Нашите цветя - обща тема 7

  • 26 919
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • DE
  • Мнения: 9 068
То това си е съвет от старите хора на село, има ли р студено е, същото важи за есента. Влезе ли р то Grin

# 676
  • Мнения: 2 931
Една част от сандъчетата изкарах още март месец, след това хванаха студове, имаше и слани и на някои мушката листата им стояха като попарени- ама си пускат нови листа, че и пъпки имат Simple Smile. Другите преместих вчера от остъклената северна тераса на южната, че вече нямах търпение Simple Smile.

# 677
  • Мнения: 14 846
Благодаря ви още веднъж! Усмихнахте ми деня! Много сте мили. 😍🤗🥰
А цветята,с които ме поздравявате ми пълнят очите и сърцето! Прекрасни са. Да ни радват все така. ❤
Бубе,радвам се за каланхоето,моите нещо не вървят добре... Едно падна онзи ден и го дадох на един комшия да си го насади.
Аз все още изнасям денем и вечер внасям,но честно казано ми дотегна това упражнение. Гледам нощните температури,още са ниски. Страх ме е да ги оставя вън.

# 678
  • Мнения: 502
Нати, вие сте в друга България, един сезон напред Simple Smile (онзи ден така беше озаглавена статия за прогнозата - "Два сезона в страната")
Миналата година, майско-юнските проливни дъждове, че и доста продължиха, внасях, изнасях, луда станах, а и на цветята изобщо не  им понесе. Сега съм решила, ако пак има тропически месец, да им опъна найлон и да не ги разхождам вътре-вън. Края на балкона е П-образен метален парапет. Мисля по него да пусна найлон, нещо като оранжерия, без да затварям отпред. То цветя още нямам, но предпазни мерки мисля вече JoyJoyJoy

# 679
  • Мнения: 605
Anyyyone  ЧРД ,бъди жива и здрава и много щастлива ! Hug
Моето оранжево Каланхое вече цъфна

И тази сутрин видях ,че имам още едно Каланхое,което е с пъпки и се готви да разцъфти... Grinning

# 680
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
моите са на балкона от 2 април.
нямаше начин, отидохме на почивка и реших, че няма да издържат вътре. добре са, но са на перваза на прозореца, т.е. не им вали и не пада сняг, дъжд и слана върху тях.
като гледам, само бугенвилията е с измръзнали листа, но клончетата изглеждат живи и ще се оправи.
Simple Smile а клематисът расте сякаш някой го дърпа за ушите.

# 681
  • Мнения: 2 931
Бубе, вярно, че сме друга България - преди няколко дни говорих с мои близки и те казаха, че вали сняг и натрупва а при нас беше 18градуса и имаше слънце Simple Smile, при нас климата е много благодатен.

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 16 565
Оххх, разкошни петунии и каланхоета 😍❤️
Останаха ми очите пак в бялата петуния 🤩 Много наперена!

И моето оранжево каланхое е пуснало коренче. Цъфти яко.
Чудя се - имам бяло дребно, оранжевото, розово и червено и едно още нецъфнало каланхое 🤔 Та, дали да не ги набучкам в един съд всичките 🤔🙄
Притеснява ме, че само бялото е дребничко.

# 683
  • Мнения: 502
Хаха, Нати, точно деня в който валя сняг и натрупа, аз пък говорих с приятели в Сарафово - ами те караха колелета с децата, по къси ръкави Joy
Карзче, супер ще станат няколко цвята каланхое в една саксия, ммм, представям си ги нацъфтели, много харесвам комбинациите в един съд
Петуниите на Магни са приказни вече, красотааа Heart Eyes

# 684
  • Мнения: 3 685
Останаха ми очите пак в бялата петуния 🤩 Много наперена!
И като топка се развива. Много ме радва и мен.
Момичета този април и тук не е много топъл. Вятър и темеператури около 17, моите цъфтящи са под масата - друг заслон не можах да им измисля. Поне малко на завет да са. На първата копривка и махнах всички стари листа, отдолу е пълна с младички и добре оцветени. И клончета сложих във вода да си я размножа. Ще трябва да я изкъпя обаче, много кален дъжда валя. Sad

# 685
  • Мнения: 473
Преди малко купих това мушкато от лидл, милото е в окаяно състояние ще се пробвам да го съживявам

# 686
  • Варна
  • Мнения: 2 039
Ени, честит рожден ден ! Жива, здрава и щастлива, Simple Smile

Едно цъфнало мушкато, другите са на пъпки. В момента се мъчат на северозападна тераса, но другата тераса ( слънчевата) е строителна площадка. Ремонта трябваше да приключи края на март, сега " уж" края на този месец. После трябва да се прави и северозападната и кога ще си изнасям орхидеите не зная.


# 687
  • Мнения: 3 880
Преди малко купих това мушкато от лидл, милото е в окаяно състояние ще се пробвам да го съживявам
Бих го сложила на топла сянка / или вътре и обилно поливане. Може и в банята да пренощува, да у е влажничко

# 688
  • In transit
  • Мнения: 12 037
Ени, честит рожден ден и от мен! Здрава и щастлива бъди!

Kaто казахте щитоносни въшки, да споделя. Вчера в Кауфланд попаднах на едни алпийски сакъзчета, разсад. Понеже голяма част от моите измръзнаха, реших да взема. Ама като погледнах случайно под листата целите в щитоносни. Не ги взех.

Как ме стресна. Ходих да оглеждам едно каскадно мушкато, което купих преди седмица от К. Нищо му няма. Simple Smile

# 689
  • София
  • Мнения: 3 069
Магни,колко често поливаш аптенията?Имам чувство,че моята постояно иска вода.
И колко голяма саксията на африканската теменужка?Решила съм да се сдобия с такава.

Общи условия

Активация на акаунт