Кого обичаме всъщност?

  • 1 941
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Един човек ми каза веднъж, че да обичаш означава просто да разбираш...
Много се бунтувах в началото срещу това - сухо, скучно и някак без-борбено ми се струваше...
Но, като че ли най - трудното нещо е да разберем другия, да погледнем света през неговите очи, да влезем в ритъма на сърцето му. Щом се затрудняваме понякога със собствените си деца да го постигнем, значи наистина е нужна много обич, за да успеем с някой друг.
Като казвам, че обичам някого, за мен това означава, че не ме затруднява да го разбера, че обичам да гледам през неговите очи, и че ми харесва какво виждам.
Ако е малко далекоглед и имаме лека илюзия Mr. Green, ще му услужа с очилата си, ако не вижда до там, докъдето искам да погледна аз - ще го заведа на място.
Така ги разбирам, аз нещата с истинското и неистинското.

 newsm10

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Второто. Когато прозрем първото, става тъжно.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
в една любима моя песен се пееше:
love is not a feeling, it's an act of your will

# 18
  • Мнения: 1 113
Второто. Когато прозрем първото, става тъжно.
Не винаги, Бу. Понякога се припокриват или поне се доближават и тогава може би важи писаното от MamaZ.

# 19
  • Мнения: 1 462
Има видове любов.

Децата се променят непрекъснато.  Обичаме ги такива, каквито ги виждаме и каквито се надяваме да станат.  Изобщо не ги познаваме какви са всъщност.

Родителите си обичаме такива, каквито са.  Тях ги познаваме добре.

Приятелите си обичаме в зависимост как се държат с нас, т.е. както те се представят пред нас.

Гаджето се обича само по изграден образ.  А той е перфектен.  Недостатъците се пренебрегват.

Съпругът и съпругата се обичат такива, каквито са.  Или не се обичат.

# 20
  • Мнения: 3 861
Тъкмо се бях настроила да пиша много докато не прочетох поста на Гейминг...По точно от него не мога да го кажа Flutter

# 21
  • Мнения: 463
Стрелчее... Thinking !!!

# 22
  • Мнения: 107
Има видове любов.

Децата се променят непрекъснато.  Обичаме ги такива, каквито ги виждаме и каквито се надяваме да станат.  Изобщо не ги познаваме какви са всъщност.

Родителите си обичаме такива, каквито са.  Тях ги познаваме добре.

Приятелите си обичаме в зависимост как се държат с нас, т.е. както те се представят пред нас.

Гаджето се обича само по изграден образ.  А той е перфектен.  Недостатъците се пренебрегват.

Съпругът и съпругата се обичат такива, каквито са.  Или не се обичат.
:


Много добре казано Peace

# 23
  • Мнения: 1 629
Обичам теми за обичане.
Всички клишета са верни. Всички изключения - също. Обичайте се, и най-вече себе си.

# 24
  • Мнения: 534
Обичаме това което сетивата ни позволяват да видим и усетим.И обекта на чувствата ни.

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
То, обичането, с мислене не става. Сърцето не мисли.
Ако започна да си задавам въпроси, за мен ще означава, че вече не обичам.

# 26
  • Мнения: 1 629
Що, бе, Василисе? Най-приятното в обичането(изключвам обичането на децата, то си е по презумпция) е моментът с елементът на разсъждение Laughing Онова с маргаритеката е повече от класика.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако става въпрос за романтична, а не майчина любов, мисля че илюзорния  newsm78 Затова много често след време, когато се охладят страстите се получава изненадааа... Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 495
всякак обичам - и със сърцето, и с разума  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 418
Човек винаги обича.Докато е влюбен обича всичко,след това само обича,но и започва да се дразни.После идва привързаността.Знаеш,че не можеш без него с всичките му положителни и отрицателни качества.Накрая идва навикът.Все ти е едно,но не можеш без него.

Общи условия

Активация на акаунт