Наследство на имоти

  • 5 305
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Съболезнования на авторката!
Намерете сили и утеха в спомените.
Понякога очакванията не се сбъдват. В най различни отношения. Живот...

# 31
  • Мнения: 539
Колко пък са го гледали? През последните дни от живота му, убедени, че ще получат апартаментите му.

Той няма начин да е пропуснал факта, че има братя и сестри. Най-малкото, баща му, като е починал, е изкарал удостоверение за наследници, където присъстват имената им. Ако е изпитвал силно желание да даде нещо на братовчедките е щял да го направи. Самият факт, че накрая не им е казал за брата и сестрите, ме навежда на мисълта, че може и да се е притеснявал, че няма да го погледнат през последните му дни, ако разберат, че няма да наследят нищо. Или най-вероятното, просто да не е мислел, че ще почине и има време по-натам за тези неща, а може и са му е било все едно кой ще го наследи.

Може и да си права, ако е бил възрастен сигурно е така както казваш, но ако ли не, може да е мислил че има още време, само братовчедките си знаят

# 32
  • Мнения: X
Лично аз вярвам, че или човека не е знаел за полубратята и сестрата, или не бил наясно със законите. И напълно ги е отписал.
Понеже и моите деца едва ли щяха да знаят за полубрата и сестрата, ако не ни беше помогнала случайността.
Съчувствам им.

# 33
  • Мнения: 787
Колко пък са го гледали? През последните дни от живота му, убедени, че ще получат апартаментите му.

Той няма начин да е пропуснал факта, че има братя и сестри. Най-малкото, баща му, като е починал, е изкарал удостоверение за наследници, където присъстват имената им. Ако е изпитвал силно желание да даде нещо на братовчедките е щял да го направи. Самият факт, че накрая не им е казал за брата и сестрите, ме навежда на мисълта, че може и да се е притеснявал, че няма да го погледнат през последните му дни, ако разберат, че няма да наследят нищо. Или най-вероятното, просто да не е мислел, че ще почине и има време по-натам за тези неща, а може и са му е било все едно кой ще го наследи.

Може и да си права, ако е бил възрастен сигурно е така както казваш, но ако ли не, може да е мислил че има още време, само братовчедките си знаят
Написах в първия пост, че не е бил възрастен - беше на 48 години и си отиде за десетина дни от инсулт.
Допускам, че не е очаквал да умре толкова рано и за това не е оформил завещание.

Иначе баща му почина когато той беше дете и си мисля, че майка му се е занимавала тогава с юридическите подробности около неговата смърт - съответно тя също би трябвало да знае че е имало брат и сестри, които при всички положения ще са фигурирали в удостоверението за наследници на бащата. Но това сега си го обяснявам. За толкова години нито братовчед ми, нито леля ми са повдигали този въпрос пред нас и ние сега научаваме за тяхното съществуване. А ние се виждахме често и бяхме близки, не е като да сме се срещали от дъжд на вятър, че да пропуснат да ни информират. Но каквато и да е истината - фактите са такива.

# 34
  • Мнения: 539
На тази възраст и аз не бих направил завещание, станало е бързо и не е мислил за смърт, но ми е интересно от какво е бил болен на 48 години та сте го гледали?

# 35
  • Мнения: 18 973
Е, нали писа, че е получил инсулт.

# 36
  • Мнения: 18 498
Няма какво да го мислите повече. И лелята, и братовчедът са били наясно кой кого наследява, кой има братя и сестри. Станалото - станало.

# 37
  • Мнения: X
Колко пък са го гледали? През последните дни от живота му, убедени, че ще получат апартаментите му.

Той няма начин да е пропуснал факта, че има братя и сестри. Най-малкото, баща му, като е починал, е изкарал удостоверение за наследници, където присъстват имената им. Ако е изпитвал силно желание да даде нещо на братовчедките е щял да го направи. Самият факт, че накрая не им е казал за брата и сестрите, ме навежда на мисълта, че може и да се е притеснявал, че няма да го погледнат през последните му дни, ако разберат, че няма да наследят нищо. Или най-вероятното, просто да не е мислел, че ще почине и има време по-натам за тези неща, а може и са му е било все едно кой ще го наследи.

Не съм съгласен. Аз съм почти сигурен, че имам полусестра (по клюки), но връзка с баща си нямам, нито с никого от тази част на гените си. И да се гътне, няма да разбера, а дали наистина има други деца - не мога да съм сигурен. Така че е напълно възможно.

# 38
  • Мнения: 787
Получи инсулт, но в две столични болници ни отказаха прием защото леглата им били запълнени заради коронавируса и в първата една седмица със сестра ми се сменяхме да го гледаме в дома му. В началото беше в съзнание, но на седмия ден изпадна в кома и най-сетне успяхме да уредим да го приемат в болница, където след още два дни почина.

Да прекратим тази тема. Не мисля да се впускам в повече обяснения. Някои хора се опитват да ме изкарат едва ли не златотърсачка, което не е вярно и не ми е приятно.

И нека все пак тази тема е за урок на хора в подобно семейно положение.

# 39
  • Мнения: 539
Аз мислех че е възрастен и сте го гледали с години, а той инсулт и за 10 дни починал, няма как да претендирате ако сте по далечни роднини и не сте се грижили сериозно или по дълго

# 40
  • Мнения: 787
Аз мислех че е възрастен и сте го гледали с години, а той инсулт и за 10 дни починал, няма как да претендирате ако сте по далечни роднини и не сте се грижили сериозно или по дълго
Ние дори и да го бяхме гледали с години пак нямаше как да претендираме за нещо щом няма завещание. Разпитвахме адвоката - обясни ни нещата.

Станалото станало няма какво да се направи.

Единствено ме е яд за това, че баба ми и дядо ми бяха продали наследствени ниви от техните родители, парите от които в последствие дадоха на леля ми, а тя преди да почине с тези пари подпомогна братовчед ми в закупуването на апартамент. Това са едни така да се каже наследствени пари изцяло от страна на нашия род. Сега всичко това отива в ръцете на буквално непознати хора.

# 41
  • Мнения: 6 148
Айде сега и кой какво дал ... Става все по-грозно!

# 42
  • Мнения: 5 903
Аз мислех че е възрастен и сте го гледали с години, а той инсулт и за 10 дни починал, няма как да претендирате ако сте по далечни роднини и не сте се грижили сериозно или по дълго
Ние дори и да го бяхме гледали с години пак нямаше как да претендираме за нещо щом няма завещание. Разпитвахме адвоката - обясни ни нещата.

Станалото станало няма какво да се направи.

Единствено ме е яд за това, че баба ми и дядо ми бяха продали наследствени ниви от техните родители, парите от които в последствие дадоха на леля ми, а тя преди да почине с тези пари подпомогна братовчед ми в закупуването на апартамент. Това са едни така да се каже наследствени пари изцяло от страна на нашия род. Сега всичко това отива в ръцете на буквално непознати хора.
Бих те посъветвала да не обръщаш внимание на злобни коментари. Все пак, темата е полезна. Аз наследих апартамент от човек, който никога не съм срещала. Но, какво да се прави, кръвни връзки...В такива случаи никой не пита справедливо ли е, не е ли справедливо.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 583
Единствено ме е яд за това, че баба ми и дядо ми бяха продали наследствени ниви от техните родители, парите от които в последствие дадоха на леля ми, а тя преди да почине с тези пари подпомогна братовчед ми в закупуването на апартамент. Това са едни така да се каже наследствени пари изцяло от страна на нашия род. Сега всичко това отива в ръцете на буквално непознати хора.

Под път и над път такива истории. За съжаление са много хората, които години и десетилетия НЕ слагат имотните си въпроси в ред. Все има време, все нещо чакат - или просто си мислят, че след смъртта им нещата някак ще се самонаредят. И после роднините им обикалят по адвокати и се чудят как така "ама свако казваше, че тоя апартамент на мен ще остане" е изречение без реална стойност. Чудесно е, че сте реалист и не се ядосвате, приемате нещата... Да почива в мир братовчед ви, съболезнования.

Иначе, както каза Барбарела - няма несправедливости, кръвните връзки са кръвни връзки и законът ги защитава. Затова е добре хората приживе да си следят нещата и да ги подреждат така, както намират за справедливо.

# 44
  • Мнения: 539
Барбарела и Флип кое е злобен коментар че нещо не разбрах,  аз го знам тоя казус защото аз съм гледал възрастен, но освен това и сам постигам,  чакайте от некой далечен чичак от Америка, да падне тавана, безплатен обяд няма, мечтите са безплатни  😀

Общи условия

Активация на акаунт