Ах, тази мама!

  • 1 627
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 769
П.П: Оставяйте си децата на баби, дядовци, приятелки и ДГ от малки. Не се изолирайте в така нар. привързано родителство, за да не минава и през това.
й казвам - 'Аз казах на тати да го обърше, затова той ще те обърше, а аз правя едикакво си'. Разбира се, понякога не става и или ревва, или го свършвам аз, за да има мир, но като цяло няма проблем.
Аз лично не одобрявам подобно поведение(и затова никога не обяснявам че аз съм заповядала на татко, ба а дядо и т.н. да извършат нещо си за детето)-по мое мнение детето отново и отново разбира, че единствено и само мама е центъра на вселената, че всичко се ръководи от нея, и ще вярва единствено и само на нея. А не е ли добре то да знае, че таткото също е човек с глава на раменете си, способен да взема решения?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Това го имо и при нас! Нашия тати ме нарича "главен асистент"! Но при нас повечето неща са по процедура: мама има определен кръг задължения, тати други, има и задължения на бабите и дядовците и при всяко нарушаване следва вой и писъци. Така беше до скоро и света се въртеше около Гергана, но аз използвам системата и вкарвам задължения на щерката /основно за играчки и прибиране на приборите от миялната например!/ при положение, че вече иска и сама!
Отлично те разбирам - тежичко е, но ако вкараш някакаво постоянство в дневния режим и ролите се разпределят може да се успокоят нещата! От утре обаче няма да стане - успех!  Hug

# 32
  • Мнения: 8 505
И дъщеря ми има подобни моменти.Какво правя-казвам и (само веднъж),че или с баща си ще направи въпросното нещо,или то няма да се случи.Почти винаги следва протест от нейна страна,понякога се притръшква,но накрая вижда,че нейното няма да го бъде.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
й казвам - 'Аз казах на тати да го обърше, затова той ще те обърше, а аз правя едикакво си'. Разбира се, понякога не става и или ревва, или го свършвам аз, за да има мир, но като цяло няма проблем.
Аз лично не одобрявам подобно поведение (и затова никога не обяснявам че аз съм заповядала на татко, баба дядо и т.н. да извършат нещо си за детето) - по мое мнение детето отново и отново разбира, че единствено и само мама е центъра на вселената, че всичко се ръководи от нея, и ще вярва единствено и само на нея. А не е ли добре то да знае, че таткото също е човек с глава на раменете си, способен да взема решения?
Разбира се, че е така. Но пък - защо да е като че мама командва? Иска аз да й обърша дупето. Ако баща й се опита - ще пищи. Но ако й кажа, ето, аз съм заета, затова казах на тати - няма проблем. Същото е и когато тя смята, че баща й трябва да направи едикаквоси, а той прехвърля топката на мен с тази реплика.

Общи условия

Активация на акаунт