Бременност и паническо разстройство

  • 3 020
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Здравейте, мили хора ! Извинявам се , че ще Ви натоваря с моя проблем , но се чувствам много зле... Имам силно изразена тревожност за всяко предстоящо събитие. Вместо да се радвам на хубавите ми моменти, аз изпадам в паника и се затварям в себе си или отказвам предстоящото събитие! Пих 3 год сероксат и се чувствах много добре,но понеже вече се замислям за деца реших да го спра под схема,разбира се и отново започна кошмарът! Състоянията ми се върнаха с още по-голяма сила, сега пия Золофт от няколко месеца на 1тб и половина съм и лекарят ми каза да включа и Флуанксол , но аз много се притеснявам ако имам дете да не му навредя с тези лекарства :/ искам да попитам дали някоя мама е била на лечение докато е била бременна ? Благодаря Ви !

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Стрина Калина, паническото разстройство може да идва и да си отива, когато реши, но ти не можеш цял живот да раждаш и не винаги става по поръчка, затова те съветвам да не се лишават от дете! Имай предвид, че има антидепресанти, които са по-нискорискови и се приемат от бременни. И даже не знаеш колко бременни карат на лекарства! Нека това да бъде стълбът, който те успокоява, че ако се наложи през бременността да ги пиеш - има такива специални хапчета. А може и да не ти се наложи!

# 17
  • Мнения: 70
Здравейте, мили хора ! Извинявам се , че ще Ви натоваря с моя проблем , но се чувствам много зле... Имам силно изразена тревожност за всяко предстоящо събитие. Вместо да се радвам на хубавите ми моменти, аз изпадам в паника и се затварям в себе си или отказвам предстоящото събитие! Пих 3 год сероксат и се чувствах много добре,но понеже вече се замислям за деца реших да го спра под схема,разбира се и отново започна кошмарът! Състоянията ми се върнаха с още по-голяма сила, сега пия Золофт от няколко месеца на 1тб и половина съм и лекарят ми каза да включа и Флуанксол , но аз много се притеснявам ако имам дете да не му навредя с тези лекарства :/ искам да попитам дали някоя мама е била на лечение докато е била бременна ? Благодаря Ви !
Здравейте,преди година се консултирах с двама психиатри за прием на лекарства по време на бременност,приемах точно флуанксол,еми казаха,че гаранция няма ,че няма да навредят на плода.За това го спрях (понеже и аз планирам бременност и я отлагам заради ПР) и вече 7 месеца приемам хомеопатия и съм много добре и скоро ще започваме с опитите Simple Smile  Ако искате ще Ви дам контакт на психиатъра си,работи само с хомеопатия!

Общи условия

Активация на акаунт