Ах, тази мама!

  • 1 632
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 356
П.П: Оставяйте си децата на баби, дядовци, приятелки и ДГ от малки.
     
          Оставям го и още как. Помагат ми и двете баби. И с голямо удоволствие ходи и при двете. И на ясла ходи. И там - с удоволствие. Но... ако аз съм насреща му - никой не признава - тате, баби, дядо... само мама. Мама да го приспива, мама да "строи" мост, с мама да ходи до магазина и т.н., за каквото и да се сетите, мама трябва да го направи... Crazy 

# 16
  • Мнения: 15 619
Спокойно, ще дойде време ти да го искаш, тогава то няма да иска.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Спокойно, ще дойде време ти да го искаш, тогава то няма да иска.
Сигурно е така, обаче сега...малко нанагорно ми идва. Цял ден на работа, после излизаме навън, след това трябва да сготвя, да оправя, а тя само си намира разни неща да свърша...

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
П.П: Оставяйте си децата на баби, дядовци, приятелки и ДГ от малки. Не се изолирайте в така нар. привързано родителство, за да не минава и през това.
Айде, айде... ако не правиш нещо и не си го правила - как ще знаеш дали е добро или не?!
Сама съм си гледала детето до 2г, баби и дядовци вижда на гости, без да съм я оставяла за отглеждане.
Практикувам усилено привързаното родителство, но все пак такъв проблем съм нямала (в мен лие грешката  newsm78).
Мисля, че си я свикнала така, затова и сега те работи.
Ако Мая се опита да цвърчи за нещо такова - 'Не искам тати да ми бърше дупето, искам тииии! Мама да ме бърше, не ти!' й казвам - 'Аз казах на тати да го обърше, затова той ще те обърше, а аз правя едикакво си'. Разбира се, понякога не става и или ревва, или го свършвам аз, за да има мир, но като цяло няма проблем.

Провай да я отучиш в две насоки - да й помагат други хора и да опитва сама да прави неща.

# 19
  • Мнения: 421
Това с навършването на 3 години и промяната в поведението си е мит отвсякъде...При нас е същото...за съжаление. Ако аз съм в къщи няма мърдане - мия я, преобличам я, играя с нея, всичко...да и на мен накрая ми се реве щото не мога косата да си изсуша без нея...това е положенитето...
Спасението е  - замини в дълга поне едноседмична командировка по възможност на място където няма обхват на нито един мобилен оператор... Grinning

# 20
  • Мнения: 4 406
ами научаваш се да казваш НЕ! и си слагаш тапи за уши , като се разпищи.... това е период предполагам. ако се тръшка за нещо, казваш- това ще ти го даде тати или няма да получиш нищо- достатъчно голяма е , да прави сметка и правилен избор...
успех!

# 21
  • Мнения: 15 619
През лятото се изреждахме да си вземаме отпуските за да го гледаме нашия наследник. След като баща му беше с него три седмици всеки ден, Митко започна да го търси по-често, което преди не се случваше, така че е въпрос на навик.

# 22
  • Мнения: 5 877
Според мен е до подхода на таткото. И до възрастта на детето.
Ането по същия начин искаше аз да я храня, приспивам, обличам, обаче с малко повече упорство от страна на татко й почна да й харесва да прави разни неща с него. Сега се водят сутрин на градина, къпят се, занимават се, като ме няма... много са сладки.
И бабите и дядовците също имат успех - да ти кажа, зависи от техния подход.
Примерно през лятото като ходихме в Добрич, отначало не щеше да заспива с друг освен с мен. Те обаче бяха доста настоятелни - особено баща ми пожъна бурен успех, измисляйки й приказка с продължение за едно мишченце и едно котенце - ей богу, сега всяка вечер като се чуем по скайпа, не мога да я откъсна от него - чак майка ми почна да ревнува, "Здрасти, бабо, дядо там ли е?"
Колкото повече някой я занимава, толкова повече е склонна да се отпуска с него.
Тъй че няма какво да направиш ти - другите възрастни трябва да я спечелят.

# 23
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
При нас беше период и отмина за около 2-3 месеца.Само,че ситуацията беше обратна.Всичко трябваше да прави тати. Mr. Green
Тати ще го храни,тати ще дава сокче,тати ще къпе,тати ще го преспива и т.н.
Не,че се оплаквах ама ми ставаше съвесно как мъжът ми си идва от работа като пребит и Боби го почнеше още от вратата.Е той(имам предвид мъжът ми) издържа геройски и не се оплакваше.Всичко премина за около 2-3 месеца.
Успех ви желая. Simple Smile

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
П.П: Оставяйте си децата на баби, дядовци, приятелки и ДГ от малки. Не се изолирайте в така нар. привързано родителство, за да не минава и през това.
Айде, айде... ако не правиш нещо и не си го правила - как ще знаеш дали е добро или не?!
Сама съм си гледала детето до 2г, баби и дядовци вижда на гости, без да съм я оставяла за отглеждане...

само като допълнение и лека корекция един вид: сама съм я отгледала щерката до 6годишна възраст (е, не съм я кърмила повече от 40 дни, но храненето с биберон е било пак само мое дело) и какво искаш да ми споделиш сега...?!  Rolling Eyes

генералното заключение - до индивид си е  Thinking

# 25
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
П.П: Оставяйте си децата на баби, дядовци, приятелки и ДГ от малки. Не се изолирайте в така нар. привързано родителство, за да не минава и през това.
само като допълнение и лека корекция един вид: сама съм я отгледала щерката до 6годишна възраст (е, не съм я кърмила повече от 40 дни, но храненето с биберон е било пак само мое дело) и какво искаш да ми споделиш сега...?!  Rolling Eyes

Шани каква връзка има привързаното родителство с това дали детето е кърмено или не newsm78. Чудесно е че си хранила бебето от бутилка и естествено си е само твое дело.

Изясни какво имаш предвид с това:
"Не се изолирайте в така нар. привързано родителство, за да не минава и през това."
Имаш ли опит? Практикувала ли си го и защо си толкова негативно настроена? Ето един линк за привързаното родителство:

http://www.attachmentparenting.org/faqcosleep.shtml

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
У нас татко беше любимецът. А аз нагло се възползвах: "Кой ще избърше нааканото дупе?" Дребният, разбира се, викаше татко.  Laughing С кого искаш да си поиграеш преди лягане? С татко.  Mr. Green
И така (за моя радост  Laughing) почти четири години. Даже като бебе най-добре се чувстваше, гушнат от татко.
Отскоро обаче аз съм фаворитът. Самуил по цял ден ми прави комплименти, подаръци (малки боклучета, увити в хратийка, например), целува ме, прегръща ме, дори получих предложения за женитба - три.  Joy
Опасявам се, че рахатът ми свърши.  Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Провай да я отучиш в две насоки - да й помагат други хора и да опитва сама да прави неща.
Ами в момента се опитвам да я науча сама да се оправя за нещата, които може, но я мързи. Между другото много е мързелива мойта  Sad Даже понякога като пусне нещо на земята и не иска да се наваде да го вземе, а кара мен. С това вече ми е много трудно до се преборя - мързела.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
 Нашият е на периоди.
 Първо бях аз, после беше баба му-там беше ужас -стоеше и под полата докато мие съдовете, после пак бях аз (особено на морето ми взе здравето), сега е баща му - той да го облича, той да го обува, той да го мие, той да му дава сиропа, той да го води за ръчичка и т.н. Само дето баща му се прибира от работа скапан и му идва в повече. Дано по-скоро се нормализират нещата.
 Щерката не ни е правила такива проблеми.
 Не знам дали има решение, просто трябва да се изчака.

# 29
  • Мнения: 3 326
по мои наблюдения до 6-7 година съществува такава привързаност, в повечето случаи към майката. После заедно със усъвършенстването на координацията и придобиването на елементарни познания за света намалява. Била съм много твърда и категорична че има функции които са специалитет на тати , именно за да избегна момента с налагането ( а и в повечко ми идваше). Просто установете дейности които "само тати " ги може и дайте на детето да разбере че колкото и да се тръшка това е положението. Но и таткото трябва да е съпричастен и сам да настоява а не "сега съм уморен".
Такъв е моят опит.

Общи условия

Активация на акаунт