Козунаци 2021-ва

  • 52 834
  • 857
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 39 515
Аз слагам и малко махлеб.

# 751
  • София
  • Мнения: 2 435
Благодаря, Morena, Vanja77, mariat, нямах ром, сложих настъргана лимонова кора и ванилия. Плънката ми е с какао.  Но дъщеря ми каза, че е сладък хляб, а не козунак, затова реших да попитам. Миналата година правих с есенция от ром и не ми харесаха. Махлеб не знам какво е, но ще прочета. Disappointed
Образовах се ..

# 752
  • гр.София
  • Мнения: 2 760
И аз слагам махлеб и лимонова кора, обожавам аромата на махлеб от гръцките козунаци 😊 с пълнеж от смокиново сладко!

# 753
  • Мнения: 703
Дали няма да се досетите защо така едностранно на заден фон е сниман, колкото да го има? Grinning
Скрит текст:
Едни ръчички бяха пипали.

# 754
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Ясно, ясно...  и яйчицата такива прекрасни, тия ръчички трябва да са пипнали. Simple Smile

# 755
  • София
  • Мнения: 10 325
Ето и нашите със сметана, по моя измислена рецепта с месене в машина за хляб Simple Smile

Мноооого вкусни, с мнооооого конци, единият беше нападнат преждевременно.


# 756
  • Мнения: 703
И тях, да Grinning
По твоята рецепта е, Морена. Няма грешка, както винаги. Е, има грешки, ама те от мен идват. Рецептата е Hands Ok Hand

# 757
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
И тях, да Grinning
По твоята рецепта е, Морена. Няма грешка, както винаги. Е, има грешки, ама те от мен идват. Рецептата е Hands Ok Hand
 

Ето и продължението при моята щерка - отличник ми е чедото! Simple Smile
Конците  - утре на светло.



# 758
  • Мнения: 555
Здравейте, за втора година правя козунаци по една рецепта само, две дози са тук без 3 козунака, защото нямах време да ги снимам....откраднаха ги. Едната доза, суха мая и софия мел за баница, втората доза софия мел за козунак и прясна мая, тези с прясна се надуха повече, грешка ми беше сухата, защото за първи път я ползвам, но първата, която си бях купила жива беше с изтекал срок на годност, после взех нова за второто тесто. Показвате страхотни неща, надявам се и моите да ви харесат.

# 759
  • Мнения: 2 394


Ето ги и моите по рецептата на Морена. Измесени в миксер донякъде, после на ръка и пак в миксер.
Вчера имах потресаващ първи опит с месене в планетарен миксер. Подлъга ме да добавя прекалено много брашно. Срамна работа стана 😂 .
Друго си е да пипнеш тестото и да го усетиш.
Благодаря за рецептите и съветите в темата. За втора година направихте празника ми по хубав, ароматен и вкусен.
Светли празници. Мир, любов и здраве да има в домовете ви.

# 760
  • София
  • Мнения: 10 325
Морена, много ми хареса, как е сплетен!


April morning, страхотно изглеждат. Каква захар си сложила, много интересно изглежда.

# 761
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Благодаря, nad_tab, на мен ми е любима плетка, пък е детето я харесало. Simple Smile
Мокра захар е при Ейприл, предполагам.

Ейприл, чудно изглеждат! Simple Smile

# 762
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Момичета, страхотни красоти сте сътворили, за вкуса нямам съмнение. Hug
При мен последната доза вече е на финалната права. Тази година малко се престарахме с щерката - направихме 6 вида плънки Flushed Но пъъъък определено мога да се похваля с топ резултат. Брашното е микс с белтъци 12 - получи се еластично, съответно втасва прекрасно и се изпекоха точно по моя вкус - ефирни, въздушни и влажни. Конците няма да ги коментирам изобщо.


Последна редакция: сб, 01 май 2021, 19:57 от BЕЩИЦА

# 763
  • София
  • Мнения: 4 884
Пробвам се с моите недодялани козунаци, но не искат да втасат. Стоят си сплескани и не знам какво да ги правя... 🤪

# 764
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Пробвам се с моите недодялани козунаци, но не искат да втасат. Стоят си сплескани и не знам какво да ги правя... 🤪
Активира ли предварително маята? Кое втасване правиш в момента?

Общи условия

Активация на акаунт