МАC & Sephora и други магазини за селективна козметика и парфюмерия - 52

  • 67 871
  • 795
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 31 179
Аз съм твърдо за Мас.

# 181
  • София
  • Мнения: 9 475
Аз също. Като там освен Софт Окра (SOFT OCHRE YELLOW BEIGE) сменям с Пейтърли (PAINTERLY NUDE BEIGE) или Bare Study (SOFT BEIGE WITH GOLD PEARL)и напоследък вкарах по-тъмна сянка дори, изпъкват повече пигментите така. LAYIN' LOW CREAMY BEIGE.
Много ми е удобна за ползване силиконовата база на MAC. Понеже като бързам, ползвам основно нея, тъй като не се изисква нанасяне с четка.

За база съм вкарала в употреба и течните сенки на Армани- Giorgio Armani Eye Tint Fluid 8 Течни сенки за очи. Бетон са!

# 182
  • Мнения: 3 010
Дами, някой знае ли има ли в Сефора гифт кардс - да купим на колежка ваучер за РД?

# 183
# 184
  • Мнения: 3 010
Благодаря!

# 185
  • Мнения: 5 001
Идвам да се оплача от консултантките в Сефора. Днес е така спонтанно без да проверявам в нета, реших да си взема Fenty beauty ease drop. Питах ги за под тон, нямало, избрахме от наличните цвят, горе долу пасва, колкото може да се прецени на светлината. Прибирам се сега и чета, имат си под тонове. Пък като незнаеш, кажи незнам бе.... много се ядосах. Взела съм неутрален, а предпочитам топъл цвят.

# 186
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Отдавна не се доверявам на консултантки.
 Преди време имах комичен случай в една Сефора
Търся аз коректор на Тарт, избрах си подходящия  цвят от  тестерите.Окза се че точно този цвят е свършил.Девойката ми прдложи по тъмен  с думите.
Цвят А е изчерпан, ТРЯБВА да купите цвят Б.
Попотах защо трябва, след като има поне още 20+ Сефори наоколо (чрез сайта им  мога да проверя къде го има и не се налага да ги обикалям всички )  , , а мога да  го пръчам   и  он лайн от самия сайт.
Не можа да ми отговори.
А най шокиращата "консултантка " която с6м виждала беше травестит, в целия си "блясък".
Нямам против различните, но съм малко комсерва да видя траявстит(не просто гримиран гей)  да пробва  гримове по ръцете с и наболи  вече косъмчета .

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 09:22 от sl

# 187
  • Мнения: X
Алиена, в какъв смисъл подтон няма? Не защитавам Сефорките, някои от тях са....
Sl, точно в Мадрид консултант, който беше травестит ме запали по идеята за по-ярък грим. Но аз намирам сходства между себе си и него- в грим аспект 😆.
Вчера в Италия консултант на ЛаМер ме убеждаваше, че трябва да купя техния ФДТ. Обясних, че няма как да стане, всички са розови или лееееко неутрални. Тя ме попита защо не туширам това жълто-зелено на кожата ми с розовеещ ФДТ или ‘така искам да остане’. Аз: а как е индианец на италиански?....

# 188
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
NiaV , нямам нищо против въпросния консултат, но репликите му, "ние момичетата трябва....",  " на нас момичетата...."
Ооределено привличаше клиентки ...
Явно съм консерва.

# 189
  • Мнения: X
Не си консерва, просто мен силно си ме влече драг визията. Често неуместно 😂

# 190
  • Мнения: 5 001
Алиена, в какъв смисъл подтон няма? Не защитавам Сефорките, някои от тях са....

В смисъл топъл, неутрален, студен, Олив. Не са обозначени на тестерите, но на сайта като гледаш цветовете си пише
14 medium with olives under tones
11 medium with yellow undertones
И така нататък.
От светъл към тъмен вървяли, дрън-дрън.

# 191
  • Мнения: X
Разбира се, че вървят от светли към тъмни, но всеки ФДТ има подтон. Наистина странно изказване е, че няма подтон. Как?!

# 192
  • Мнения: 5 001
Явно не беше запозната с марката, но не си призна, което ме и издразни всъщност.

# 193
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
Здравейте, ще правя поръчка от каталога на сефора.
Спряла съм се на тониците на pixi.
Някой който е по информиран може ли да ми каже кой е по подходящ за мен.
Кожата ми е склонна към несъвършенства, запушване на пори и омазняване.

# 194
  • София
  • Мнения: 3 854
Може би вторият, но от ползването му не намерих никакъв ефект, нито при мен, нито при дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт