Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 10

  • 74 591
  • 825
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 52
Здравей, denis,
Имам следното питане - тъй като ми се насъбраха много добавки да пия, се чудя в какъв ред да ги взимам, за да
Скрит текст:
имат по-голям ефект и да не пречи нещо на друго.
Това са вит.Д3, омега, B6, B12, фолат, Билкова кръв +сорбифер (за желязо), и отделно ако успея и не много регулярно вече - ензими, пробиотик, АФА водорасли, спирулина+хлорела.
Благодаря!!
Здравей!
Вит. Д, Омега 3, В6, В12, ФК ... на един прием, след хранене
Желязото ( двата продукта) на гладно поне час преди хранене и 10-12 часа интервал от В12
Водораслите - на гладно с вода, поне час преди хранене, всичките на един прием ... те са богати на В12, което означава да има интервал 12 часа от желязото.
Ензими - предполагам са храносмилателни - приемат се с храната
ПроБ - вечер, на гладно с вода, 3-4 часа след по-лека вечеря... преди сън



Здравей Denis, искам да си изследвам стойностите на фолиева киселина, В 6,В 12, витамин Д и хомоцистеин. За
Скрит текст:
хомоцистеина знам, че трябва да е рано сутрин и на гладно и жадно. За другите мисля, че няма значение по 6ое време на деня ще ги пусна.
В момента съм след трансфер в следствие на инвитро и приемам по 1 т. сутрин от 400 неуфолик мета. Няма как да го спра. В такъв случай, колко реални ще са стойностите на хомоцистеина и фолиевата киселина? За трите витамина не зная дали ще даде някакво отражение?!
Здравей!
( невинаги разполагам с време, за да отговоря (веднага) на всички - така че, нищо лично Simple Smile )
Изследвай всичко заедно - сутрин рано, на гладно ... не спирай приема на ФК, ...но, не приемай нищо в деня на изследването.
Здравейте,
аз от билковата кръв напълнях много, но май имам таласемия, а желязото ми беше 3 от 9 преди да започна.
После пих Сорбифер еднократно и сега си е в норма, без да пия нищо.

Иначе 2 години пих ВИТАФОЛАТ, омега 3 на Солгар и Калифорния голд, витамин Д на валентинс / половин година с почивки в големи дози заради антитела срещу зона пелуцида/, витекс за 9 месеца, опаковка инозитол, мака на прах чат-пат... и единственото, което по стигнах е напълняване и спонтанен аборт.
Сега смених тактиката и реших четири месеца да си почина от добавки и опити.
Пих единствено един чай на Тианде и Неоменор и да започнах диета с много плодове и зеленчуци.
Само желязото съм изследвала в този период.
П. П. Mia_2021 за Витекс съм чела, че трябва да се спре при бременност.
Аз бях с висок пролактин/не го проследих/ витекса ми облекчи болките в гърдите, но не регулира особено цикъла.
Наскоро стана като часовник, но не знам дали е от Ортилията, или Неоменора, т. е.  според мен и те действат на пролактина.
И болки в гърдите нямам.

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 17:04 от lita_2003

# 196
  • Мнения: 10
Денис, здравейте, проблем ли е да се приемам витамин ц с биофлавоноиди и рутин по време на бременност? Тази добавка имам https://hranitelnidobavki.bg/p/now-%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%b … 1%82%d0%ba%d0%b8/
По една таблетка на ден приемам, но допълнителните вещества ме притесняват.

# 197
  • Мнения: 12
Здравейте! Мисля, че витамин ц 1000 мг е твърде висока стойност за бременни, в повечето формули съм виждала само до 100 мг. Но може би има някакво съотношение с другите съставки.

# 198
  • Мнения: 11
Здравейте,исках да повдигна темата,защото в няколко групи четох мнения за двата вида добавки, Елевит или Прегнакеър, но въпросът ми е по-скоро кои от двата вида са по-добри на база ползата им от тях?
Тъй,като от няколко месеца вече правим опити и са неуспешни исках да започна да приемам някакви витамини помагащи за зачеване.Моля тези мами,които са били в такава ситуация да ми кажат мнението си,ще бъда много благодарна.

Последна редакция: пн, 17 май 2021, 00:25 от Не се сърди, човече

# 199
  • Мнения: 12
Здравейте,исках да повдигна темата,защото в няколко групи четох мнения за двата вида добавки, Елевит или Прегнакеър, но въпросът ми е по-скоро кои от двата вида са по-добри на база ползата им от тях?
Тъй,като от няколко месеца вече правим опити и са неуспешни исках да започна да приемам някакви витамини помагащи за зачеване.Моля тези мами,които са били в такава ситуация да ми кажат мнението си,ще бъда много благодарна.
Здравейте Аделина! Аз постигнах успех с Фертилейд до овулация и след овулация - Прегнакеър. Вечер - Овабууст. Но проследявайте нивата на естроген. Може Фертилейдът да ги увеличи при много дълъг прием.

# 200
  • Мнения: 1 442
Здравейте, Денис или някой от другите момичета, може ли да ми кажете как се взима селен след еутирокс? Един час след еутирокса или едното сутрин другото вечер и селена на гладно ли се взима?

# 201
  • Мнения: 1 708
Селенът е добре да се приема вечер след хранене, но не веднага. Най-добре преди сън.

# 202
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Здравей, Денис! Може ли отново да ми помогнеш със съвет?
Приемам сутрин в 07:45ч Еутирокс , / към 10:00ч Топ Фолат, / към 12:00ч  Витамин B12, / след обяд към 14:15ч витамин Д3 с К2, / след вечеря към 19:30ч Глюкофаж (която дозировка ще пия по схема) / и преди лягане към 22:30ч Магнерот.
Правилно ли съм подредила приемат им?
Също съм на ниско въглехидратен режим без плодове има ли опасност косата да почне да капе и нужно ли е да приемам нещо друго в тази насока?
Благодаря предварително!

# 203
  • София
  • Мнения: 35 944
Здравей, Денис! Може ли отново да ми помогнеш със съвет?
Приемам сутрин в 07:45ч Еутирокс , / към 10:00ч Топ Фолат, / към 12:00ч  Витамин B12, / след обяд към 14:15ч витамин Д3 с К2, / след вечеря към 19:30ч Глюкофаж (която дозировка ще пия по схема) / и преди лягане към 22:30ч Магнерот.
Правилно ли съм подредила приемат им?
Също съм на ниско въглехидратен режим без плодове има ли опасност косата да почне да капе и нужно ли е да приемам нещо друго в тази насока?
Благодаря предварително!
Здравей!
Еутирокс <-> ФК, трябва да има интервал 4 часа...ФК+В12 може да приемаш на един прием след хранене.
Еутирокс  <-> вит. Д - интервал 8 часа.
За косата - тя се влияе само от приема респ. дефицита на протеин... не от въглехидратите или мазнините ... поне не пряко.
Трябва да приемаш поне 150 грама въглехидрат, за да може ЩЖ да функционира нормално.
За косата - следи серумните нива на вит. Д, Желязо, Феритин, цинк, селен, мед... андрогените

# 204
  • Мнения: 89
Здравейте. Съжалявам че не е по темата, но за първи път си поръчах добавки от iherb и ако някой има опит с тях искам да попитам нормално ли е от Америка до България поръчката да е дошла за 2 седмици на 27.04, а още нямам доставка до адреса.

# 205
  • Мнения: 858
Не е изключено. Случвало ми се е да се бавят и повече от 20 дни, а да виждам, че е в България. Можете да потърсите куриера, аз май писах имейл тогава, но беше отдавна и не помня.

Здравейте. Съжалявам че не е по темата, но за първи път си поръчах добавки от iherb и ако някой има опит с тях искам да попитам нормално ли е от Америка до България поръчката да е дошла за 2 седмици на 27.04, а още нямам доставка до адреса.

# 206
  • Мнения: 5 072
Денис , имам въпрос за магнезия . При бременни обичайно изписват или Магнерич, което е магнезиев аспартат тетрахидрат , или Магнерот, което е Магнезиев оротат дихидрат и двете 3х500 ,по-рядко Диаспорал , което е магнезиев цитрат 1 х 300. Аз досега съм приемала само цитрат по 500мг, но на Now . Коя форма и в каква доза е най-добре според теб.

# 207
  • София
  • Мнения: 35 944
Денис , имам въпрос за магнезия . При бременни обичайно изписват или Магнерич, което е магнезиев аспартат тетрахидрат , или Магнерот, което е Магнезиев оротат дихидрат и двете 3х500 ,по-рядко Диаспорал , което е магнезиев цитрат 1 х 300. Аз досега съм приемала само цитрат по 500мг, но на Now . Коя форма и в каква доза е най-добре според теб.
Магнезият, за да се усвои трябва да е свързан с някакво вещество - органично или неорганично.
С по-висока бионаличност е този, който е свързан с органично вещество.
Ефект върху тялото имат - както Магнезия, с неговите си ползи, така и допълнителния ефект от веществото с което е свързан.
Ползите от магнезия (само) при бременност са, напр.: че регулира нивата на калция, калия и натрия, важен за над 300 биохимични функции/процеси в тялото, от съществено значение е за клетъчното здраве, с ползи за ССС-ма - подпомага поддържането на здравословно кръвно налягане, балансира КЗ, поддържа сърдечната честота стабилна и релаксира/оптуска мускулите,  важен за синтеза на прогестерон, подпомагат растежа и възстановяването на тъканите, осигуряват максимално хранене на бебето чрез плацентата, предпазва от спазми фалопиевите тръби (което е проблем при предвижването на яйцеклетката до матката за имплантация) и матката  (контракции),  гарантира, точното количество кръв, което да се влива в матката, успокоява, отпуска, релаксира, предпазва от депресия и тревожност и т.н.
При бременност, подходящи форми са, според мен:
Магнезиев оротат има своите допълнителни ползи - предпазва от генетични/ДНК мутации и подпомага нормално развитие на ембриона.
Магнезиев глицинат - отпуска, намалява напрежението, с ползи при стрес, депресия... подпомага добрия, здрав сън
Магнезиев аспартат - с ползи за ССС-ма ( при риск от прееклампсия,  еклампсия).
Коя форма е най-подходяща - по-добре лекар да прецени.
За дозата - оптимална доза при бременност е 300-350мг, като се гледа кол-вото на елементарния магнезий.
Напр. в Магнерот 500, 1 табл. съдържа 32,8 mg магнезий ... другото до 500мг е оротата.

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 21:16 от denis.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Изписан ми е Див ямс от гинеколог, другата седмица трябва да правя изследване на ТСХ /от ендокринолог/ дали дивият ямс може да окаже някакво влияние върху резултатите и дали е по- разумно да го започна след изследването? Гинекологът предложи да изчакам, а ендото не знаеше нищо...

# 209
  • София
  • Мнения: 35 944
Изписан ми е Див ямс от гинеколог, другата седмица трябва да правя изследване на ТСХ /от ендокринолог/ дали дивият ямс може да окаже някакво влияние върху резултатите и дали е по- разумно да го започна след изследването? Гинекологът предложи да изчакам, а ендото не знаеше нищо...
Дивият ямс се приема от О. до М.
Ако имаш М. и ако го приемаш преди О., може да я потисне.
Ако няма М. (менопауза) и идеята е да се противодейства на по-високи нива на естрогените - тогава може да се приема постоянно.
Няма проблем да изследваш ТСХ, Т3 и Т4 докато го приемаш - не го приемаш само в деня на изследването ... може да си го изпиеш след това.
Ако приемаш Еутирокс - да има 4 часа интервал от него.

Общи условия

Активация на акаунт