Октомврийчето расте в нас,а ние мислим си го всеки час (Тема-3) 2021г.

  • 22 038
  • 715
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Здравейте момичета има ли някоя от вас с болки ниско долу не са силни но имам ? Писах на доктора но още не ми е отговорил . 8г.с +2д

Здрасти! Аз имам такива понякога и заради това отидох на преглед. Лекарката каза, че е нормално да има такъв тип придърпване, всичко беше наред, нито има отлепяне, нито нещо друго. Каза ми щом ме заболи да пия ношпа.

# 46
  • Мнения: 233
Към 8 седмица и аз имах непрекъснати болки в областта на матката. Моят АГ обясни, че матката се разтяга и затова. Проблем било, ако са като спазми или колики. Сега вече ме боли по-рядко, ако се натоваря нещо най-вече, но отминава бързо.

# 47
  • Мнения: 1 428
Sarajj, точно така се изрази и моята док,а и ако са по средата и са продължителни иначе си е нормално,аз съм 11 седмица и мисля,че си е абсолютно нормално да нараства

# 48
  • Мнения: 398
Благодаря ви момичета малко по-спокойно ме стана като казвате че и при вас ги има .

# 49
  • Мнения: 593
Ели, знаеш ли дали се записва предварително час за генетичните изследвания в Майчин дом?

# 50
  • Мнения: 1 107
Аз моя дребосък вече го усещам с ръка. Не че рита усеща се една топчица Simple Smile Снощи си лежах по гръб и съм си сложила ръката на корема. Хоп - по едно време се изду и се скри. Много сладко. На голо даже си се вижда. Снощи беше в дясно. Тази сутрин се настани по средата. Като му е широко и си плува човечето, ще започне и да му отеснява.

# 51
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Лоло,не знам...Понеже няма да правя БХС ,а направо пренатест и не съм ровила.Но на сайта на болницата преди имаше доста инфо.
Оливия,в коя седмица си?Синът ми го усетих около 20-та някъде,но пък до самото раждане бе много активен.Казват ,че второто се усещало по-рано и вече нямам търпение.А като стана 13-14 седмица ще си го слушам и на домашния доплер,който от 5 години седи и си чака реда да го ползвам...

# 52
  • Мнения: 1 428
Ей,моля те Ели,кажи ми за този доплер, много се чудех да си взема,ще ме успокоява,но не знам,труден ли е за използването?

# 53
  • Мнения: 452
Момичета, Моля ви кажете как се справяте с повръщането и гаденето . Вече 4та седмица съм мн зле ,много . Не мога да ям почти нищо , а готвено или супа от преди 4 седмици не съм яла . Кога започнахте да имате подобрение аз съм в 8ма седмица и въпреки силните лекарства е ужас. Моля ви вдъхнете ми малко сили .......

# 54
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Хариом, миналия път така и не го използвах и още сети с опаковката и целофана ,както го получих февруари 2016-та...
За БХС в МД сега четох-струва 45 лв плюс 3 ,прави се от 11 до 13+6 г.с.На втория етаж в малката сграда.Резултатът излиза за 3 дни като има някаква декларация,която ако носиш не се заплаща (през телефона нещо не успях да я открия).До два дни преди изследването трябва да сте минали на ехографски преглед -може при вашето АГ,може при лекар от техния мед.център.Не се изисква предварително записване и не се взема кръв на гладно.Надявам се,че това е полезно инфо за момичетата,които още не са решили.Аз май също ще го направя-ФМ ще ми е на 13.04,тъй че на 14-ти може да отида да ме боднат...

# 55
  • Мнения: 261
Момичета, Моля ви кажете как се справяте с повръщането и гаденето . Вече 4та седмица съм мн зле ,много . Не мога да ям почти нищо , а готвено или супа от преди 4 седмици не съм яла . Кога започнахте да имате подобрение аз съм в 8ма седмица и въпреки силните лекарства е ужас. Моля ви вдъхнете ми малко сили .......

И аз съм така. 3 дегана на ден, след хоспитализация и пак не спира. Май няма какво да направим. На мен ми помагат малко близалките Превомит (можеш до 3 на ден) - не е огромна разликата, ама поне са вкусни. Също, адски стриктна диета. Само препечни до черно филийки и малко сирене. За 3 седмици съм свалила 3кг. А, също и една добавка Емил - можеш по 1 на ден - отново не е нещо велико, но в комбинация с всичко, става по-поносимо.

# 56
  • Мнения: 1 428
Е добре де моята Аг ми каза всичко в един ден,тоест и ехограф и кръв... Това нормално ли е

# 57
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Е добре де моята Аг ми каза всичко в един ден,тоест и ехограф и кръв... Това нормално ли е
Сигурно защото всичко при нея се прави.И на другите места сигурно е така.Аз проучвах за Оскар клиник за теста им за прееклампсия,и там бе заедно ФМ и БХС.Само че аз искам само този тест,но той бил част от едно друго изследване та ще говоря със Станулов и ще видя дали да го правя.

# 58
  • Мнения: 703
Здравейте, събудих се с много лошо настроение..сънувах гаден сън..доктори, и че отивам на преглед и лекаря ми казва че е спряло развитие...много ми е притеснено, явно от самите мисли ми се отразява и на сънищата..
В сряда отивам да се записвам на ЖК и дано всичко е наред.
Аз също имам леки придърпвания и леко болезнени гърди, гаденето ми беше много слабо преднаата седмица, но сега вече отмина.
Всеки един ден се моля всичко да е наред, впредвид горчивия ми опит преди, и силно ке надявам всичко да върви добре

# 59
  • Мнения: 241
Здравейте,
в коя седмица ви записаха за женска консултация? И има ли някакво правило или всеки лекар си преценя? Четох, че след 11-12 седмица записват, а моят лекар каза да отида сега в сряда с направление за ЖК, тогава ще съм около 9 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт