Как давате лекарста на 2 годишно

  • 1 197
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Ще съм кратка, че трябва да тръгвам...

има на Гербер едни колбички, градуирани и накрая завършват с нещо като лъжичка оформено. Така по-лесно се излива в устата... другия вариант със спринцовка.. впръскваш сиропа между зъбите и бузата...

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
със спринцовка, два пъти се е налагало досега, последния около рожденния и ден, само че и държа устата затворена за малко докато преглътне, защото в началото го изплюваше. Последните нурофен и панадол бяха с дозички като спринцовка, аз си бях купила и спринцовка , но не се наложи да я ползвам. От лъжица приема само мулти саностола .

# 17
  • София
  • Мнения: 2 356
Засега нямаме проблеми с пиенето на лекарства. Те обикновено са сладки и моята ги лапа с удоволствие.

# 18
  • Мнения: 4 390
До преди няколко месеца - със спринцовка - насилствено в повечето случаи. Случвало се и да повърне след като й го дам /антибиотик обикновено/. Tired
Този месец беше с ангина и си изпи антибиотика с мерителната лъжичка без да е правила проблеми. Нощем ползвах спринцовка, за да не я карам да става сънена.
С лъжица и с удоволствие приема само Калпол /Панадол/, витаминен сироп и витамин С.

# 19
  • Мнения: 158
Само със спринцовка успявам.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
  С щерката беше ужас - не иска, пищи, плюва, рита, повръща. Докато майка ми взе нещата в свои ръце и започна да обяснява спокойно нещата и да и казва - знам, че е гадно, но сега набързо и после ще играем и ще пием сок и т.н. и тя посвикна, но няма да забравям как пищи от болки в ушите и тича по коридора, но не дава да й сложим капки и това през нощта.
 С малкият уж вече имам друг подход - пие сиропи и хапчета без проблем, но стигне ли се до капки в носа, очите или уши и изпада в истерия. Все още не можем да се преборим с това.
 

# 21
  • Мнения: 420
Сиропите ги давам със спринцовка ,а капките на сила.По друг начин не става

# 22
  • Мнения: 8 505
Със спринцовка.
Капките за нос е ясно как.

Общи условия

Активация на акаунт