Какво ще правя? Бременна и кърмя

  • 3 252
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Сори за ОФФ-а, ама

НАДЕНЦЕ, ЧЕСТИТ ФИЛИП!!! Да ти расте здрав и здрав, и здрав... късметлия и много, много обичан.   bouquet  bouquet  bouquet
Ех, че ми стана хууубаво като прочетох Heart Eyes Знам, че можеше и на лични, ама нямам време да се бавя Hug Да нагушкаш и каката и бебо Hug Hug Hug

# 16
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Blondy, да, твоята дъщеричка е по-малка от моята. Знам, и Вики беше така пристрастена на тази възраст и почти не ядеше твърда храна. Аз затова и ти написах, че поне докъм края на 4ти месец ще си имаш кърма, като под това имам предвид, че кърмата ще е малко или много обилна и ще задоволява изцяло нуждите на дъщеря ти, я дотогава тя пък вече ще е доста пораснала Laughing След това пак ще имаш, но пък количеството вече ще е много по-малко и определено няма да й стига и ще трябва заместител, но пък ще е много по-наситено като качество, поне аз с това се успокоявам. Аз лично, вече нямам почти нищо, едва потича нещо, но пък дъщеря ми продължава да си цока със същото темпо и какво пие не знам, ама цока Laughing Е, след като се е нацокала, в доста случаи казва, че иска млекце Laughing, ама какво да се прави, ако не физическите, то поне емоционалните й нужди, си мисля, че са задоволени. Та, не е задължително да се отбие само детето, защото вкуса се променя или няма мляко, ей я на, моята щерка няма никакви признаци за отбиване Laughing

А относно докторите, ами те, е ясно, че ще ти кажат да отбиеш... Решението е твое. Но, няма нищо опасно да кърмиш, ако бременността ти е нормална и не спада в категория “рискова”. Кърменето не е по-опасно от секса Grinning, така че ако не ти забранят секса, мисля, че няма проблем.

Пусни търсачка, в една подобна тема, Хедра беше дала много хубав линк с дневника на една бременна кърмеща мама, с малко бебе, на около 8-9 месеца, На английски е, така че ако ползваш езика ще ти бъде полезно. Майката е родила преди няколко месеца.

# 17
  • София
  • Мнения: 529
Върнах се няколко месеца назад с твоята тема, Блонди!
При нас забременяването си беше желано, нямам проблем и с кг, но чуденката какво ще стане с пристрастената кака....
Е, вече съм 4 месец и да ти кажа как стоят при нас нещата.
Млякото наистина постепенно намалява. Сега вече като си поиска цици ги сменя през 1 минутка и така по 100 пъти. Но не й пречи да си иска отново след малко. Mr. Green.
Интересното е, че започна да вечеря твърда храна - тя си го пожела. Явно разбра, че другото не е достатъчно.
 Тя също заспива само на гърда, даже да не кажа, че спи само на гърда.... Особено през деня ако е сама ще дремне 10 мин, а ако съм на разположение и 2 ч ще си откараме двете. Което пък ми дава отдих на мен през деня.
Зърната няистина бяха малко по-чувствителни 2 месеца... Но се изтърпява. За сравнение - първия месец кърмене е мноооого по-болезнен от това сега.
Нашите лекари - хомеопата и гинеколога нямат нищо против кърменето ми в момента. Даже първата е много добре настроена и препоръчва да си продължим възможно най-дълго.

Сега имам чуденка как ще поделя вниманието си между двете деца... Имайки предвид, че каката изисква непрекъснато да съм на 200% нейна.... Но времето ще покаже. Надявам се докато се роди бебо да е станала по-самостоятелна и занимаваща се самостоятелно.

Успех и споко - нещата се нареждат сами без много  да ги мислим ние! Laughing

# 18
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Точно така, нещата се нареждат сами. Аз сега говоря спокойно, ама в началото и аз се бях стреснала какво и как ще стане и т.н. И докато така си мислех и се притеснявах и четях и то времето си мина и нещата някакси се наредиха и аз се успокоих Laughing

# 19
  • Варна
  • Мнения: 148
Много благодаря на всички за подкрепата! Получих отговори на много въпроси, които много ме тревожеха. Сега вече съм по-спокойна! Засега се чувствам отлично, нямам проблеми и се моля да нямам, така че - ще кърмя до послеееедееен дъъъх  Laughing! Никакви лекари и разранени зърна няма да ме спрат! Надявам се постепенното изменение на количеството и естеството на кърмата да подготвят малкото ми кърмаче за промяната по-безболезнено, а и подозирам че както при dalala ще има цокане повече за успкоение отколкото за наяждане. Но мене това ме устройва след като ще мога да продължавам да предлагам продукта на пазара  Simple Smile.  Благодаря ви момичета, досега само плачех и се тревожех. Беше ми много гадно, че не мога да се зарадвам както трябва на бременността си.  Но сега вече съм много по-спокойна  Simple Smile! Пожелавам на себе си и на всички вас само хубави неща в бъдещето!

# 20
  • Мнения: 3 161
Всъщност за разранени зърна никой не говори - става дума за по-чувствителни, поради което сученето може в един момент да ти стане неприятно. Радвай се на следващата си бременност, защото новото човече също заслужава да е желано, а за каката сукането в тандем ще е интересно преживяване и може даже да удължи нейното сукане! Храни се добре обаче, балансирано, разнообразно, защото от теб дърпат две малки човечета сега. Доколкото знам, всичко полезно отива първо при бебето, после в млаката и накрая, каквото остане, е за теб. Което значи, че скоро може да изчерпаш запасите си от ценни вещества и да си довлечеш проблеми.

# 21
  • Мнения: 1 559
Pravih test ,ne sam bremenna(sled 2 sedmici zakasnenie veche)...iavno e zaradi karmeneto....
sorry za latineca,no kredora e vinoven #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт