Нашите цветя - обща тема 7

  • 25 852
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 356
И аз ги засях в сандъче, точно защото не ми се занимаваше и тях да ги разсаждам. Поникнаха вече.
По-нататък ще ги разредя, че насях цялото пакетче в едно малко сандъче Blush и ще засадя излишните в саксийки или в още едно сандъче.

# 61
  • Мнения: 3 531
Мен трябва да ме наритате сериозно и да преместя най-после луковицата на калата от хладилника в саксия. И аз ръснах семена от Винките в сандъче. Уж като ги събирах надписвах пакетчета по цветове, да видим каква съм я свършила. Времето обаче е гадно. Вместо да се оправя, става по-студено и ветровито.
Което не пречи новата ми красавица да се чувства пролетно.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 031
Някой гледал ли е така орхидеи? 2 или 3 заедно? Стори ми се интересно и красиво. Снимката е от нета.

Гледах 2 минита в една по- голяма саксия с дребни кори. Бях ги купила от Бриколаж или Практикер нямам спомен. Доста години изкараха заедно и 2-те ми цъфтяха пролетта. Умряха след като ги разделих в отделни саксии. Интересно беше, че корените на едното мини почти бяха запълнили саксията, докато другото мини имаше само 4-5 по- малки коренчета. Нямам снимка за съжаление. Simple Smile

Да не съм спам. Щях да чакам напълно да отвори, но и толкова бива. Simple Smile

# 63
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Ще садя адениуми, само дето не знам как. Ще седна да чета из интернета, Ефибушов току-що попита в кой сезон се садят и това беше единствения въпрос, който на мен не ми беше хрумвал Satisfied Ще започна с няколко семки от по-интересните видове, няма да слагам всичко наведнъж. Ако някой има някакви съвети за саденето може да сподели Hands Clap Hands Thumbsup

Който има отгледани бихте ли споделили само на южен прозорец ли ги държите или може на друго място?

# 64
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Това, което четох е, че от семки растат по-дебели от колкото от клонче. Моя е на южен балкон поради липса на друго място, но там е и най-светло, което е важно за растението. Другата възможност при мен е северно изложение, но там са фалеанопсисите и за друго растение няма място.

# 65
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Кой искаше още фрезии... Зад вазата се виждат цикаси... На десет години са. Режа най-силните листа редовно поне веднъж годишно. Дано ми позволи да кача снимката.

И ранунколото отворено напълно.

# 66
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Аз исках фрезиики, мерси Two Hearts Не съм виждала такива бели, и въобще толкова много фрезии на едно място! А червените са такъв пищен цвят Open Mouth красота! Не съм по плитките купи, но тази стои идеално баш на тия цветя, поздравления за аранжировката. И ранункулът е много хубав, моите са още на пъпки, времето не ще и не ще да се стопля. Ще се топлим с картинки ╰(*°▽°*)╯

Имам фрезии  за садене, обаче досега не покарват у нас, чудя се дали да не ги боцна в саксия първо и като/ако покарат тогава да ги пренеса в градината? Мнения? Може и гласуване за/против, Hands Plus1  Hands Thumbsdown 



# 67
  • Мнения: 5 356
Данилу, прекрасни са фрезиите, явно си искат топлина.

Ефи, при мен фрезиите в градината покарват много бавно, след месеци. Не знам студено ли им е или не им харесва почвата. В сандъче, хем пак навън, покараха и цъфнаха, тези в земята едва се подадоха.
Ако пак взема луковици, бих ги засадила вътре на топло.

Адениуми можеш да сееш от сега до юни, така четох в някакъв сайт, не е личен опит. И аз ще сея скоро, момичето, което беше пуснало снимки в темата, ме вдъхнови Grinning

# 68
  • Мнения: 7 012
Резултат от посещението ми в един градински център вчера. Малко пролетни цветенца за терасата. А какви красоти имаше! Не ми се тръгваше от там!

# 69
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Ефибуш, и аз си помислих да ги засееш в саксийки/сандъчета на първо време вътре и после да ги изкараш на балкон или да ги посадиш в градината. Нещо като оранжерия в началото после на естествено.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Утайка от кафе с каква цел се слага в почвата? Имам събрана и се чудя да сложа ли в почвата за разсад.

# 71
  • Мнения: 7 012
Доста четох за фрезиите, понеже имам луковички. Много обичали топлото, а при мен/Германия/ днес два три пъти валя сняг. Та, ще поизчакам. Може да ги бодна в малки саксийки да поникнат и като се оправи времето, ще ги изнеса на терасата.

# 72
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
stenly, кафе само на домашни растения съм слагала, като тор действа. На теория добавя азот. За ефекта му в градината съм чувала много неща, и все имя някой да го обори че не било така, не съм пробвала. И срещу котки било, и срещу голи охлюви, ама дали е вярно...? Не бих слагала на разсад защото това са съвсем млади растения и лесно може да им се навреди ако нещо не е наред в баланса на почвата. Освен ако някой каже че е пробвал и е добре. Пък и съм чувала че в градината кафените утайки действали срещу плевели, та съвсем не ми звучи добре за разсад.

# 73
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Днес ходих в магазина за цветя и животни и погледнах фрезиите. Някои от тях вече цъфнали. Бяха в дълбочки саксии и им бяха сложили пластмасови удължения като много едра мрежа защото растат височки, а са слабички и така да не се килнат и пречупят.
Харесах си ананас, но в края на краищата го оставих, защото нямам място вече. Купих само тор за цъфтене, да видим дали ще им хареса.

# 74
  • Мнения: 5 356
Анжела, това растение съм го виждала и по тукашните магазини, но не мога да го разбера Grinning
Ананасът присадка ли е, за декорация ли е бучнат в саксията, едно цяло ли е с долната част?
Не че ще го взема, от любопитство само питам, странно ми е това растение.

Общи условия

Активация на акаунт