Февруарски бебчовци 2021 👶

  • 23 032
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 659
Скарлет, за нас 08 февруари, София, момче

Относно захранването, нашата педиатърка каза да е постепенно, бавно и да стигнем 50:50 съотношение мляко:зеленчуково пюре или каша, когато я въведа за следобедна закуска. Важен е първият зеленчук, вече следващите може и малко по бързо да се въвеждат.
Ние все още имаме нощно хранене, не може да го прескочим, то е към 5-6ч. след вечерното, ще увелича количеството и ще чакам резултат Hug

Аз чета и от една книга, описани са три вида захранвания, има и рецепти за пюрета, каши, ястия, десерти. Отричат се захранването с плодов сок, което е било масово до преди няколко години.

Дописвам - всички плюшени играчки пера в пералнята, дрънкащи също и говореща имам, работи, прала съм я няколко пъти. Пласмасовите забърсвам с влажна кърпа напръскана със спирт

# 676
  • Мнения: 3 134
Ние пускаме климатик в съседната стая и оставяме отворена вратата.
Меките играчки ги пера на мивката с малко сапун и ги слагам на топло да съхнат, но не ги пера често, предимно след като ги купя. И аз се чудя какво да ги правя. Повечето дори не са пакетирани, може да са ги пипали много хора, не ми се дават така директно на бебето.
Захранването ми е пълна мъгла, а ще почваме от следващата седмица. Взех столче-шезлонг, комплект за захранване и кутийки за замразяване да не правя всеки ден.

# 677
  • Мнения: 374
Фиши, благодаря ти. Кое е това по-твърдо жирафче, аз съм взела класическото? Друго ли е това? Иначе имаме и няколко
други гризалки.
Аз също взех на мустела за слънцезащита, ползвала съм го веднъж. Обмислям днес след 5 часа да слезем до плажа с малката и да и топна леко краченцата.

# 678
  • Мнения: 191
Ана ти замести ли вече едно хранене? Кога започваш със следобедната? Когато заместиш обяда? На какво количество пюре му намали млякото? Малко да си сверя часовника Nerd
Flowers Four Leaf Clover

То какво да кажа направо не знам:понякога си хапва 50 понякога 170гр пюре...един път иска мляко един път не иска...един ден яде каша ...друг ден не...в чудо се видях и аз🙄 Приготвям му 180мл мляко за дохранване(в 80% от случаите го изхвърлям почти цялото)но ако не е готово а трябва да чака (30сек)да го приготвя или да донаправя още ако не му е стигнало вече не ще...то е мрънкане,върти главата,стиска устата...вчера чак сълзи включи в представлението.Днес например изяде 120гр. пюре и изпи 160мл. мляко🤪къде го събра не знам.... и цял ден е гладен на 2,5ч и даже до 3ч не можем да избутаме какво остава да 4ч както си беше.
За заместено хранене четох,че трябва да хапне 150-180гр и да има месо/жълтък за да можем да го сметнем за достатъчно. Аз месо давам едва  от вчера.Започнах с пуешко...
За кашите давах(оризова.. в началото си я хапваше с такъв ентусиазъм после се започна едно плюене,че и млякото не си го пие после и става 🤯🤯) за СЗ като добавям плодово пюре към нея..после прочетох,че е по-добре за закуска пробвах и тоя вариант.Заключението е,че Мончи май не харесва оризовата каша🤣🤣.Вчера му дадох само плодовото пюренце(после мляко) ами какво да кажа само дето не ми се скара като свърши😂😂😂  .Все пак за сега ще му ги давам за СЗ.Днес мисля да му направя каша от Елда ...ще видим

# 679
  • Мнения: 321
Започнах да давам Дентокинд и май малчо спи две идеи по-добре. Започна да се кокори и примлясква като ни гледа да ядем, но е едва на 4 месеца и ще чакам още.
И с двамата ми сина сложих летния кош след като навършиха 2.5 месеца.

# 680
  • Мнения: 1 659
Анна Иванова,
ти не смеснаш ли плодовото пюре с млякото ? Аз поне така разбрах докторката ни - праввя АМ и към него слагам пюре+вода, за да стане 150 мл /толкова е за моето бебе количеството/ и трябва да достигна съотношение 50%:50%. Ако му хареса пюрето може и да не иска АМ 🤣🤣
Усещам, че ще е интересно ...
Също разбрах, че като мине един месец от захранването с пюрета тогава започвам каша за СЗ. Идеята е да е свикнало с картоф, тиквичка, морков, броколи и т.н. и да няма реакция от тях и тогава започвам с кашите. Птичето месото не е ли за 7 м. на бебето ?

# 681
  • Мнения: 191
Анна Иванова,
ти не смеснаш ли плодовото пюре с млякото ? Аз поне така разбрах докторката ни - праввя АМ и към него слагам пюре+вода, за да стане 150 мл /толкова е за моето бебе количеството/ и трябва да достигна съотношение 50%:50%. Ако му хареса пюрето може и да не иска АМ 🤣🤣
Усещам, че ще е интересно ...
Също разбрах, че като мине един месец от захранването с пюрета тогава започвам каша за СЗ. Идеята е да е свикнало с картоф, тиквичка, морков, броколи и т.н. и да няма реакция от тях и тогава започвам с кашите. Птичето месото не е ли за 7 м. на бебето ?
Тя неговата педиатърка е от старата школа...ако я бях слушала трябваше да започна да го захранвам на 3м и да започна със плодови сокчета🙄🙄
До сега не съм смесвала пл. пюре с АМ то и досега го давах с каша само вчера му го дадох чисто(6лъжички)и после си изпи млякото с кеф.
За пуешкото четох,че е едно от най-предпочитаните за първо месо....
Нз човек може да лудне направо...навсякъде пишат различни неща
Приготвих му 130гр. каша от елда с пюре ябълка облиза си ушите направо😁😁 и сега спи блаженно до мен....но ще видим то и с оризовата така започна
За кашите и аз четох 1м.  но аз го захраних на 31.05 а кашата я вкарах на 20.06 избързах малко но не исках да вкарвам чисти плодове после да не ми търси мн.сладко

Последна редакция: нд, 27 юни 2021, 16:23 от Анна Иванова 648392

# 682
  • Мнения: 1 983
След навършени 6м. спокойно може да се дава месо. Даже е препоръчително. А птичето е дадено като най- добър вариант

# 683
  • Мнения: 1 659
След навършени 6м. спокойно може да се дава месо. Даже е препоръчително. А птичето е дадено като най- добър вариант

Да, да това имах впредвид при навършени 6м. и в 7м., а за 8м. пише червени меса.
Пиле и риба са най-леките меса, но тези от магазина са пълни с хормони и са станали пилета бързо-бързо и не знам колко са добре за бебета.

# 684
  • Мнения: 1 983
Те за никой не са добре...
Не съм решила как ще процедирам с въвеждането на месото, точно поради тази причина. Домашно май е най- приемливо, ама кой ти гледа толкова животни на днешно време.. дето да е сигурно, че всичко е каквото трябва.

# 685
  • Мнения: 51
Scarlet, сега видях, че и нас ни няма:
12 февруари, София, бебе Калина

Аз се подготвям за захранване от 5+ месеца. Направихме консултация с още един гастроентеролог и решихме да не бързаме. И той потвърди, че има симптоми на лактозна непоносимост, така че ще следим ситуацията.

С баткото препоръчваха заваряване в бурканчета (като се прави лютеницата), но сега гледам, че повечето мами замразяват пюрето. В какви контейнери може да се прави? Май не съм срещала по бебешките магазини.

Аз ползвам минералния крем на uriage за слънцезащитата и съм много доволна. Той е от 0+ и от него бебка няма дразнене както беше с Мустела. Мажа най-обилно крачетата, защото тя все ги вири извън коша. Още сме с бебешкия кош, но скоро мисля да тествам летния. Малката все се набира напред и в него ще и е по-интересно.

# 686
  • Мнения: 437
Аз водя дебати кое е по - добре, купено пюре или домашно. И съвсем се обърках. Всякакви доводи чувам...

# 687
  • Мнения: 1 659
Аз водя дебати кое е по - добре, купено пюре или домашно. И съвсем се обърках. Всякакви доводи чувам...

Домашно от градината на баба е по-добре 😘
Има контейнери за кърма, например в ДМ, те са за фризер. Тези, които ще замръзявате после как стопляте по една-две лъжички ? В микровълнова или на водна баня като се сложи в млякото или друго?

# 688
  • Мнения: 1
Здравейте, дами!  Аз също имам февруарско бебче, родено на 03.02., което в момента е изцяло на кърма. Вкъщи изкарахме Ковид - 19 миналата година докато бях бременна и мина сравнително леко. Антителата ми са сравнително малко и не разчитам на голяма защита вече. Бих искала да се ваксинирам, тъй като е възможно да се върна на работа на есен. Има противоречиви мнения относно кърменето и ваксинацията и съм в голяма дилема. Има ли от вас ваксинирани, които кърмят? Благодаря предварително на отзоватите се! Simple Smile

# 689
  • Мнения: 374
И аз съм в дилема за ваксината. Изчетох всичко в интернет, но няма много информация и проучвания. Мисля си август месец като минат ваксините на малката, да се ваксинирам аз. Най-късно септември си мисля, т.к според мен ще има още една вълна. На мен също ще ми се налага да посещавам работното си място, защото правя докторантура ( болницата).
Здравейте, дами!  Аз също имам февруарско бебче, родено на 03.02., което в момента е изцяло на кърма. Вкъщи изкарахме Ковид - 19 миналата година докато бях бременна и мина сравнително леко. Антителата ми са сравнително малко и не разчитам на голяма защита вече. Бих искала да се ваксинирам, тъй като е възможно да се върна на работа на есен. Има противоречиви мнения относно кърменето и ваксинацията и съм в голяма дилема. Има ли от вас ваксинирани, които кърмят? Благодаря предварително на отзоватите се! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт