Прахосмукачка робот -21

  • 64 807
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 604
Здравейте. Спряла съм се на робота Румба i3. От много четене разбрах, че се затруднява с почистването на тъмно. Тези от вас, които имат този модел биха ли ми казали:
- дали робота се справя с почистване под дивани и под спални, все пак там е една идея по-тъмно особено в дни като днешния? Трябва ли да му се светва лампата лампата в стаята?
- как се справя в коридорите, пак ли трябва да му светваме лампата?
- как се справя с почистването на ъгли?

Благодаря предварително Simple Smile

# 691
  • Мнения: 1 450
Аз съм с i3+ на Румба.
То май разликата им е само самопочистващата станция, дано не греша обаче...
Много съм доволна. Откакто го имам съм пускала голямата прахосмукачка едва 2-3 пъти, робота се справя перфектно.
При мен под мебели влиза само под холната маса, под шкафа на тв и под нощните шкафчета, който са висящи - справя си се чудесно, не му светвам лампи.
Коридора си чисти също без да му светвам.
При мен излезе проблем само с един черен килим, шаги - не тръгна роботчето на него. Незнам каква е причината, дали цвета или много дългите нишки. Но така или иначе ние не смятаме да слагаме килима и не ми е проблем. Сиви пътечки пред банята и пред входната врата си ги чисти без проблем.

# 692
  • Мнения: 57
Здравейте!
Имам робот Xiаomi с моп, но от известно време мопът не се навлажнява и съответно не мие. Смених му дюзичките за вода, но няма промяна. Някой има ли идея какъв може да е проблемът?

# 693
  • Мнения: 2 025
Здравейте!
Дойде време и аз да си помогна в домакинската работа с робот. С дъщерята сме дългокоси, чакаме бебче живот и здраве, а таткото уж се старае, ама чистенето и подреждането не са му грам в природата, така че имам нужда от помощ. Чудя се между MAGNUM one и Roborock S5max, като гледам характеристиките и на двата робота са доста сходни, като дори първият на хартия има по-високи стойности на някои параметри, освен това е малко по-евтин. От друга страна, майка ми има Роборок и е меко казано доволна, чудя се дали да заложа на сигурното. Някой има ли лични наблюдения? Ще се радвам на всякакви съвети.

# 694
  • Мнения: 22 865
Нямам Роборок, но съседката има точмо тази и съм я гледала как чисти, наистина е много добра машина.

# 695
  • Мнения: 2 025
Извини ме, но правилно ли разбрах, че визираш Roborock S5max или става дума за Magnum-a?

# 696
  • Мнения: 22 865
Извини ме, но правилно ли разбрах, че визираш Roborock S5max или става дума за Magnum-a?
Роборок.Няма ли из нета сравнения някъде на двете?

# 697
  • Мнения: 2 025
Като описание на параметри се открива в сайта, който предлага Магнума и модели на Xiaomi, но реална съпоставка на потребител/и не открих, за мен това ще е истински показателно. Предполагам, че се дължи на факта, че Магнума е неизвестна и неразпространена марка, която на пръв поглед сякаш наистина добре е изкопирала Роборока, но ми се иска да разбера дали е така и при полеви тест.

# 698
  • Мнения: 13 929
Взимай Роборока.

# 699
  • Мнения: 5 686
Като описание на параметри се открива в сайта, който предлага Магнума и модели на Xiaomi, но реална съпоставка на потребител/и не открих, за мен това ще е истински показателно. Предполагам, че се дължи на факта, че Магнума е неизвестна и неразпространена марка, която на пръв поглед сякаш наистина добре е изкопирала Роборока, но ми се иска да разбера дали е така и при полеви тест.
А каква е разликата в цената?

# 700
  • Мнения: 535
Поръчах си Xiaomi Mi robot vacuum mop (1C) и имам въпрос.
Ние сме в къща на два етажа, има ли възможност да запамети и двата етажа?
Как се справяте с почистване в този случай? Новак съм с роботите Simple Smile

# 701
  • Мнения: 2 025
Като описание на параметри се открива в сайта, който предлага Магнума и модели на Xiaomi, но реална съпоставка на потребител/и не открих, за мен това ще е истински показателно. Предполагам, че се дължи на факта, че Магнума е неизвестна и неразпространена марка, която на пръв поглед сякаш наистина добре е изкопирала Роборока, но ми се иска да разбера дали е така и при полеви тест.
А каква е разликата в цената?
MAGNUM със сухо и мокро почистване според екстрите(с или без ув лампа за дезинфекция на пода) варира от 530 до близо 600 лв. като не съм сигурна това цени на промоция ли бяха или обичайните, а Роборока в Емаг с код е 780 лв.(понякога съм го виждала и на по-ниска цена), а от Алиекспрес излиза към 600-650 лв., но мен ме притеснява, че по-трудно бих си ползвала гаранцията, ако се наложи, затова не бих се престрашила да го взема от там, макар че е най-изгоден.

# 702
  • София
  • Мнения: 19 249
а Роборока в Емаг с код е 780 лв.(понякога съм го виждала и на по-ниска цена), а от Алиекспрес излиза към 600-650 лв., но мен ме притеснява, че по-трудно бих си ползвала гаранцията, ако се наложи, затова не бих се престрашила да го взема от там, макар че е най-изгоден.
Като чета как е-маг уважават рекламациите  и предвид това, че фирмата е румънска.... Изобщо с изключение на веригите -  ако се повреди, ще го изкарат ваша вина. Или ще го държат 1 месец за ремонт и после не се знае как ще се върне

# 703
  • Мнения: 2 025
Да, напълно е възможно да се случи нещо подобно, нямам личен опит, за щастие, но съм чела доста негативни коментари от други потребители.

# 704
  • Мнения: 25 600
За разлика от вас аз пък имам опит с рекламациите на Емаг и съм възхитена от обслужването им. Идват, взимат уреда, карат го и го връщат от сервиз безплатно.
Последния път беше съвсем наскоро точно с прахосмукачката робот, която се бъгна след един неудачен ъпдейт.
Но подчертавам – говоря за стоки, купени от Емаг като търговец, а не от техни партньори.

Общи условия

Активация на акаунт