Таблетът като пособие за четене на електронна книга

  • 11 886
  • 22
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Възможно ли е таблета да се ползва като пособие за четене на електронна книга? И кое приложение да си изтеля за това?

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 10:02 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 1 992
Взъможно е.
Ако таблетът е с Андроид, теглиш Cool Reader, например.
Ако е с друга ОС, трябва да проучиш приложенията за четене, които пасват.

# 2
  • На точното място
  • Мнения: 298
Ако таблета е самсунг в него си има приложение , което да инсталираш казва се София чете и е бълг.вариант на Куул реърдър.

# 3
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Взъможно е.
Ако таблетът е с Андроид, теглиш Cool Reader, например.
Ако е с друга ОС, трябва да проучиш приложенията за четене, които пасват.

Извинете, а бихте ли показали и програмата Calibre, защото ми се отварят няколко и не знам коя е правилната?
Понякога ще е нужна и Calibre, въпреки инсталацията на Cool Reader, нали? Преформатирането не става автоматично, предполагам... Става ли за таблет (Sony Experia Z)?
 
Възможно ли е таблета да се ползва като пособие за четене на електронна книга? И кое приложение да си изтеля за това?

Възползвам се от въпроса и отговорите на мама Мариана.    bouquet

# 4
  • Мнения: 1 992
Ferda Mravkata, посоченият от мен рийдър поддържа доста формати, едва ли ще ти трябва Калибре. Аз я имам и досега ми се е налагало да преформатирам книга 1-2 пъти, тъй като телефонът ми не е с андроид и е с друг рийдър, който е доста орязан.

Дoри и да ти трябва, достатъчно е да напишеш в гугъл Calibre и можеш да я свалиш.

# 5
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Точно, че когато напиша (в Google Play Store на таблета) Calibre и ми излизат страшно много: Calibre Sync, Calibre 50, Calibre Library, Calibre Cloud,.... и т.н., но не и само Calibre.
Щом казваш, че почти няма да е необходимо, няма да бързам да го инсталирам предварително. Благодаря за отговора.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако имаш някакъв рийдър, не ти трябва Калибре. Тя е за компютъра за преформатиране на файлове. Аз например я ползвам заради Киндъла, да обръщам от fb2 в .mobi.

# 7
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Ей, момичета, много съм ви благодарна! Не смеех да попитам, защото тези неща всички отдааавна ги знаят, така че четях само онлайн (а пък и компа ми е скапан и нищо не може да се тегли в него)... Нали не трябва да тегля книгите най-напред в компютъра, а може направо в различните устройства?

С риск да злоупотребя с търпението ви, а и с темата (това е спам, нали) - как се чете с устройствата на Apple? Трябва ли една и съща книга да я тегля 2-3 пъти:  за таблета и за телефона, или като я изтегля веднъж устройствата умеят да я разпознаят и си прехвърлят информацията? Не знам, дали съм ясна, напр. когато използвам е-четеца Wooky, той тегли и явно пази книгите някъде във виртуалното пространство, защото мога да ги отварям от всичките си устройства и даже нагажда страниците (т.е. ако съм чела в таблета, а после реша да продължа от телефона, веднага ми наглася страницата, до която съм стигнала), това става, мисля, благодарение на общия мейл-профил, който съм определила. Лошото на Wooky-то е, че това е четец, свързан само с платени книги към различни книжарници и не мога да го ползвам в други случаи (или поне не съм открила как)... Предполагам пък, че Cool Reader няма да може да се използва за платените книги, нали?

# 8
  • Мнения: 113
И аз да се присъединя  Peace
И аз ползвам cool reader и си чета от таблет, удобно ми е

# 9
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Има предостатъчно програми. Достатъчно е да напишеш в Play store "book reader" и избираш. Аз съм с Aldiko. Преди това използвах Moon reader.  Мното съм доволна и от двете. Половинката ми е с Cool Reader. Той пък нея си тачи. Въпрос на предпочитание.

# 10
  • Мнения: 2 154
Да ви попитам - не ви ли дразни  бързото затъмнение на таблета при четене ?
Непрекъснато трябва да го "галя", за разлика от лаптопа, което ми причинява
неудобство при четене.

# 11
  • Мнения: 46 557
Да ви попитам - не ви ли дразни  бързото затъмнение на таблета при четене ?
Непрекъснато трябва да го "галя", за разлика от лаптопа, което ми причинява
неудобство при четене.

Мен ме дразни светлината. Четците са с екран, който е специално за четене и не натоварва очите.
Доста време само с таблет карах и много защитавах тезата, че напълно заместват електронните книги, но след като започнах да чета на такава, повече никога не бих ползвала таблет за тази цел.

# 12
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Да ви попитам - не ви ли дразни  бързото затъмнение на таблета при четене ?
Непрекъснато трябва да го "галя", за разлика от лаптопа, което ми причинява
неудобство при четене.

Някъде от настойките няма ли такава опция за премахване. Теблетът по тоя начин си пази батерията, за повече.

# 13
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не бих предпочела таблета като устройство за четене.  Rolling Eyes

Иначе като програма за четене харесвам тази: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prestigio.ereader

Чете всякакви формати, без да се налага конвертиране. Доволна съм! Peace

# 14
  • Мнения: 2 154
Да ви попитам - не ви ли дразни  бързото затъмнение на таблета при четене ?
Непрекъснато трябва да го "галя", за разлика от лаптопа, което ми причинява
неудобство при четене.

Някъде от настойките няма ли такава опция за премахване. Теблетът по тоя начин си пази батерията, за повече.
Трябва да погледна, но за мен таблетът е изморяващ,
усещам напрежение в очите.Приемам го, като по-лесно преносимо детско занимание.
Много бързо изчезна желанието ми, за разлика от детето !

Общи условия

Активация на акаунт