Режим на тока във Варна

  • 2 274
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
Мдаааа. Това май е генералната репетиция за България преди спирането на "Козлодуй"

# 16
  • Мнения: 1 813
Режим на тока <-> приемането ни в ЕС  ooooh! Просто толкова са "логични" двете неща,че ...  Whistling

# 17
  • Мнения: 97
Ще си купим ток от "Черна вода" в Румъния. Техните реактори са канадски, от типа забранен в самата Канада. Но не са руски. До сега изнасяхме ток за Балканите, сега ще внасяме. И като се вдигне цената на тока, ще се качи цената на всичко.

# 18
  • Мнения: 13 512
Ще си купим ток от "Черна вода" в Румъния. Техните реактори са канадски, от типа забранен в самата Канада. Но не са руски. До сега изнасяхме ток за Балканите, сега ще внасяме. И като се вдигне цената на тока, ще се качи цената на всичко.
newsm10

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 133
http://mediapool.bg/show/?storyid=121894&srcpos=1 :


В отчета на варненското “Електроразпределение” за 2005 г. е посочено, че през 2004 година, когато дружеството е било държавно, приходите от дейността са 63,584 млн. лв., а финансовият резултат - печалба от 3,714 млн. лв. Година по-късно след закупуването на дружеството от Е.ОN, приходите от дейност са нараснали с почти 10 млн. лв., надхвърляйки 72 млн. лева, а фирмата е отчела загуба от 7,951 млн. лв., каза Кръстев (представляващ Националната лига на потребителите на услуги).

За пръв път в страната електроразпределително дружество отчита такава голяма загуба, коментира той. Според изнесените от представителя на потребителската организация данни, преди продажбата дружеството е имало заеми в размер на 1 милион лева. През следващата година заемите са нараснали на 13,027 млн. лв.

Почти двойно са се увеличили и административните разходи, каза Кръстев. Докато през 2004 г. те са били 7,484 млн. лв., година по-късно са станали 13,950 млн. лв. Разходи "други" през 2005 година са се увеличили два пъти в сравнение с предходната година и са 27,491 млн. лева.

Адвокатът съобщи още, че на общото събрание на дружеството през 2005 година Е.ОN е отхвърлила предложението на държавата, която е акционер с 33 процента, за разпределяне на дивидент за 2004 година в размер на 1,060 млн. лв.


и
http://www.dnesplus.bg/Society.aspx?f=99&d=140040
Надявам се да е слух, но се чудя как точно ще реагираме, варненци, ако се стигне до там

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 22:55 от malina_m

# 20
  • Мнения: 97
Не мога да си представя,че стигаме до това вторият по развитие град в БГ да е на режим на тока.Представяте ли си Вашата фирма да "паузира" 2 часа, защото няма ток за компютрите, 2 часа за "размразяване" на домашните хладилници, 2 часа НЕ отопление зимата.Лудвам!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Много се палите Peace! Просто не е възможен режим на тока- ами че потребителите/големите, не ние/ ще ги изпоизсъдят и до никъде няма да се стигне. Пък и за една авария- толкова догадки Rolling Eyes. Случва се да се запали главно звено и да спре тока...

Все пак погледнете и тук /нищо общо с тока/ Simple Smile

# 22
  • Мнения: 389
Не, това не може да е вярно ...

Пише ли го това някъде, да прочета? Какво са съобщили? Сега виждам темата. Паникьосахте ме. Половин час след спиране на тока няма интернет, а моята работа го изисква. Работя за чужда фирма, гоня срокове, които и сега не са съвсем изпълними, не е възможно да ме прецакат така  ooooh!

Ще убия някой  #2gunfire

# 23
  • Мнения: 677
Така ви се пада..Тук пък целогодишно няма море..  Mr. Green

# 24
# 25
  • Мнения: 2 784
Не ставайте смешни, режим на тока никога вече няма да има. Това вчера беше авария, няма нищо общо.

# 26
  • Мнения: 3 405
А ние се топлим само на ток.
И бебето ще се роди в студовете. С печка на дърва ли да го топлим newsm78

Според мен това си е чист саботаж, заради намалените работни места и съкратените аварийни екипи. Някой иска да покаже на новия собственик къде греши...

# 27
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Ако това е истина,мъжа ми ще ме спука...Миналата седмица след усилено настояване от моя страна сложи 2 климатика и разкара печката с дърва.През цялото време мърмореше,че щял да ни види как ще треперим като спре тока...
Защо винаги той е прав #2gunfire

# 28
  • Мнения: 505
И двете спирания на тока през последните две седмици бяха поради аварии и то на различни места. В интерес на истината спрямо мащаба на авариите реагираха сравнително бързо. Аз също съм притеснена от възможни проблеми през зимата, защото за мен безхаберието на ЕОН тепърва ще ни създава проблеми.

# 29
Моите съболезнования  Sad
Ама посмалете малко - то бива бива самочувствие, ама вашето си е изхвърляне отвсякъде - втория град били...
Я почетете малко география да видите кой е вторият по големина град в България, та да не се излагата повече така   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт