за храненето на близнаците

  • 2 343
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 964
И аз първо ги хранех в стола за кола ама много мажеха и ми писна да го пера всеки ден.Сега им купих столче за хранене и ги храня една по една много е изнервящо,но нямам избор не ми се копуват два стола,защото си тръгваме след два месеца и трябв да ги оставя тук,приберем ли се в къщи обаче ги обурудвам всеки със стол и почвам да ги храня едновременно.

# 16
  • Мнения: 2 051
и аз мислех, че не е хигиенично  Whistling ама като ми дойде до главата ....... даже са в обща чиния  Whistling

Също. Отначало с обща лъжица и чиния, защото докато потръгне захранването ядат много малко, символични количества. Ако пък решат да ядат повече, после го повръщат, така че няма много смисъл да се тъпчат. Полека-лека.
Подпирах ги на големи възглавници на спалнята, аз се кибичвах по турски пред тях и ту на едната, ту на другата. Голямо цапотене, но на около 9-10 мес. възраст взеха да седят изправени в столчетата и положението се подобри. Чак тогава взеха да хапват повече и от отделни съдове и с отделни прибори.

# 17
  • Мнения: 3 336
Моите са в столове за хранене от 6-тия месец точно, много удобно нещо, защото малкия иначе се върти и на спалнята просто не виждам как ще го догоня с лъжицата. И ние сме на нехигиеничната схема - една лъжица и една чиния, освен ако не ги храним едновременно с бавачката.

Няма да се отчайваш, в началото всички само опитват храната, после се започва голямото плюскане Mr. Green Важно е да не ги насилваш в началото, за да не мислят за храненето с лъжица като за нещо неприятно.

Аз в началото се правех на клоун, все едно че ям и аз от тяхната лъжичка и че преглъщам и това много ги забавляваше и така хапваха по повечко.

Също можеш да опиташ да ги сложиш до вас на масата във столчетата им и да гладат как ядете, казват ти умират си ако им подадеш нещо от масата даси хапнат и те, моя синковец дори лимон яде, само и само да е от масата нещо.  Joy И бира пи, казвам ти, с такова настървение хвана халбата. Вярно за 1 глътка, но му светнаха очите от кеф hahaha Нали е от халбата на баща му Joy

# 18
  • Варна
  • Мнения: 552
ЗДРАВЕЙ !
ИМАМ БЛИЗНАЦИ НА 4Г.И 5М.НО КАТО БЯХА БЕБЕТА СИ КУПИХ 2 ШЕЗЛОНГА И ГИ ХРАНИХ ЕДНОВРЕМЕНО С 1 ЛАЖИЧКА.ОКАЗА СЕ, ЧЕ Е УДАЧНО.ДОРИ ХРАНЕХ И ПОСЛЕ КЪПЕХ ТАКА НЕ РЕВЯХА ОТ ГЛАД.ПРОБВАЙ ТАКА ,ДАНО УСПЕЕШ ДА СПЕСТИШ НА ГЛАДНИЯ РЕВА ЗА ХРАНА.
ПОЗДРАВИ!РОСИ

# 19
  • Мнения: 67
Нашите не са от най-ящните,дори напротив.Кота пиеха само мляко ги мятах на спалнята върху възглавниците,сядах срещу тях с двете шишета и ... така.Захранването с пюретата протече по същия начин.Едва когато взеха да седят стабилно-към 7 месец ги сложих на столчета за хранене.Всяка си има отделна лъжица и чиния(чаша),малко приличам на жонгльор,ама какво да правя като сама се оправям с всичко.

# 20
  • Мнения: 3 336
Само да допълня, че моите вече изяждат и супата и второто  от детската кунхя - по 200 мл - общо 400 мл на дете, всичко на обяд Shocked Наяждат се за няма и 5 минути с всичките глезотии и т.н. Аз им давам по една лъжица в ръката, да се забавляват, защото иначе Ники бута с ръка лъжицата, а така се занимава и си изяжда всичко без много глезотии.

Ако продължават да мрънкат пускам музика или ако сме навън им давам по една капачка и те си чукат с лъжицата отгоре и се занимават Laughing

Като ги храня седнали на пода ми правят страшни мизерии, предпочитам в столчетата Peace

# 21
  • Мнения: 964
И ние без столче сме за никъде,то иначе става едно мазало из къщи 
В стола си стои вързано и не може да маже навсякъде.

# 22
  • Мнения: 134
Мале Мишленце добре си хапват  Simple Smile Моите на тази възраст едвам изяждаха по 180 гр пюре и то когато са на кеф.
А с храненето и до ден днешен имаме големи постановки. В момента сме на тема книжки. Ей така да седнат и само да ядат никога не е било. Ама аз не си го взимам вече много присърце, колкото изядат толкова. Щом са здрави и качват, не се притеснявам.
Но само и аз да кажа, че без столчета за хранене не виждам как може да се нахранят две деца. Не съм аз човека, който ще ги гони из къщи, само и само да изядат  две, три лъжици  Naughty

# 23
  • Мнения: 3 336
Мале Мишленце добре си хапват  Simple Smile Моите на тази възраст едвам изяждаха по 180 гр пюре и то когато са на кеф.
А с храненето и до ден днешен имаме големи постановки. В момента сме на тема книжки. Ей така да седнат и само да ядат никога не е било. Ама аз не си го взимам вече много присърце, колкото изядат толкова. Щом са здрави и качват, не се притеснявам.
Но само и аз да кажа, че без столчета за хранене не виждам как може да се нахранят две деца. Не съм аз човека, който ще ги гони из къщи, само и само да изядат  две, три лъжици  Naughty

Хапват, да не им е уроки Laughing Но само от готвенкото, иначе готово от бурканче не Naughty

Аз гледам да не им давам нищо, което да не е свързано с яденето, за да не свикват. Много рядко давам нещо различно от лъжици и капачки.

# 24
  • Мнения: 412
вместо столче би могла да пробваш с проходилка ако имате;но със столче е най-удобно;ако разходите ти идват в повече поразгледай темата продавам/купувам

Общи условия

Активация на акаунт