Нашите цветя - обща тема 7

  • 26 311
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 647
Натуся, аптенията зимата почти не я поливах. Пролетта на 2-3 дни по малко, в големите жеги ако видя че е изсъхнала почвата и всеки ден. Сукулент е, ама обича влагата. Моите са за обновяване, поизгори ги слънцето. Но поорязах, ще дръпнат. Това растение като плевел се въди тук. Страшно е устойчиво. Маргаритките преместих февруари в много по-голяма саксия и полудяха. И от тях начупих и сложих във вода за да си ги обновя. Поливам ги всеки ден иначе им клюмват листата (и цветовете) На последната снимка, която качих понеже беше много рано тази сутрин, не са се отворили цветчетата.

# 691
  • Мнения: 9 905

като гледам, само бугенвилията е с измръзнали листа, но клончетата изглеждат живи и ще се оправи.

Знаех си, че някой гледа бугенвилия! Откъде мога да си намеря, в Русе  ме отрязаха директно. .

# 692
  • Мнения: 2 920
Тити, миналата година моята я купих от Лидл, при нас вече има в цветарските магазини. Аз вчера изкарах бугенвилията на терасата и листенцата изгоряха от слънцето- незнам сигурно трябва да я торя, пуска нови листа, обаче някои от тях падат .

# 693
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 037
В Испания я има много буганвилията. Сега ѝ е сезона на продажби. Има я в различни разцветки.

# 694
  • Мнения: 7 133
Тити, миналата година моята я купих от Лидл, при нас вече има в цветарските магазини. Аз вчера изкарах бугенвилията на терасата и листенцата изгоряха от слънцето- незнам сигурно трябва да я торя, пуска нови листа, обаче някои от тях падат .

Къде я държиш през зимата и какви грижи полагаш за нея?

# 695
  • Мнения: 3 647
Нати, студено ѝ е още. И моята загуби първите когато се облисти. Сега има много и вече нарстват. Държи ги. Торя, но не са тъмно зелени. Направо в чудо се видях, но гледам в съседските дворове са същите. А новата която взех е дръпнала много и дори отваря цветове. Ще я снимам тези дни. Нейните нови листа, направо клони израснаха, са много тъмни и наситени.

# 696
  • Мнения: 2 920
Pipi, ноември я прибрах ама тя остана без листа( три голи пръчки ), преди това я държах на северна тераса. Зимата я поливах 1-2 пъти в месеца, дано да живне иначе ще си купувам нова, знам, че издържа на големи жеги.
Магни, ама аз я изкарвам за няколко часа когато пече, иначе е вътре до прозореца.

# 697
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 037
Да ви покажа мойта градинка в градски условия 😁

# 698
  • Мнения: 3 647
Нати, бугенвилията си обича слънцето много. При нас е в естествените си климатични условия защото зима няма. И пак малките саксийни растения губят листата си. Ще се оправи и твоята красавица. Но наистина е нормално да губи новите си листа ако не е топло. Ако искаш да си спокойна, че си направила всичко за нея, смени горния слой пръст, вземи ѝ някаква тор и поливай като засъхне горния слой. И чакаме заедно лятото. Heart

# 699
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Дали ако срежа тая шефлера ей там, където стъблото се е извило, ще избият листа на голата пръчка, която ще остане в саксията и дали горната част ще пусне корени?

# 700
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
ако те е страх, че няма да пусне, можеш да опиташ руската система за вкореняване още на стъблото. Simple Smile
връзваш здраво найлонов плик за стъблото, слагаш почва вътре, поливаш да е постоянно мокра и до месец ще видиш вътре корените Simple Smile
след това режеш и засаждаш. по-леко понасят такова делене. нещо такова. Simple Smile проверено при дифенбахии, драцени и шефлери.




преди седмица някой показа какви цветя ще пуснат в Лидл. едната от саксиите беше клематис, другата - бугенвилия, третата не помня.

# 701
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 854
До днес в Лидл (съгласно седмична брошура) - маргаритки, увивни растения, орхидея мултифлора, цъфтящи растения, готови за засаждане, тунбергия, хортензия, мини каланхое и цъфтящи градински растения, подходящи за балкон и градина.

От 12.04. до 18.04. - калибрахое, лавандула, дипладения, гербери, кактуси и сукуленти, мушкато, балконски растения - различни видове, африкански маргаритки.

# 702
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
точно за увивните писах, но виждам, че съм в грешка - пасифлора, клематис и (май) канадска лоза.

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Благодаря, st. Dobri! Май ще се престраша.

# 704
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 037
ако те е страх, че няма да пусне, можеш да опиташ руската система за вкореняване още на стъблото. Simple Smile внимателно изрязваш пръстен от кората и я махаш пак внимателно, само кората
връзваш здраво найлонов плик за стъблото пластмасова кофичка/чаша/кутийка, за да е лесно свалянето и наблюдението ако е прозрачна, слагаш почва вътре, поливаш да е постоянно мокра и до месец може и по-дълго да е, зависи от температурите и климата ще видиш вътре корените Simple Smile
след това режеш и засаждаш. по-леко понасят такова делене. нещо такова. Simple Smile проверено при дифенбахии, драцени и шефлери.




преди седмица някой показа какви цветя ще пуснат в Лидл. едната от саксиите беше клематис, другата - бугенвилия, третата не помня.
Не е руски метод, а е един от методите за размножаване. Използва се изключително често за добиване на “бонсай” от голямо дърво. На испански са казва “ескехе” -  
“резница” на български. Иначе е точно така, както е дадено. Тъкмо се чудех как да го обясня този начин на размножаване и си ме изпреварила, за което благодаря, че ми спести усилията за обяснението. Не съм силна по тази част. 😁
Подчертаното е само допълнение за пояснение. 😁👍

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 20:36 от Angela61

Общи условия

Активация на акаунт