Изпит по неорганична химия

  • 684
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте!
Не намерих тема, за която въпросът ми да е подходящ, затова създавам нова.
Студентка съм 1-ви курс по химия и в момента изучаваме елементите по групи. Притеснява ме, че информацията е доста по обем и има някои неща, които не са ми ясни, затова ако някой е минал през това, ще бъда благодарна да ми даде съвет.
На първо място не разбирам как да запомня дали при едно взаимодействие присъства вода. В някои има, в някои не.
Другата ми тревога са огромното количество киселини, производни на сярната. Има си формула, която ориентира доста добре, но за всяка да запомниш дали е получена в свободно състояние или не, дали е кристално вещество, с цвят, без цвят, започват да ме объркват.
Ако има някаква логика, която аз не виждам, ще се радвам да ми споделите.
Хубав ден!

# 1
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Хубаво, че искаш да я изучаваш. Обаче с питане по форуми няма как да стане. Иска здраво четене и разбиране. Не става с кратки обяснения...      Wink

# 2
  • Мнения: 413
Сядаш, четеш, учиш, правиш си "флаш" карти и се самоизпитваш - няма определена "логика".

# 3
  • Мнения: 473
Определено в химията логика няма. Гледай да разбираш нещата. Информацията е много и в първи курс именно затова е трудно.
Сложна наука си избрала за изучаване и мога да те посъветвам да четеш много и да пишеш по няколко пъти всяка една реакция. Сега ти е трудно, но по аналитична и органична как ще ти е не ми се мисли... Успех ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт