Таблетът като пособие за четене на електронна книга

  • 11 894
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
На cool reader-a има опция за нощно четене и екрана е по-тъмен, по-матов и аз само така чета и не ми се натоварват очите, а и не свети много и батерията пести. Аз си предпочитам книги, но нямам възможност да си закупя всичко което ми се иска да прочета Simple Smile

# 16
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Ейй, ето я "мойта" тема! Само тука ще вися вече, много благодаря!  Simple Smile

Електронен четец не съм ползвала и не мога да сравня, но таблетът ми се струва много удобен - едно леко устройство с много функции (разбира се, единствевно за консумация). Ако ползвам четец, ще трябва да мъкна със себе си и таблет, за да мога да ползвам и интернет. Друго обаче става, ако искам не само да консумирам, но и да "сътворя" нещо, тогава вече е доста по-некомфортно и компютъра си е незаменим.
В настройките има опция за регулиране на светлината, както и за автоматична регулация, но когато батерията почне да пада под определено ниво, таблетът (поне нашия) автоматично превключва на икономичен режим и постоянно иска да изгасне. В началото и аз все го "галех", после се усетих, че в настройките мога отново да го направя на първоначалните минути. И така всеки път, когато батерията му почне да се изтощава, пък аз точно чета.
Наистина, след нощно четене (но аз като се хвана, чета цяла нощ, така че вината си е моя), очите ми са подпухнали и ме смъдят. Интересното е, че никога не съм имала този проблем при четене от iPhone, макар и нощно, не знам защо.

# 17
  • Мнения: 46 586
...Ако ползвам четец, ще трябва да мъкна със себе си и таблет, за да мога да ползвам и интернет...

Таблетът си го носи, щом ти е нужен, но електронната книга тежи колкото един телефон, не е нещо натоварващо Simple Smile
Освен това нейната батерия кара по 3-4 седмици и няма изненади като при таблета - както си четеш някъде и хоп, замине  Stop 

# 18
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
...електронната книга тежи колкото един телефон, не е нещо натоварващо Simple Smile

Моят четец даже е по-лек от телефона ми!  Mr. Green

# 19
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Е-ее, ама вие направо ме изкушавате ("добре", че в близките няколко месеца нямам финансова възможност за нови надстандартни придобивки Wink ).
С четеца може ли да се чете и онлайн или единствено това, което се изтегли в него? Също ме интересува винаги ли трябва да се тегли през компютъра и после да се пренасят файловете с книги в съответното устройство (е-четец, таблет), за да бъдат четими? Вторият въпрос определено касае и таблета, защото, когато изтеглих книгите направо там, нещо не щяха да се появят, след това пък имаше ромбчета, успях да ги отворя съвсем "слепешката", като натисках безразборно тук-там, докато се получи и се страхувам, че всеки път ще бъде също така трудно...
Извинявам се за въпросите, но тепърва "прохождам"...  Embarassed

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Четецът ми е от "тъпичките", няма инкакви екстри - няма връзка с интернет и браузър, трябва да си слагам нещата от компютъра с кабел. Но пък ме устройва идеално - габаритите му са перфектни и се чете идеално по моите критерии. Има голяма вградена памет, в момента на него се съхраняват стоици заглавия.  Crazy

Има и по-джиджани, но не съм запозната. Сигурна съм, че притежателите на такива ще те просветят какво могат или не могат!  Peace

# 21
  • Мнения: 1 992
Вторият въпрос определено касае и таблета, защото, когато изтеглих книгите направо там, нещо не щяха да се появят, след това пък имаше ромбчета, успях да ги отворя съвсем "слепешката", като натисках безразборно тук-там, докато се получи и се страхувам, че всеки път ще бъде също така трудно...

Това с Cool Reader ли? Отиваш на Open Book, отваря ти директориите на таблета, от там търсиш Downloads(поне при мен е така) и отваряш. После четеш. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 46 586
Ferda Mravkata, аз съм много зле технически и не знам как да ти отговоря  Mr. Green ползвам си четеца точно като обикновена книга (такъв си и търсех, с никакви екстри, който най-много ми напомня на реална книга).
И за таблета, и за четеца си ги свалям на лаптопа и си ги мятам после, където искам.
Влез в темата за електронните книги, там има много инфо, включително за различните марки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт