Козунаци 2021-ва

  • 52 991
  • 857
  •   1
Отговори
# 300
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 896
Аз дори и не изчаках тестото да стигне стайна температура, след като го извадих от хладилника. Леко хладно го оформих, оставих да втасва във фурната (на около 50 градуса) и после опекох.

# 301
  • София
  • Мнения: 11 740
Боже, плънка с Фанта и стафиди, може ли да погледна рецептата? Благодаря от сърце.
Както ти е написала Морена не е с плънка  от фанта, а тя е само допълнение, но не виждам смисъл от това допълнение на фанта / лимонада, не ми е ясно какво прави в тестото....но го пробвах като нещо по-различно, но няма да го повторя, ще си действам с класическите рецепти. Ще ти я пусна, разбира се, но по-добре е да разгледаш , ако имаш желание, разбира се, цялата страница на козунаците, и хващаш си една и започваш, освен това аз съм много обяснителна.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D0%BA%D0%BE% … D0%BD%D0%B0%D0%BA
Красавци, душа, личи им тънката коричка! Simple Smile
...............
Благодаря, душа!
Този който си пуснала , зеленичък, да не е със спанак?? не се одобри у дома, няма да го повторя, някак си усещах този спанак, не е мой вкус, ползвах преди време рецептата на Йоли.
А, и още нещо да допълня към горното, като че ли ги предпочитам малко повече изпечени отгоре, още малко да ги е хванала фурната, да е малко по препечена кората им, малко по-плътна да е, още повече да ми хръпка, но това зависи от градусите на фурната, разбира се.

# 302
  • Мнения: 6 840
Криси, един час държах тестото на стайна температура, след като извадих от хладилника. После оформих и още час оставих да втасва така. Температурата в стаята е 20-21 градуса.

# 303
  • Sofia
  • Мнения: 21 726
О, Яна, и аз не чакам, чак стайна Т да сигне, по-хладно го оформям тестото, чакам колкото да се отпусне, за да може да се работи с него, пък то и оформено докато втаса... идеално се получава. Simple Smile

Душа, при нас се харесва спаначен козунака.  Не го усещаме, та спанакът няма кой знае какъв вкус. И спаначената торта не е проблем. Simple Smile

# 304
  • Мнения: 6 840
Спаначен козунак правих преди няколко години по рецепта на Венета. На мен и малката щерка ни хареса, на ММ не. Спанакът не се усещаш. Тази година пак ми се иска да направя, ще видим.
П. П. На снощно-днешния козунак имам снимки, но през таблета не знам защо не мога да ги пусна (с браузъра някакъв проблем имам), когато мога, ще ги пусна.
А, ето ще успея


В скрит текст ще покажа етапите, моля ако забележите, че нещо съм сгрешила, да ми кажете. 
Скрит текст:




Скрит текст:

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 13:22 от Fortuna

# 305
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 780
Фортуна, много хубава плитка. От колко гр брашно е? Имаш ли видео как се прави тази плитка?

# 306
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Това не е ли най-обикновена тройна плитка и завъртяна на кръгче? Или може би само така ми се струва...

Фортуна, нз дали е правилно или не, но моят стартер става доста по-гъст,. апък тестото ми след омесване и преди втасване е една идея по-твърдо / не така разлято. Но не казвам, че моето е правилно или по-добро, просто това виждам като разлики.

А, да, и моето не е сплетено така добре, понеже все нямам търпение. 😃

# 307
  • Мнения: 3 283
marchеva14 от миналата година този козунак ми е любим. Ето защо човек трябва да пробва различни рецепти.

# 308
  • София
  • Мнения: 11 740
marchеva14 от миналата година този козунак ми е любим. Ето защо човек трябва да пробва различни рецепти.
Да, трябва да се пробва и да се намери най-точната рецепта за всеки, кой ти е любим, със спанак ли...ето че на мен  изобщо не ми харесва, имам го като рецепта, пуснала съм го, но никога не го повторих.

# 309
  • Мнения: 3 283
Не, този с лимонада на Ваня. Със спанак не мога да го възприема.

# 310
  • Мнения: 1 040
Идеята на лимонада/фанта не ли,че се слага по-малко захар,заради напитката.
С по-малко захар става по бухнало и въздушно, за конците не мисля,че влиае те са от месенето.

# 311
  • Мнения: 6 840
Да, това е най-обикновена плитка, завита на кръг.
Криси, колебаех се колко гъст да е стартера. Направих го като кексово тесто, може би една идея по-рядко.

# 312
  • Sofia
  • Мнения: 21 726
Лимонадата и за набухването би трябвало да има ефект.
Плетката и при Фортуна ми прилича на тази и я има в туба - там има доста плетки.

Скрит текст:

Иначе по-малкото захар и мазнина олекотяват тестото и по-лесно бухва... ама това съм го нищила в рецептата ми, която съвпада с тази в учебника по сладкарство - като съотношение на продуктите.

Стартерът нали втасва - трябва да наподобява тесто, не да е течно, а мокро тесто.
Това ако искате да спазите технологията, иначе пак става, но вярвам, че има разлика. Затова и тази ми е любимата рецепта, дълго търсена. Simple Smile И не ми се експериментира вече, като си имам идеала за нас.  Само с цвета евентуално се занимавам. Simple Smile

П.П. Взех си жива мая и утре ще действам. Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 17:44 от Morena

# 313
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Боже, плънка с Фанта и стафиди, може ли да погледна рецептата? Благодаря от сърце.
ето тук
Козунака аз не съм го правила, но съм използвала доста нейни други рецепти за питки , мъфини и др.

# 314
  • София
  • Мнения: 11 740
Идеята на лимонада/фанта не ли,че се слага по-малко захар,заради напитката.
С по-малко захар става по бухнало и въздушно, за конците не мисля,че влиае те са от месенето.
ми..................не, защото захарта на 1 кг брашно е 220 г, това не е малко захар, по скоро да буФне повече, ама той и без фантата/лимонадата си бухва достатъчно, нали си има мая, но тока или иначе не е моята рецепта, ама вие си я пробвайте, на вас може много да допадне.

Общи условия

Активация на акаунт