Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как да изберем детско столче за кола - консултации с експертите от Деца на борда

• 31 831
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
Здравейте, Елмайра! Тъкмо навреме идва въпросът Ви, предвид температурите навън Blush
По принцип експертите не препоръчват никакви допълнителни елементи към столчетата за кола, ако те не са тествани с конкретното столче.
Със сигурност децата (а и възрастните) не трябва да се возят в колата с обемно облекло под коланите, просто защото то компрометира безопасността. Според ADAC такъв тип чувалчета е допустимо да се ползват, стига да не променят маршрута на колана и да не скриват закопчалката.
Въпреки това, ние бихме Ви препоръчали просто да завивате детето с одеяло върху добре стегнатите колани. Това върши същата работа Wink

Вижте видеото ни за дебелите дрехи:

# 91
Какво ще кажете за това столче за новородено?

# 92

Здравейте. Преди малко момиче, с подобен на Вашия ник, ми е писала лично съобщение относно Ковид след раждане. Никът е “zvezdichka”. Исках да й отговоря, но е забранила получаването на лични съобщения. Излезе ми, че участва в тази тема?

# 93

Здравейте. Преди малко момиче, с подобен на Вашия ник, ми е писала лично съобщение относно Ковид след раждане. Никът е “zvezdichka”. Исках да й отговоря, но е забранила получаването на лични съобщения. Излезе ми, че участва в тази тема?
Не съм аз 🙂

# 94
Zwezdi4ka14, столчето може да се ползва от раждането и е с добри резултати от тестовете. Важно е да се уверите, че включва и подложка за новородено.
Все пак бихме ви насърчили да обмислите и възможността за "кошница" за първите месеци на бебето. Ето защо:
Не сте споделили кога очаквате бебето, но предвид че вече сме в есенно-зимния период кошницата би била незаменима. Когато са малки, бебетата предимно спят (особено в колата). Когато е в столчето/ кошницата, бебето трябва да е с тънки дрехи под коланите, защото дебелите дрехи от типа на якета и космонавти са пълни с въздух, който при рязко спиране или катастрофа се компресира. А това влияе на безопасността и все едно не сте сложили коланите.
В кошницата съвсем спокойно можете да сложите бебето още вкъщи с тънки дрешки, да сложите и затегнете хубаво коланите, а отгоре просто да сложите едно одеяло, което да го топли. Така можете да го изнесете навън и да го сложите в колата, без да се притеснявате нито за безопасността му, нито за температурата. Blush
Със столче, което обхваща няколко групи, ще трябва да облечете детето вкъщи, след което в колата да го съблечете и да го сложите в столчето. Confused
Или друга ситуация - бебето точно е заспало в столчето си, а вие стигате до дестинацията си и трябва да слезете. С кошницата просто го вдигате и излизате, а с голямото столче трябва да извадите бебето, да го облечете и преместите в количката.
Също така, ако се налага ползване в различни коли, местенето на кошницата от едната в другата, би било много по-лесно.
Оставаме на разположение за допълнителни въпроси Hug

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 13:11 от Деца на борда

# 95
Здравейте,

Детето е на 6 коригирани месеца, но вече 10 кг, върви едро и високо. Искам да се възползвам от Черния петък и да купим столче. Ще се ползва в следните МПС:
- голф 6ца с изофикс база
- GMC Acadia 2018 или 2019 (ако е важно ще питам от коя година е), сигурно също има изофикс

Държа столчето успешно да е минало Plus test (нали не се заблуждавам, че това наистина е най-сериозният караш тест и столчетата, които успешно са го преминали, са най-сигурните?) и да е удобно за дълго пътуване и спане, с добър recline, защото правим чести нощни преходи с кола, да е добре подплатено, широко.

Подчертавам желанието ми за комфортно спане, защото след сигурността, това ми е приоритет, столчето ще се ползва често и за дълги пътувания. Нямам ограничение в бюджета, искам просто да вземем най-доброто според нуждите ни.

Обмислям засега Axkid ONE i-Size, изглежда много удобно и е до 23 кг. BeSafe iZi Twist B i-Size изглежда да има чудесен recline, но е до 18 кг. Ако щерката на 6 месеца гони 11 кг, може би не е удачно и ще умалее много скоро. Britax Römer MAX-WAY PLUS е на чудесна цена и е 9-25 кг, тоест ще се ползва доста време, но ми се вижда много "седнало", сякаш не се отпуска назад и няма да се спи удобно.

Приемам всякакви предложения и предварително благодаря Simple Smile

Забравих да уточня - мога да поръчам от чужбина, така че не се ограничавам непременно само до моделите, които се предлагат на нашия пазар.

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 19:35 от Макарон

Общи условия

Активация на акаунт