Перете ли на ръка ....

  • 11 236
  • 184
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 397
Въобще не обичам, но понякога ми се е случвало да пера на ръка - някоя дреха, която знам, че боядисва или пък дреха с по-деликатна материя.... С малкия като се учихме да ходи на гърне - естествено, че е имало и неприятни изненади - тогава съм му перяла слипчетата на ръка - няма как да му ги оставя такива изцапани докато ми се насъбере пране за пералнята я!!!!
Така, че колкото и да мразя - ми се е налагало да пера на ръка!!! Tired

# 61
  • Мнения: 992
Не!
Пералнята има програма за 'ръчно' пране.

# 62
  • Мнения: 983
Уф, ние още нямаме пералня и съм принудена на ръка  Cry Но майката на приятеля ми е много добричка, чат-пат използвам нейната за сега..Но следващата събота се женим и сме заръчали подарък пералня  Laughing

# 63
  • Мнения: 2 099
 НЕ  не пера на ръка ама никак,просто ме мързи и мразя да си мокря ръцете.Когато ми се развали пералнята събирам дрехите мятам ги в един чувал и в колата и си ги нося да ги пусна в пералнята на майка...ако евентуално и тя е развалена тогава да речем бих прала на ръка.
А има ли такива сред вас които да обожават перални? Crazy направо обичам като отидем в магазин за техника да зяпам перални.Всичките са такива едни новички бели и красиви...любима марка са ми Аристон и Горенье  Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 2 041
Да, но само моето бельо, вкл. сутиените Wink и разни блузки, които или много си ги харесвам и ме е страх да не ги разваля в пералнята или пускат много боя.

# 65
  • Мнения: 1 311
Не. Не си купувам дрехи, които не могат да се перат в пералнята. Ако някой си купи такава - да си я пере или да си я носи на химическо. не съм си намерила ръцете на улицата.

Случвало ми се е да пускам пералня с една риза вътре или едни дънки вътре. И на сушилнята и се е случвало същото  Laughing

На толкова дълга почивка, че да изцапаме всичките си дрехи и да се налага да пера не сме ходили.

# 66
  • Мнения: 138
МНОГО РЯДКО САМО АКО НЯКОЯ ДРЕХА ПУСКА .

# 67
  • Мнения: 2 040
Пера на ръка само дрехи с финна материя и изработка (пайети, бродерии и тем подобни), дето ако ги пусна в пералнята ме е страх да не ги изкарам като чували ... всичко останало в пералнята ... лелееее, забравила съм да извадя прането , кой знае кога се е изпрало ... отивам да   hang  Laughing

# 68
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
............. А и да ви кажа честно има дни, в които направо се комплексирам от това,че простора ми е все пълен и все пералнята върти!

  При мен съхненето е проблем  Confused нямам балкон и всичко простирам вътре, не са изсъхнали едните дрехи и вече вадя следващата пералня...
  Иначе на въпроса - изключително рядко пера, май само на почивки ми се случва. Е, ако имам да изпера два чифта гащи например, на ръка, няма начин.

# 69
  • София
  • Мнения: 4 867
е как така ще имаш да переш само два чифта гащи newsm78 в общия случай тези, които са носили гащите, са носили и нещо друго, което също трябва да се пере. пък и все ще намериш трети чифт гащи да обуеш, докато ти се съберат повечко неща за пералнята...

# 70
  • Мнения: 242
Пера понякога, по-хубавите и новите ми сутиени, дрехи които пускат или материята не позволява.
Когато отида на почивка не пера  Naughty ... освен по необходимост

# 71
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
На ръка - точно три блузи, щото няма с какво да ги комбинирам, пък пускат.
На почивка нося достатъчно от всичко, за да не ми се налага.
Когато ми се е разваляла пералня, не е стояла толкова дълго време развалена, че да ми липсва.

# 72
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не.
Свекърва ми пере на ръка, но нали трябва да си уплътнява времето и да се занимава с нещо...

# 73
  • в къщи
  • Мнения: 467
Пера понякога, по-хубавите и новите ми сутиени, дрехи които пускат или материята не позволява.
Когато отида на почивка не пера  Naughty ... освен по необходимост

И аз така-само сутиени и когато се налага!(старата ми пералня изгоря от 1 излезнал банел на сутиен) wash

# 74
  • Мнения: 511
Не. Не си купувам дрехи, които не могат да се перат в пералнята. Ако някой си купи такава - да си я пере или да си я носи на химическо. не съм си намерила ръцете на улицата.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт