Безхаберие или какво?

  • 1 362
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз затова непрекъснато се карам с майка ми - все чака в последния момент - да легне на легло , че да отиде на лекар Close. Щяло да и мине, какво ще и помогнел доктора! Накрая все стига до силни антибиотици и инжекции.

# 16
  • Мнения: 3 818
Често твърде голяма самоувереност- че можем сами да се справим, че нямаме нужда от лекар, знаем какви лекарства да използваме и т.н. Като вдигнем температура, автоматично си казваме, че е грип и така. Диагностици големи сме Confused

# 17
  • Мнения: 251
Наистина нямаме здравна култура и сякаш не ценим здравето си, но и самата ни здравна система не ни позволява много профилактични прегледи. Нашият семеен лекар, например изтръпва като му поискаме направление за нещо или, не дай си боже, да идем на профилактичен преглед при него, направо го хвърляме в размисъл. Ама затова сега декември ще го сменяме Simple Smile.
 А, според мен, е и много лоша практика да се дават лекарства без рецепта в аптеката, кой каквото си поиска, това му дават. Навремето като ученичка дори купувах успокоителни за нашите и баба и никой нищо не ме пита, сега поне това промениха.
 Така че проблемът е двустранен, никаква здравна култура у пациента и абсолютно объркана здравна система и резултатите са налице. Дано поне ние се променим, че няма кой друг да се грижи за здравето ни. Simple Smile

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Причините за Не посещаване на лекар са много
липса на култура, забързано ежедневие (колкото и да е клише), самолечение (увереност, че сме компетентни по всеки въпрос)...
За съжаление, каквото и да е, понякога (както в този случай), нещата свършват кофти.

Моите съболезнования

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
Е, може би думата ми "безхаберие" не е била много удар в десетката, но може би защото го отнасяте към себе си. Да, очаквах да има толкова хора като мен и вас, които да не ходят за всяка дреболия до лекаря. Може би трябва златната среда да се намери - нещо между самоуверените млади и притеснените възрастни, които пък за щяло и нещяло правят навалица пред лекарския кабинет!

Аз също не ходя за всяка хрема при лекаря. Винаги първо пробвам самолечение, но не е ли нормално да знаеш, че ако нещата не вървят към подобряване до 3-5 дена, трябва да отидеш на лекар!

Жалко, че се случи на млад човек, особено жалко е, че е можел да си позволи този платен преглед, не е мизерствал в живота си!

# 20
  • Мнения: 323
 По мое мнение масово хората са немърливи към здравето си.Влизат в аптеката и се циганят,за да им отрежат по 1 хапче,а знаят 4е утре пак ще дойдат за същото.Това важи не само за по-възрастните хора,има и много млади такива.Виждала съм ги как дават пари за нещо ,което не е от първостепенно зна4ение-вестник,цигари,но нямат пари за лечението си.Тук важи с пълна сила поговорката,че гъз глава затрива.Всичко е въпрос на възпитание,на манталитет.Би трябвало на този твой познат да му светне червената лампичка,че нещата не са добре,но сега и да коментираме-файда няма.Просто един човешки живот си е отишъл безвъзвратно. smile3518

# 21
  • Мнения: 2 040
Аз на лекар не ходя .. мин. седмица ме видя на улицата моя личен и ми каза, че трябва да ида на профилактичен задължително ... 3 год. ми е личен и ако не беше приятел на свекърите нямаше и да го познавам ... В София 6 год. живях, но за пръв път влязох при лекарката за направление, когато разбрах че съм бременна ... Много немърливо го карам, все в къщи се лекувам, затова и хремата ми 1 месец не се оправя, ама такава съм, кво да правя ...
Така и човека, не е очаквал че нещата са сериозни ... мир на праха му .. 

# 22
  • София
  • Мнения: 978
И аз съм много безотговорна към себе си.
Много тъжна история, жалко за човека

# 23
  • Мнения: 3 423
След като научих новината, доста време се питах, как е възможно в днешно време човек да умре точно от пневмония.

Съжалявам за случилото се! Дано там, където е сега душата му, да се чувства добре.

А що се отнася до пневмонията, да не би човекът да е
бил с имунна недостатъчност (HIV), чувала съм, че
обикновена пневмония може да повали човек с ХИВ.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Нямаме такива данни  newsm78 макар и на мен това ми е минавало през ъкъла. Но ако е бил, чак месец и половина едва ли щеше да изкара...

Общи условия

Активация на акаунт