Козунаци 2021-ва

  • 52 265
  • 857
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 1 951
За цвят освен да се използва, друго не се сещам. Разтваря се в течност, би трябвало в млякото да стане

# 361
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 593
Вещица, Морена , благодаря! И аз така си мислих , но реших първо да питам .

# 362
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Вещи, то за цвят добре, ама със специфичния му аромат дали няма да се усеща в козунака?

# 363
  • София
  • Мнения: 11 706
Вещи, то за цвят добре, ама със специфичния му аромат дали няма да се усеща в козунака?
Не, не се усеща , то е една щипка и е колкото за цвят, но не виждам смисъл да го добавям, само една година пробвах и приключих

# 364
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Всъщност идеята на добавянето му каква е? По-наситен жълт цвят ли?

# 365
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Според мен шафран - в козунака е за цвят.  
Ама си мисля, че с малко едва ли ще се усети, та поне две щипки са нужни ... за половин доза/ 500г ... не знам вкус дали ще се усеща.

# 366
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Ако ще е за цвят и куркума ще свърши работа. По-евтина е като добавка поне Simple Smile

# 367
  • Мнения: 39 330
Не бих използвала шафран за козунак, само и само да му предаде по- жълт цвят. Цветът не определя вкуса. Да, ако жълтото е от домашни яйца- разбирам.

# 368
  • Мнения: 703
Разглеждах брашната в една фейсбук група (Страст с квас). Там видях брашна, български, които не съм срещала по веригите. Хвалят брашната на Мливо и не само. Тези Мливо имат брашно с 16% протеини. Решила съм да си отгледам квас за Великден и да направя козунак с него. Печивата с квас направо избухват, гледам по снимките.

# 369
  • София
  • Мнения: 10 862
Ами, нямаш много време!

# 370
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, гледах рецепти за козунак с лимонада вместо мляко и имаше коментари, че резултатът е впечатляващ.

Дали си струва да експериментирам?

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Действай. Simple Smile

# 372
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
До Великден имаш време само за течен квас, със 100% хидратация. За левито мадре може и да е късничко. За козунаци трябва много силен и активен квас, храни всеки ден по 2 пъти, след първиначалното извеждане на правилните микроорганизми.
Ако десега не си работила с квас, не разчитай само на него за празника.

# 373
  • Мнения: 703
Досега събирах информация и се подготвях теоретично. Много сложно и страшно ми изглежда, ама ще пробвам. Вече съм си купила мая, така че, с нея ще стане. Simple Smile

# 374
  • София
  • Мнения: 11 706
Всъщност идеята на добавянето му каква е? По-наситен жълт цвят ли?
Когато пробвах сложих една-две щипки разтворени в топлото мляко, да, за цвят уж се слага, но няма никакъв смиъл, ако толкова се държи на цвят по- добре куркума, но и това няма да пробвам, не ми е необходимо
Момичета, гледах рецепти за козунак с лимонада вместо мляко и имаше коментари, че резултатът е впечатляващ.

Дали си струва да експериментирам?
Не. Не си завъртяла назад страниците за да видиш, че съм пуснала проба козунак с фанта/лимоната, измислено допълнение и не виждам смисъл, освен това този козунак някак ми стоеше като купешки, не беше богат, а по-скоро като сладък хляб. Не е моята рецепта, но ти си пробвай.

Общи условия

Активация на акаунт