Козунаци 2021-ва

  • 52 778
  • 857
  •   1
Отговори
# 315
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
marchеva14 аз иначе си правя рецептата на Морена , тя ми изглежда по традиционна и великденска , а тази може да я пробвам някои ден без повод.

# 316
  • София
  • Мнения: 11 721
marchеva14 аз иначе си правя рецептата на Морена , тя ми изглежда по традиционна и великденска , а тази може да я пробвам някои ден без повод.
Затова уточних по-нагоре, че ще работя класическите си модели , но с плънка, не признавам козунак без хубава плънка, то това му е удоволствието на десерта, плънката

# 317
  • Мнения: 12 929
Като е станало дума за плънка, някъде из веригите от сорта на Била, Лидл или Кауфланд дали продават от мармалада на калъпи или нещо близко до него? Страхотен е за козуначено руло или козуначени кифлички, само че от години не съм търсила и нямам и идея къде да го търся...

# 318
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Метро?!

Кажете някоя ваша любима плънка.

# 319
  • Мнения: 12 929
За съжаление в Габрово няма Метро, веригите които имаме са тези дето изброих и не знам в КАМ какво и що има, така и не съм ходила там. Затова и питах дали няма тук да се сети някой за такъв продукт в тях, рядко купувам каквото и да е сладко и може да има а пък аз да не съм го видяла.

# 320
  • София
  • Мнения: 11 721
Метро?!

Кажете някоя ваша любима плънка.
Ползвам само макова плънка със захар, какао, ром и орехи. -ПЛЪНКА
5 с . л  - маково семе
2- 3 шепи напоени предварително в ром - стафиди
100 г  смлени на едро  - орехи
1 -  белтък  разбит на сняг
1 с . л -  високомаслено какао
2 - с . л - кристална захар или на вкус
1 капачка  - ром
извадка от - Козунак с маскарпоне - https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2020/04/blog-post_10.html

# 321
  • Мнения: 3 278
За съжаление в Габрово няма Метро, веригите които имаме са тези дето изброих и не знам в КАМ какво и що има, така и не съм ходила там. Затова и питах дали няма тук да се сети някой за такъв продукт в тях, рядко купувам каквото и да е сладко и може да има а пък аз да не съм го видяла.
Имате фермерски базар, може да проверите там.

# 322
  • София
  • Мнения: 3 169
natka За Габрово не мога да те насоча, но в София съм намирала от мармалада на калъпи в специализирани магазини за млечни продукти. Единият беше на мандра "равно поле"

# 323
  • Sofia
  • Мнения: 21 683
... Кажете някоя ваша любима плънка.
Плънки също има в 1ви пост - събирани са от постовете на потребителки.

# 324
  • Мнения: 746
Магазин Кам какъв по народност беше? Аз съм си купувала страхотен шипков мармалад в буркан от Македония. Та вижте там какво предлагат.

# 325
  • Мнения: 703
Идеята на лимонада/фанта не ли,че се слага по-малко захар,заради напитката.
С по-малко захар става по бухнало и въздушно, за конците не мисля,че влиае те са от месенето.
ми..................не, защото захарта на 1 кг брашно е 220 г, това не е малко захар, по скоро да буФне повече, ама той и без фантата/лимонадата си бухва достатъчно, нали си има мая, но тока или иначе не е моята рецепта, ама вие си я пробвайте, на вас може много да допадне.
Е, как да не e малко тази захар, 2/3 от макс. допустимото е?! Козунак с 220 гр захар и без плънка, и без Фанта, би бил като онези гадните сладникави хлебчета.

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 22:08 от Mi Ra 629058

# 326
  • Мнения: 5 741
Като е станало дума за плънка, някъде из веригите от сорта на Била, Лидл или Кауфланд дали продават от мармалада на калъпи или нещо близко до него? Страхотен е за козуначено руло или козуначени кифлички, само че от години не съм търсила и нямам и идея къде да го търся...
И аз търся много време мармалад на калъп, но без успех.
Майка ми правеше великденските кифлички само с такъв мармалад. Имаше шипков, сливов, ябълков.
Но в днешни дни няма такъв.
Ако намериш някъде, моля да споделиш  веднага.

# 327
  • Мнения: 1 586
Момичета, имам питане относно кога мога да сложа най-рано стафидите.
Правих за католическия Великден козунак по рецептата на Морена и стана страхотен, благодаря много за рецептата!🤍
Обаче стафидите паднаха някак си на дъното или отгоре под кората, доволни 200 грама, накиснати предварително в две капачки коняк, че обичам да е повече плънка Joy
Слагах ги като плетох и да кажа, че нито съм добра готвачка, нито сладкарка Sunglasses

Та, питанката ми е дали може да ги сложа като бъркам тестото или ще объркам процеса на втасване?
Просто ми се ще да са по-равномерно разпределени и да шашна една приятелка за нашия Великден Joy

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 21 683
Не е добре преди първото втасване на измесеното тесто. Нали все гледаме да го олекотим... Simple Smile
Откровено казано не знам трик, за да не потъват.
Ето ги при мен (замразени вишни), не овалвам в брашно и са навсякъде.



# 329
  • Мнения: 1 586
Благодаря! Значи, единият ще го разточа Hands V

Общи условия

Активация на акаунт