Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 10

  • 73 209
  • 825
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравейте Денис!
Какво е мнението ти за ето този продукт https://bioclinicnaturals.com/en-us/product/opti-ova
Здравей!
Дозите, на повечето елементи са много ниски... не очаквай кой знае какви чудеса... има и форми с ниска бионаличност.
Но, е по-добре с него, отколкото без нищо Simple Smile

Здравей, Денис,
Бих искала да попитам дали може желязо и селен да се пият заедно на един прием, примерно след храна вечер? Знам, че желязото трябва да се пие на гладно, но имам чувствителен стомах и веднага става жестока диария ако го пия на гладно.
Здравей!
Желязо се приема на гладно, 2-3 часа преди хранене и кафе ........ селен - вечер, 1-2 часа след хранене.
Не трябва да се приемат на един прием.
Ако имаш проблем със СЧТ, това означава, че формата на желязото не е хубава... или самия продукт.
Приемай го между храненията, но пак да е на гладно.

# 481
  • Мнения: 738
Денис, може ли коментар за добавката OvaBoost при поликистоза и липса на овулация?

# 482
  • София
  • Мнения: 35 817
Денис, може ли коментар за добавката OvaBoost при поликистоза и липса на овулация?
Не съм и много фен, защото е скъпа, а и според състава, няма как да се приема правилно, така че да е максимално от полза, всяка една съставка.
Мио-инозитол  се приема на гладно с вода, час преди или 2-3 часа след хранене... дозата трябва да е 2х2000мг.
Съдържа мелатонин - той се приема само вечер, преди сън
CoQ10  се приема след по-мазно хранене и т.н.

# 483
  • Мнения: 606
денис,пак ще се допитам да теб,че както знаеш лекарите не обичат добавки.Предстои ми инвитро много скоро,и пия едни добавки,но не знам дали не прекалявам с добавките.Целта ми е по-качествени яйцеклетки.
първото е https://apteka.framar.bg/14000124/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%BA%D1%81 … 82%D0%BA%D0%B8-30 по едно на ден
витамин д https://www.marvi.bg/shop/betteryou-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0% … 0-12-%D0%BC%D0%BB
витамин б https://apteka.framar.bg/30087850/%D0%B1%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80 … 2-25-%D0%BC%D0%BB.
И още един въпрос добре ли е да пия всички от тях,и дали по време на стимулация и след нея да си ги пия.
благодаря много от сега

# 484
  • София
  • Мнения: 35 817
денис,пак ще се допитам да теб,че както знаеш лекарите не обичат добавки.Предстои ми инвитро много скоро,и
Скрит текст:
пия едни добавки,но не знам дали не прекалявам с добавките.Целта ми е по-качествени яйцеклетки.
първото е https://apteka.framar.bg/14000124/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%BA%D1%81 … 82%D0%BA%D0%B8-30 по едно на ден
витамин д https://www.marvi.bg/shop/betteryou-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0% … 0-12-%D0%BC%D0%BB
витамин б https://apteka.framar.bg/30087850/%D0%B1%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80 … 2-25-%D0%BC%D0%BB.
И още един въпрос добре ли е да пия всички от тях,и дали по време на стимулация и след нея да си ги пия.
благодаря много от сега
Не всички лекари... някои вече дори им се радват, защото така се повишава шанса за успех, а това е и в техен плюс... не е както беше преди години Simple Smile
За добавките - стават, добри са... но  не са нищо особено и няма как да има кой знае какъв ефект от тях, респ. не чакай чудеса. Ако имаш проблем с усвояването на Вкомплекс ( В12,ФК...) са Ок.... макар че формата на В6 не е метилирана и дозата е никаква ... а това е важно - да се поддържат оптимални нива на Хомоцистина... който пък носи риск при бременност ... като цяло дозите са много ниски, ако имаш проблем/генетична мутация
В този NEOXID напр. - ако ще се бори със свободните радикали, няма как това да стане с доза на вит. С 100мг... бебета/малките деца  приемат повече, до 250мг напр.
Ако имаш дефицити - вит. Д и В-комплекс могат да се приемат и след трансфер... другите са до трансфер.

# 485
  • Мнения: 3 118
Здравей Денис,
Моля те да предложиш добра калциева фомула.
Поради дефицит на витамин Д приемам от седмица Витамин Д (7000 единици) + К2 - 240мкг.
Въпросът ми е  и трите ли добавки трябва да се пият по схема 10 дни прием + 10 почивка за 2-3 месеца или само калциевата формула?

Скрит текст:
Използвам случая да благодаря от сърце за помощта ти с коментар на изследвания и препоръки както за мен така и за всички други момичета!  Flowers Hibiscus 

# 486
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравей Денис,
Моля те да предложиш добра калциева фомула.
Поради дефицит на витамин Д приемам от седмица Витамин Д (7000 единици) + К2 - 240мкг.
Въпросът ми е  и трите ли добавки трябва да се пият по схема 10 дни прием + 10 почивка за 2-3 месеца или само калциевата формула?

Скрит текст:
Използвам случая да благодаря от сърце за помощта ти с коментар на изследвания и препоръки както за мен така и за всички други момичета!  Flowers Hibiscus 
Здравей!
Не следя какво се предлага в БГ... ако ти си избереш нещо ми го покажи, ако искаш.
Ето няколко предложения...
Garden of Life, Living Calcium Advanced, 120 Vegetarian Caplets  .......... UPC Code: 658010112635
Garden of Life, Vitamin Code, RAW Calcium, 60 Vegetarian Capsules    ......... UPC Code: 658010113915
Nature's Way, Alive!, Calcium, Bone Support, 325 mg, 120 Tablets .......... UPC Code: 033674158395
10 дни прием - 10 дни почивка е схема на прием само за Калция  ( в случая и калциевите формули)
- продуктите съдържат вит. Д и К... коригирай си дозите
Hug

# 487
  • Мнения: 252
Здравейте, може ли да попитам дали в правилен интервал пия добавките. Сутрин на гладно еутирокс. На обяд пия Мултивитамини. Вечер една таблетка Мака след хранене, а час преди лягане Инозитол.

# 488
  • Мнения: 36
Здравейте правим опити за бебе та искам да попитам кой от двата продукта според вас е по добър за прием при опити за забременяване “ Рихтер сайкъл баланс” или “Неофолик” и естествено ако вие сте пробвали нещо по добро от тези

# 489
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравейте, може ли да попитам дали в правилен интервал пия добавките. Сутрин на гладно еутирокс. На обяд пия Мултивитамини. Вечер една таблетка Мака след хранене, а час преди лягане Инозитол.
Здравей!
Еутирокс -  2 часа преди хранене и кафе... ако ползваш прясно мляко напр. ... интервала дори е по-голям
МВ - след хранене
Мака - ако си мъж, може да я ползваш, ако си жена - повишава тестостерона и естрогените... внимавай или се консултирай с лекар... или си следи хормоните.
Инозитол се прима 1 час преди или 2-3 часа след хранене и кафе ... може да се приема и вечер, но той дава хубава енергия, която ще ти е от полза през деня... топи и мазнини, което е в по-голяма степен, ако човек е деен, върши някаква физическа дейност, а не когато е в покой.... това - ако искаш да имаш и други ползи от тази добавка.

# 490
  • Мнения: 57
Здравейте, искам да попитам има ли някаква по-естествена добавка с желязо? Нещо, което да е поддържащо и превантивно, а не при дефицит. При бременност става дума.

# 491
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 589
Здравей Денис! Кой от двата Вит Б12 ще ми препоръчаш.
Скрит текст:




Скрит текст:

Благодаря!

Ще помоля и за хубав вит Д .
Благодаря !

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 00:08 от *Чефи*

# 492
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравейте, искам да попитам има ли някаква по-естествена добавка с желязо? Нещо, което да е поддържащо и превантивно, а не при дефицит. При бременност става дума.
Здравей!
Почти всички МВ за бременни съдържат добри дози желязо... но пък не всички форми на желязото са с висока бионаличост - това само като информация,  защото при бременност, почти винаги има дефицит на желязо и респ. много малките бебета също страдат от този дефицит.
Та, ако искаш органични форми - потърси органични МВ за бременни.


Здравей Денис! Кой от двата Вит Б12 ще ми препоръчаш.
Скрит текст:






Благодаря!

Ще помоля и за хубав вит Д .
Благодаря !
Здравей!
Като форми и дози са хубави и двата, но не мога да разбера, дали се пият (пер ос) или са за под езика... трябва да са т.н, сублингвални.... нямам време да се ровя и да ги търся - ти си провери това.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 07:17 от denis.

# 493
  • Мнения: 2 546
Эа желяэото- да, има екстракт от листа на къри. Капсулите са с по 14-28 мг желяэо и висока доэа вит.Ц в тях, эа да се усвои по-добре желяэото. Пила съм ги преди, нямат никакви странични ефекти и вдигат феритина, но доста по-бавно. Бисглицинат формата на желяэо эа мен е с подобна липса на странични ефекти, но много по-бърэо действие. Аэ също съм бременна и пия бисглицинат. В момента желяэото ми е високо колкото може би никога до сега или поне в сравнение с последните 5-6 години.

# 494
  • Мнения: 489
Эа желяэото- да, има екстракт от листа на къри. Капсулите са с по 14-28 мг желяэо и висока доэа вит.Ц в тях, эа да се усвои по-добре желяэото. Пила съм ги преди, нямат никакви странични ефекти и вдигат феритина, но доста по-бавно. Бисглицинат формата на желяэо эа мен е с подобна липса на странични ефекти, но много по-бърэо действие. Аэ също съм бременна и пия бисглицинат. В момента желяэото ми е високо колкото може би никога до сега или поне в сравнение с последните 5-6 години.

Здравейте snowwhite12, бихте ли посочили на коя марка бисглицинат приемахте и за магнезиев бисглицинат ли става въпрос? Нещо не намирам друг. С много нисък феритин съм и косата ми капе скорострелно, приемам от оралните спрейчета с желязо на better you, 10mg, но ми се струва, че ще ми отнеме месеци..Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт