Юноши и по-малките им братя и сестри

  • 3 749
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте прекрасни!
По принцип съм от по-неукия вид мами от гледна точка на социалните медии ,но се надявам да ме приветствате за добре дошла Simple Smile Реших ,че е време и аз да навляза в новия век и искам да започна с въпрос по една тема, която все по-често ме вълнува за съжаление...
Синът ми (Пешко се казва) преди месец навърши 14 и започна да се забелязва , че пубертетът му влияе и не това ме притеснява ,а фактът ,че започна да се държи доста грубо с малката си сестра (Димана на 8 години). Не би й посегнал,разбира се, той е възпитано момче , но й се дразни повече от обикновено и разваля добрата връзка брат-сестра ,която бяха създали. Притеснявам се,че вече никога няма да са толкова близки като преди и не искам това да навреди на лоши взаимоотношения в бъдеще.Не знам какво да правя,защото той отказва да я допусне в личното си пространство и ми се искаше да й дава пример като добър ученик (първенец в класа с успех 6.00),а след като не общуват това е невъзможно Sad Не искам да бъда обсебваща майка,защото знам,че пораства,но ме ме натъжава да гледам децата си да се карат за глупости.
Моля за съвети за слижаване!
Предварително много благодаря Kiss

#семейство#братисестра #юноши #тийнейджъри #взаимоотношения#любов#проблеми #пубертет #деца #родители#обич #брат #сестра #помощ #щастие

# 1
  • Мнения: 13
Здравейте прекрасни!
По принцип съм от по-неукия вид мами от гледна точка на социалните медии ,но се надявам да ме приветствате за добре дошла Simple Smile Реших ,че е време и аз да навляза в новия век и искам да започна с въпрос по една тема, която все по-често ме вълнува за съжаление...
Синът ми (Пешко се казва) преди месец навърши 14 и започна да се забелязва , че пубертетът му влияе и не това ме притеснява ,а фактът ,че започна да се държи доста грубо с малката си сестра (Димана на 8 години). Не би й посегнал,разбира се, той е възпитано момче , но й се дразни повече от обикновено и разваля добрата връзка брат-сестра ,която бяха създали. Притеснявам се,че вече никога няма да са толкова близки като преди и не искам това да навреди на лоши взаимоотношения в бъдеще.Не знам какво да правя,защото той отказва да я допусне в личното си пространство и ми се искаше да й дава пример като добър ученик (първенец в класа с успех 6.00),а след като не общуват това е невъзможно Sad Не искам да бъда обсебваща майка,защото знам,че пораства,но ме ме натъжава да гледам децата си да се карат за глупости.
Моля за съвети за слижаване!
Предварително много благодаря Kiss

#семейство#братисестра #юноши #тийнейджъри #взаимоотношения#любов#проблеми #пубертет #деца #родители#обич #брат #сестра #помощ #щастие

Здравей, Стаси!
И аз като майка на 4 деца се сблъсках с подобен проблем. Двете ми дъщери се разбираха прекрасно докато едната не взе да пораства... Същата работа като при теб, за жалост. След време на голямата взе да й влиза акъла в главата и се спогодиха. Естествено не им се наложи да се търпят още дълго - голямата се изнесе. Та аз бих казала да седнеш за сериозен разговор и с двамата, да се увериш че са разбрали и после... ами после да чакаш да се разберат или единия да се изнесе Smiley
Друг съвет - въоръжи се с търпение, шоколад и вино Kissing Smiling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 38 199
И моите деца са със 6 г разлика и разнополови.
И не. Няма да ти дам съвети за сближаване. Няма как момче на 14 да се сближи с момиче на 8. Те живеят в различни светове. Остави ги на мира и не ги насилвай в никакъв случай.
Моите може да гледат филм или да играят настолна игра заедно, но това се случва 1 път в месеца. Това е.
Още по-зле е да се сравняват по успех и да се опитваш да амбицираш едното за сметка на другото.

Последна редакция: вт, 16 мар 2021, 11:14 от Rockstar

# 3
  • Мнения: 6 736
Какво значи 14 годишно момче в пубертета да допусне малката си сестра в личното си пространство? Нима очаквате да й споделя за гаджета и тийн проблеми, все пак са и различен пол. Абсолютно нормално е да спазва дистанция, това не значи, че не обича сестра си, просто разликата им не е никак малка. Пешко вече е Петър и е добре всички вкъщи да почнете да се държите с него като с възрастен. Девойката може да следва примера на брат си (ако желае) и без да е залепена за него.
Аз имам по-малък брат, като деца разбира се, че си играехме много. В пубертета абсолютно разбираемо се поотдалечихме, но това не значи, че не съм обичала брат си. Към ден днешен, когато сме възрастни, имаме чудесна връзка.
Съветвам ви да не насилвате някаква близост, защото така ще постигнете обратен ефект. Голямото дете да гледа на малкото като натрапник и лепка. Просто приемете, че имат достатъчна разлика и няма как вече да е като в детския период.

# 4
  • Мнения: X
И моите деца са със 6 г разлика и разнополови.
И не. Няма да ти дам съвети за сближаване. Няма как момче на 14 да се сближи с момиче на 8. Те живеят в различни светове. Остави ги на мира и не ги насилвай в никакъв случай.
Моите може да гледат филм или да играят настолна игра заедно, но това се случва 1 път в месеца. Това е.
Още по-зле е да се сравняват по успех и да се опитваш да амбицираш едното за сметка на другото.
Какво значи 14 годишно момче в пубертета да допусне малката си сестра в личното си пространство? Нима очаквате да й споделя за гаджета и тийн проблеми, все пак са и различен пол. Абсолютно нормално е да спазва дистанция, това не значи, че не обича сестра си, просто разликата им не е никак малка. Пешко вече е Петър и е добре всички вкъщи да почнете да се държите с него като с възрастен. Девойката може да следва примера на брат си (ако желае) и без да е залепена за него.
Аз имам по-малък брат, като деца разбира се, че си играехме много. В пубертета абсолютно разбираемо се поотдалечихме, но това не значи, че не съм обичала брат си. Към ден днешен, когато сме възрастни, имаме чудесна връзка.
Съветвам ви да не насилвате някаква близост, защото така ще постигнете обратен ефект. Голямото дете да гледа на малкото като натрапник и лепка. Просто приемете, че имат достатъчна разлика и няма как вече да е като в детския период.
Здравейте прекрасни!
По принцип съм от по-неукия вид мами от гледна точка на социалните медии ,но се надявам да ме приветствате за добре дошла Simple Smile Реших ,че е време и аз да навляза в новия век и искам да започна с въпрос по една тема, която все по-често ме вълнува за съжаление...
Синът ми (Пешко се казва) преди месец навърши 14 и започна да се забелязва , че пубертетът му влияе и не това ме притеснява ,а фактът ,че започна да се държи доста грубо с малката си сестра (Димана на 8 години). Не би й посегнал,разбира се, той е възпитано момче , но й се дразни повече от обикновено и разваля добрата връзка брат-сестра ,която бяха създали. Притеснявам се,че вече никога няма да са толкова близки като преди и не искам това да навреди на лоши взаимоотношения в бъдеще.Не знам какво да правя,защото той отказва да я допусне в личното си пространство и ми се искаше да й дава пример като добър ученик (първенец в класа с успех 6.00),а след като не общуват това е невъзможно Sad Не искам да бъда обсебваща майка,защото знам,че пораства,но ме ме натъжава да гледам децата си да се карат за глупости.
Моля за съвети за слижаване!
Предварително много благодаря Kiss

#семейство#братисестра #юноши #тийнейджъри #взаимоотношения#любов#проблеми #пубертет #деца #родители#обич #брат #сестра #помощ #щастие

Здравей, Стаси!
И аз като майка на 4 деца се сблъсках с подобен проблем. Двете ми дъщери се разбираха прекрасно докато едната не взе да пораства... Същата работа като при теб, за жалост. След време на голямата взе да й влиза акъла в главата и се спогодиха. Естествено не им се наложи да се търпят още дълго - голямата се изнесе. Та аз бих казала да седнеш за сериозен разговор и с двамата, да се увериш че са разбрали и после... ами после да чакаш да се разберат или единия да се изнесе Smiley
Друг съвет - въоръжи се с търпение, шоколад и вино Kissing Smiling Eyes

Благодаря ви много за емоционалната подкрепа! Правите ме много щастлива и спокойна да знам, че не съм единствената в това Gift Heart Ще послушам съветите ви. Вече ще гледам на нещата по нов начин, просто съм емоционална личност и за мен отношенията между децата в едно семейство са от изключителна важност. Надявам се да сте прави и да е въпрос на възраст...

Последна редакция: вт, 16 мар 2021, 21:56 от Анонимен

# 5
  • Мнения: 358
Имам брат 4г по-малък от мен.От детските години имам прекрасни спомени с него, но когато ме цапна пубертета..направо исках да го няма около мен 😀 майка ми нон стоп ме караше да го взимам навсякъде с мен, супер досадно беше и допълнително изостряше отношението ми към него.
Хем беше лепка, хем беше порта 😀

4-5 г по-късно много си го тачех, но тогава пък той беше пубер и ме отсвирваше.Като стана пълнолетен вече нещата се изгладиха и имаме много силна връзка.Със смях се сещам за тия моменти.

Оставете ги да съществуват, всеки в своя си свят.Тепърва ще разбират колко е ценно да имаш брат/сестра ❤

# 6
  • Мнения: 1 035
Добре де, ти нямаш ли спомени от собственото си детство как тийнейджърите наритват по-малките в ъгъла, че задаваш такива въпроси?

# 7
  • Мнения: X
Моите са на 11 и 4. Те от сега си се дърлят, портят и въобще е голяма олелия вкъщи. Но и много се обичат и така..

# 8
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 844
И моите са на 11 и 4, момичето е по-голямо. Мислех, че няма да се карат като са с такава голяма разлика, но уви. Някой може да реши, че се колим вкъщи, такава шумотевица, викове и писъци са. Добре че сме в къща.
И аз мисла, че е съвсем нормален период. Обичат се, прегръщат се, но дефакто нямат нищо общо в този период.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 199
И моите бяха така като малки. Това им беше "общуването". Лятото на 2015 работех онлайн, а те се биеха вкъщи следобед, в малък апартамент. Как издържах, не е ясно. Добре, че мина.

# 10
  • Мнения: 1 406
С брат ми имаме също 6 години разлика, но в моя полза. Горе-долу по същото време започнах да не го понасям и това продължи няколко години. После при мен тази фаза свърши, но пък той влезе в пубертета и започна да не понася мен, което също продължи няколко години. Абе едно 7-8 години никак не се разбирахме, но пък когато стана на 16-17, започна лека полека да се очовечава и отношенията ни преминаха в съвсем различна етап. Мисълта ми е да не ги насилвате, защото така само може да задълбочите нещата. Колкото и изтъркано да звучи, ще мине време и ще започнат да осъзнават колко са си важни един на друг.

# 11
  • Мнения: 1 983
Това са много сложни отношения, играят роля много фактори - внимание, самочувствие, интереси... Може да им измислите общ интерес, без разбира се да е натрапчиво и без желание - спорт, филм, нещо такова. Ако имате късмета, както споменаха по-горе ще мине с времето.

# 12
  • Мнения: 607
Мен сестра ми с 2 години и нещо по- голяма от мен, не ме допускаше след като влезе в пубертета, а сме две сестри, никакъв контакт нямахме, докато не станахме аз на 21 тя на 23. Нито искаше с мен, нито с приятелките ми, нито пък ме канеше някъде.

# 13
  • Мнения: 8 905
Заради пубертета е! Ще отмине!

Моите дъщери са с 9 години разлика. Към момента са на 21 и 12 години. Разбират се прекрасно и все по-добре, много си споделят. Но в периода, когато голямата беше в пубертета, не беше така - много се дразнеше от малката, постоянно я нагрубяваше с поведението си, изобщо нямаха общи занимания. Аз много страдах и се бях отчаяла заради отношенията им. Но с времето голямата премина през пубертета, а малката поотрасна. Сега, Слава Богу, всичко е наред между тях! Вярвам, че ще си бъдат близки!

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Моите са с почти 5 години разлика. Много се водеха и си играеха, докато голямата не стана на 11-12. Хем са еднополови, хем на моменти изобщо не се понасят. Слушат еднаква музика, гледат еднакви филми, играят еднакви игри, обличат се в еднакъв стил, но всяка си има нейната среда и отдавна спрях да настоявам да са заедно постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт