 744
  • Мнения: 15
Не мисля, че си изсуква дажбата за 1 или 2 мин, защото усещам гърдата пълна, а и знам как похапваше преди това. Освен това бута гърдата с 2 ръчички и се обръща на другата страна. Не знам какво е дали стачка дали период, но е факт, че вчера отказваше 7 часа да яде... днес е една идея по-добре, но пак нещата са зле. За тези 2 седмици се случваше многократно да отказва да яде повече от 4 часа, което за едно 5 месечно бебе според мен е голяма пауза имайки предвид, че не ѝ давам вода.

Знам, че е нормално гърдите да са меки, но в онзи период бяха прекалено меки. Сега вече не е така Simple Smile

Просто се чудя как да я върна обратно на гърда и да спре да се бунтува, освен легнала друга поза не възприема за сукане някак си прекалено много се разсейва чак от време на време ми се скарва ако и подам гърда Smile

Вчера например заспа гладна (не беше яла 5 часа), но отказваше ... поспа  50 мин и след това отново не искаше. Просто вече съм отчаяна:weary:

# 745
  • Мнения: 404
Пробвала ли си просто да си лежите една до друга и да не й "подаваш", а да изчакаш тя да покаже, че иска да хапне?

# 746
  • Мнения: 1 038
Момичета бих желала да ви попитам нещо .
Надявам се не ме нахулите пак че въпросът ми не е за тук и въпреки , че не ми симпатизирате много се надявам някой да ми отговори .
Бебка е на 4 месеца . Само и единствено на кърма до момента . Наддава добре , не плаче . Спокойна е (за момента ) , обаче започна да пропуска един до два дни да се изхожда . Не я боли коремчето .
Това може ли да е свързано с качеството на кърмата ми , нещо да не и достига ?
Ще съм благодарна някой да ми сподели какво мисли Simple Smile
Хубава вечер

# 747
  • Мнения: 335
Привет! Два бързи въпроса имам. С бебе на 9м,  чай от мащерка и риган мога ли да пия, но в по- големи количества? Нещо се чувствам, че настивам и наблягам на чайовете.
"Меча кръв" подходяща ли е при кърмене?

# 748
  • Мнения: 7 776
Привет! Два бързи въпроса имам. С бебе на 9м,  чай от мащерка и риган мога ли да пия, но в по- големи количества? Нещо се чувствам, че настивам и наблягам на чайовете.
"Меча кръв" подходяща ли е при кърмене?
Чайовете може, не знам какво е меча кръв, може ли уточнение за какво е наименование?

Сложно@е! това е нормално, писали сме го безброй пъти, включително скоро. Кърменото бебе може да не се изхожда и 6 дни, стига да наддава, да няма дискомфорт, всичко е наред. Няма "качество" на кърмата. Тя е с относително постоянен състав, адаптиран специално за нуждите на всяко кърмаче. Ако едно бебе не наддава както очакваме, не е щото не е качествена кърмата, а защото не е достатъчно като количество.
И от къде го знаете това с кърмата?
Кърмата е кърма и много рядко има обстоятелсва, които налагат да не се кърми. Кърмете си, не се притеснявайте, кърмата може да помогне да предпазите детето. Всичко живо сега е с този ларингит...дано бързо оздравеете!

Четене и четене. Знам че се променя състава по същия начин както когато бебето е болно. Обаче се стреснах защото в шишето направо изглеждаше като газирана вода, не кърма. Да бях яла газообруващи храни или напитки, да имам обяснение, но без причина видима...  Притеснявам се да не се е пресякла от температурата дето имах, ако въобще е възможно.
Благодаря, дано скоро да мине, че от кашляне имам главоболие с размера на САЩ 😩
Ами ако имате снимка, за пръв път чувам подобно описание, да не би да е излизала на силна струя и от това така да е изглеждала? Предположение само. Не може да се пресече, нито да се "развали", ако вие сте болна, напротив, ще има антитела за съответния вирус. Прочетете статията на Хедра за странното мляко. И се кърмете спокойно.
Не мисля, че си изсуква дажбата за 1 или 2 мин, защото усещам гърдата пълна, а и знам как похапваше преди това. Освен това бута гърдата с 2 ръчички и се обръща на другата страна. Не знам какво е дали стачка дали период, но е факт, че вчера отказваше 7 часа да яде... днес е една идея по-добре, но пак нещата са зле. За тези 2 седмици се случваше многократно да отказва да яде повече от 4 часа, което за едно 5 месечно бебе според мен е голяма пауза имайки предвид, че не ѝ давам вода.

Знам, че е нормално гърдите да са меки, но в онзи период бяха прекалено меки. Сега вече не е така Simple Smile

Просто се чудя как да я върна обратно на гърда и да спре да се бунтува, освен легнала друга поза не възприема за сукане някак си прекалено много се разсейва чак от време на време ми се скарва ако и подам гърда Smile

Вчера например заспа гладна (не беше яла 5 часа), но отказваше ... поспа  50 мин и след това отново не искаше. Просто вече съм отчаяна:weary:
Съветът на Хидра. Ако не е болна и не прекарва някой вирус, по-скоро е сърдита за нещо и ви трябва сдобряване с гърдата, контакт кожа в кожа, гушкане, галене, без да я насилвате да яде, да си върне доверието. Моят съвет би бил, ако не иска да суче и са такива паузите, да предлагате шише с изцедена кърма. Ако не ще шише - с лъжичка например. Но за 2-3 минути може да се нахрани без проблем по принцип. Наддаването как е?

# 749
  • Мнения: 335
Добро утро!
Кактусче, снощи съм спала като съм си писала поста. Не било меча кръв,  а билкова.... извинявам се Relieved
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010007646

Общи условия

Активация на акаунт