Козунаци 2021-ва

  • 52 230
  • 857
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 473
Добре, а бихте ли споделили какво брашно използвате? При мене има само София Мел, класик, но четох, че съдържанието на протеини трябва да е над 12%.

# 331
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Добре, а бихте ли споделили какво брашно използвате? При мене има само София Мел, класик, но четох, че съдържанието на протеини трябва да е над 12%.
10г (Класик и Екстра на София мел стават) или повече е добре да е...  като колкото повече са белтъчините, толкова по-жилаво е тестото при работа и после конците на печивото.
На София мел "за баница" с 13.2г ползвам до сега... от 2години да речем. Ако има Лидл където си, там го има понякога, а има и на РС "за баница" също.

# 332
  • Мнения: 703
Едни приятели католици ми бяха изпратили разни неща и около четвърт от кръгъл козунак. В този козунак имаше,  може би, течен шоколад на купчини. Сякаш са сипвали със супена лъжица, ама само на места. Аз предпочитам козунак без плънка, но така много ми хареса. Ядеш си и стигаш до място пълно с много шоколад. Дали е направен както предполагам и с течен или с твърд шоколад се прави?

# 333
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
С течен шоколад не си го представям, освен ако не е инжектиран след печенето.  Много е течен за да може да се сложи в тестото. Или е някакъв шоколад... ама как стои течен... ?!  
И аз предпочитам без плънка, само с моята си проста плънка от какао или стафиди/вишни и шоколад, като снимките ми по-горе.

# 334
  • Мнения: 39 317
А в кроасаните не е ли пак течен шоколад?

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
И такъв да е не се сещам как се слага, освен да се шприцова после.

# 336
  • Мнения: 39 317
А в кроасаните дали също се добавя след изпичане?

# 337
  • Мнения: 703
А, стои точно както в центъра на кроасан.

Може би е с твърд шоколад, сега гледах снимки из интернет.

# 338
  • Мнения: 1 511
Има шоколади за пълнеж, които издържат печене - термостабилни се водят. Не ги продават в обикновените магазини обаче.

# 339
  • София
  • Мнения: 11 704
Има шоколади за пълнеж, които издържат печене - термостабилни се водят. Не ги продават в обикновените магазини обаче.
Ползвам шоколад за печене, купила съм го от  Aromahause, не е евтин,  но след като се охлади печивото той, не остава течен , а си се втвърдява и си прилича на обикновен шоколад.

# 340
  • Мнения: 2 885
Има шоколади за пълнеж, които издържат печене - термостабилни се водят. Не ги продават в обикновените магазини обаче.

В Кауфланд има. Водят го шоколад за готвене.

# 341
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 735
А в кроасаните дали също се добавя след изпичане?
Според мен, да. Вижда се дупката дори. Simple Smile Ако имате предвид купешките.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 08:34 от Лолита

# 342
  • Плевен
  • Мнения: 983
Като е станало дума за плънка, някъде из веригите от сорта на Била, Лидл или Кауфланд дали продават от мармалада на калъпи или нещо близко до него? Страхотен е за козуначено руло или козуначени кифлички, само че от години не съм търсила и нямам и идея къде да го търся...
И аз търся много време мармалад на калъп, но без успех.
Майка ми правеше великденските кифлички само с такъв мармалад. Имаше шипков, сливов, ябълков.
Но в днешни дни няма такъв.
Ако намериш някъде, моля да споделиш  веднага.
За мармалада, пак има, за Плевен магазин Фантазия, дори има насипен течен шоколад Нукрема,,,

# 343
  • Мнения: 5 689
Като е станало дума за плънка, някъде из веригите от сорта на Била, Лидл или Кауфланд дали продават от мармалада на калъпи или нещо близко до него? Страхотен е за козуначено руло или козуначени кифлички, само че от години не съм търсила и нямам и идея къде да го търся...
И аз търся много време мармалад на калъп, но без успех.
Майка ми правеше великденските кифлички само с такъв мармалад. Имаше шипков, сливов, ябълков.
Но в днешни дни няма такъв.
Ако намериш някъде, моля да споделиш  веднага.
За мармалада, пак има, за Плевен магазин Фантазия, дори има насипен течен шоколад Нукрема,,,
За София търся, не знам дали има такъв магазин Фантазия тук.

# 344
  • Мнения: 703
Преди 1-2 години съм виждала на женския пазар такъв мармалад, който се реже. Случайно го видях, може и сега да си се продава.

Общи условия

Активация на акаунт