Февруарски бебчовци 2021 👶

  • 23 009
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 51
Ина,
Контейнерите за кърма са много големи - 150-180 мл. Чудех се дали няма някакви малки кутийки, които да са подходящи за бебешка храна. Аз имам доста замразена кърма и ако при размразяване на пюретата спазваме същата логика, то най-добре е на стайна температура или на водна баня в хладка вода. В темата за захранването четох, че мамите замразяват във форми за лед и директно слагат в тенджера на котлона. Знам ли вече Hushed

Аз водя дебати кое е по - добре, купено пюре или домашно. И съвсем се обърках. Всякакви доводи чувам...

Домашно от градината на баба е по-добре 😘
Има контейнери за кърма, например в ДМ, те са за фризер. Тези, които ще замръзявате после как стопляте по една-две лъжички ? В микровълнова или на водна баня като се сложи в млякото или друго?

# 691
  • Мнения: 204
Здравейте, само да споделя, че видях в нета инфо, че Софитата мухлясват вътре и понеже мия нашата на мивката и все има вода в нея я срязах днес леко и беше почерняла леко от вътре… така че ако имате ги чистете с кърпа. Иначе не съм я киснала просто я мия всеки ден и попада по малко вода… тъпо понеже малката пична да играе с нея много.

# 692
  • Мнения: 1 976
https://www.baby.bg/product/babymoov-355527/?gclid=EAIaIQobChMIy … EYASABEgLZY_D_BwE

Произволен линк със съдчета, подходящи за замразяване.

# 693
  • Мнения: 271
За замразяване може да се ползват пликове с "цип" и да се направят единични дози. Аз много харесвам този тип форми, но в България не съм търсила, а тези са доста скъпи. https://www.soupercubes.com/
С първото дете ползвах готови пюрета, тъй като нямаше откъде да намирам домашно месо и реших да не се побърквам на тази тема. Сега май пак така ще процедирам.

# 694
  • Мнения: 444
R.b92 има и друг вид. Тя е класическа гризалка. Продава се във вариант много мека и мека. Меката е за след пробива. Ето ги тук https://www.sophiegiraffe.bg/nikneschi-zbki/sofi-zhirafcheto-2-g … yata-so-pure.html

dannniiii Голямата Софи не се мие под течаща вода и не се стерилизира, почиства се с влажна кърпа само отвън. Аз я бърша с уотър уайпс. Това е голямото предимство на мачстик мънки - те нямат дупка и свирка и могат да се мият и стерилизират, но са по-твърди и гладки.

Petya42 и на мен това ми е голяма дилема. Ние имаме малко домашни неща от прабабите, 90% трябва да купувам и започвам да се чудя кое е по-правилно.

# 695
  • Мнения: 374
Фиши, ще поръчам и тези все пак. Благодаря. Вярно ли е, че при ранен пробив, зъбките са по-чувствителни на кариес ? Питам информативно, че чувам противоречи мнения.

# 696
  • Мнения: 2 883
Аз се ваксинирах май месец с две дози Файзер. Кърмя на поискване, не съм спирала да кърмя бебето.
След първата доза имах само болка в мускула където е поставена ваксината.
След втората имах на 2 етапа усещане за грип за по 6 часа всеки, през 2 седмици, като след 1 парацетамол изчезнаха.
Като цяло мина чудесно, не сме имали странични оплаквания нито аз нито бебето.
Надявам се че заради кърмата и тя ще е отчасти защитена.

# 697
  • Мнения: 204
Да, матчстик мънки изглежда супер.
Мисля и тези са добри: https://specialnite-deca.bg/bg-bg/category/product/kitara-rozova … 6096768213260224/
R.b92 има и друг вид. Тя е класическа гризалка. Продава се във вариант много мека и мека. Меката е за след пробива. Ето ги тук https://www.sophiegiraffe.bg/nikneschi-zbki/sofi-zhirafcheto-2-g … yata-so-pure.html

dannniiii Голямата Софи не се мие под течаща вода и не се стерилизира, почиства се с влажна кърпа само отвън. Аз я бърша с уотър уайпс. Това е голямото предимство на мачстик мънки - те нямат дупка и свирка и могат да се мият и стерилизират, но са по-твърди и гладки.

Petya42 и на мен това ми е голяма дилема. Ние имаме малко домашни неща от прабабите, 90% трябва да купувам и започвам да се чудя кое е по-правилно.

# 698
  • Мнения: 444
Фиши, ще поръчам и тези все пак. Благодаря. Вярно ли е, че при ранен пробив, зъбките са по-чувствителни на кариес ? Питам информативно, че чувам противоречи мнения.

По принцип откъм чисто физични и биохимични качества - не. Така или иначе зъбките пробиват с незавършена минерализация, която продължава в следващите две години след пробива. Влияят главно факторите на средата и затова някои автори са склонни да го дават като заключение (визира се непочистването на устата след хранене, рефлукса, недостатъчния прием на някои минерали и микорелементи при кърмени бебета от майки с небалансирана диета.) По мои наблюдения до момента, ако няма някакъв наследствен фактор (примерно дисплазия) при едно старателно почистване няма никакви основания за подобни твърдения. Освен това по съвремените схващания за момиче 4месеца вече не се смята за ранен пробив. При бебчетата, които се раждат със зъбки режещите ръбове са изключително остри и правят кърменето изключително трудно. Тогава се препоръчва ръбовете да се загладят - това механично отнемане на тъкан би могло да ги направи по-податливи на вредни въздействия. Общо взето като всяко едно такова твърдение - зависи кой пише статията.
Бебоците се раждат с уста, незаразена с орални патогени - придобиват ги от нас, затова не е хубаво да се целува по устата и по ръцете бебето. Сигурна съм обаче, че точно вашето ще си има идеално здрави зъбки Simple Smile

Да, матчстик мънки изглежда супер.
Мисля и тези са добри: https://specialnite-deca.bg/bg-bg/category/product/kitara-rozova … 6096768213260224/
R.b92 има и друг вид. Тя е класическа гризалка. Продава се във вариант много мека и мека. Меката е за след пробива. Ето ги тук https://www.sophiegiraffe.bg/nikneschi-zbki/sofi-zhirafcheto-2-g … yata-so-pure.html

dannniiii Голямата Софи не се мие под течаща вода и не се стерилизира, почиства се с влажна кърпа само отвън. Аз я бърша с уотър уайпс. Това е голямото предимство на мачстик мънки - те нямат дупка и свирка и могат да се мият и стерилизират, но са по-твърди и гладки.

Petya42 и на мен това ми е голяма дилема. Ние имаме малко домашни неща от прабабите, 90% трябва да купувам и започвам да се чудя кое е по-правилно.

Изглежда добре, не съм я виждала тази, но не мога да разбера как се почиства.

# 699
  • Мнения: 260
Аз също кърмя и утре ми е втората доза ваксина. Не съм срещала противоречиви мнения, а по-скоро липса на достатъчно проучвания. Май ми намаля кърмата въпреки привмът на огромно количество вода, редовното хранене и пиенето на Лактил . Бебчето ми започна да се буди по два пъти на нощ и докато я кърмя усещам, че не се е нахранила и не й стига млякото . Никак не ми се иска да дохранвам и не защото съм против АМ, защото със синът ми дохранвах и беше голяма хамалогия.

# 700
  • Мнения: 202
Аз също жирафа Софи го почиствам само с влажна кърпа и след това подсушавам. Имам и тяхна гризалка под формата на осмица и в средата има главичката на жирафчето, нея си я мия по няколко пъти на ден.

# 701
  • Мнения: 7 690
Аз давам пюрета. В началото на захранването за две-три лъжички нямам намерение да си причинявам цялата хамалогия по приготвянето на домашно пюре.
Доводите "За" приготвяне, че поне знаеш какво слагаш и в какви количества са ми смешни, освен ако нямаш абсолютно всичко налично в градината си. Това че си купила картоф от магазина не го прави по-полезен, нито по-екологично чист от готовото пюре.

Fishy, ти зъболекар ли беше, че искам да те потормозя на лични за няколко насоки.

Уикенда направихме първият плаж на Никола и първото потапяне. Той си е свикнал с водата, предвид че го водя на плуване от месец.

Слънцезащита ползвам от доста време, а сега в жегите и ужасния пек задължително.

# 702
  • Мнения: 374
Фиши, благодаря за изчерпателния отговор. ❤️

# 703
  • Мнения: 3 123
Аз ще потърся форма за кубчета лед с капак. Май гледах в емаг. Мисля за първото захранване картофа да го сложа да се замрази да имам за следващите дни. Вече като се увеличи количеството ще видя как ще правя. Аз ще правя на пара на мултикукъра, там няма нужда да го следя кога е готово. Отворена съм за идеи за най лесно и нетрудоемко захранване. В къщи малко държат на домашни пюрета, от 1 месец се чудим от къде да се намери добър зарзават. Кога ли ще ми писне и ще заредя с бурканчета.

# 704
  • Мнения: 444
Да, питай каквото искаш, ще се радвам да бъда полезна Blush

И ние трябваше да сме на морето, но колата ми се размрънка и аз понеже наивино реших, че ще има час за сервиз още в понеделник решихме да тръгнем след това … да ама не, чакахме до петък и сега пак в сряда, та морето ще е другата седмица явно както се очертава.

Аз давам пюрета. В началото на захранването за две-три лъжички нямам намерение да си причинявам цялата хамалогия по приготвянето на домашно пюре.
Доводите "За" приготвяне, че поне знаеш какво слагаш и в какви количества са ми смешни, освен ако нямаш абсолютно всичко налично в градината си. Това че си купила картоф от магазина не го прави по-полезен, нито по-екологично чист от готовото пюре.

Fishy, ти зъболекар ли беше, че искам да те потормозя на лични за няколко насоки.

Уикенда направихме първият плаж на Никола и първото потапяне. Той си е свикнал с водата, предвид че го водя на плуване от месец.

Слънцезащита ползвам от доста време, а сега в жегите и ужасния пек задължително.

Общи условия

Активация на акаунт