Да живееш на натоварен булевард?

  • 4 813
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 349
Това са някави лични предпочитания, които нямат връзка с темата. Аз също предпочитам да простирам, пред това да ми се мачкат дрехите в сушилнята и затова само зимата я ползвам. Не бих избирала апартамент по терасата за простиране, но сушенето на слънце ми е важно, определено. А на село, ако живеех, ехее. Много важно, че ще ми се мятат гащите на двора, ми той е голям, оградата висока, защо да не се мятат. Ако искам и аз ще се мятам гола до тях, моя си работа.

# 46
  • Мнения: X
Това са някави лични предпочитания, които нямат връзка с темата. Аз също предпочитам да простирам, пред това да ми се мачкат дрехите в сушилнята и затова само зимата я ползвам. Не бих избирала апартамент по терасата за простиране, но сушенето на слънце ми е важно, определено. А на село, ако живеех, ехее. Много важно, че ще ми се мятат гащите на двора, ми той е голям, оградата висока, защо да не се мятат. Ако искам и аз ще се мятам гола до тях, моя си работа.

Така е, но имат връзка с темата, защото ако е на Цариградско балконът, а питащата има подобни предпочитания, няма да може да простира на него, освен другите минуси. 

На село, ако губиш в пътуване по час и нагоре  в посока, наистина може и да нямаш време да переш и да чакаш да съхне.  И да предпочетеш сушилня по тази причина, както написа Деската.

# 47
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 349
За мен би имало драма. Скоро си купувах апартамент и отклоних много примамливи оферти на булеварди, включително и около Цариградско. Реално тихото и спокойното място бяха в топ 3 за изисквания, без компромис.

# 48
  • Мнения: 4 793
За мен би имало драма. Скоро си купувах апартамент и отклоних много примамливи оферти на булеварди, включително и около Цариградско. Реално тихото и спокойното място бяха в топ 3 за изисквания, без компромис.

И аз бях така. Държах много и на тераса, която не гледа към улицата.

В момента имаме прекрасна тераса от 8 квадрата на трети висок етаж. И какво ото това?! Не можем да я използваме пълноценно, защото отдолу минават коли, а от пресечката с голямата улица е много шумно. Използваме я за простиране на пране (за естетите ползваме нисък сушилник, който не се вижда отвън) и за цветя. За новата къща си мисля да си купя шезлонг Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 6 102
Година и половина живях на четвъртия етаж в блок до булевард, много по-спокоен от Цариградско. Между сградата и улицата има широк тротоар и голяма тревна площ. Шумът се преживяваше, но с прахта ситуацията беше страшна. Сутрин събирах по една шепа от плота преди да започна да правя закуска. Повърхността на кухненските уредите, които стояха извън шкафа, беше като мината с шкурка.
Не зная онези, които смятат, че с хубава дограма се решава проблема как си представят да се живее с винаги затворени прозорци.

# 50
  • Мнения: X
Nedinka, добре повдигаш въпроса за изложението на балкона. В конкретния блок на Цариградско, дори и балконът да не е директно към булеварда, а с едно от двете съседни изложения, пак ще е шумен и мръсен, защото и двете са отворени към Цариградско, няма препятствие към него, което да спира шума и праха. Подобно на вашия случай, балконът ви не е директно към голямата улица, но е отворен към нея и съответно става проблем.  Единственото изложение, което евентуално няма да има този проблем, е срещуположното на булеварда (изток), и то пак с уговорки.
Общото за прането между простор на село или на Цариградско са саждите и миризмата - в единия случай от въглища или каквито там гадости горят наоколо, във втория - от коли и автобуси.
+1

# 51
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 349
Балконите са усвоени, доколкото разбрах.

# 52
  • Мнения: 12 848
Мда, терасите ги пишат усвоени, Е пак не може да се проветрява много, освен нощем и рано сутрин, когато е малко движението. Но плюсовете са много на това жилище.

# 53
  • Мнения: X
Балконите са усвоени, доколкото разбрах.
Да, затова все едно нямаш балкони. Което е минус. А ако ги разградиш обратно, тогава пък имаш неизползваеми балкони. Лууз-лууз.
Каквито и да са плюсовете, въпросът е минусите дали са поносими за питащата. Всеки от нас си казва за него, а тя си решава за себе си.

# 54
  • София
  • Мнения: 23 102
Сушилня вече всеки има, въпросът е дали е принуден да я ползва непрекъснато.
Определено ме разсмя! Joy Мен никой не може да ме принуди да простирам дрехи по тераси, при наличие на сушилня. Живеем в 21 век все пак.

На въпроса на авторката - бих живяла там без да ми мигне окото. Аз и сега живея на кръстовище на два големи булеварда и дори не съм се замисляла относно шума, дотолкова съм свикнала с него. Прохоляк има, но не е болка за умиране.

# 55
  • Мнения: X
Мисля, че на авторката й беше пределно ясно, че за локацията й е нужна сушилня.
Ако й пречи въздуха си има съвременно решение.Въздухопречиствател.
Шума се оправя с дограма.
Иначе си има и плюсове. Не можем да отречем.
Нека си я оставим да прецени дали роднинската оферта си заслужава.

# 56
  • Мнения: 4 793
Всеки с разбиранията си - аз не ползвам сушилня, не ме кефи и си имам своите аргументи за това.

Авторке, седни и претегли плюсовете и минусите на този апартамент за теб самата.  Какво ти е важно и с какво си склонна да направиш компромис и доколко. И 100 страници да се изпишат по темата, само ти можеш да си отговориш на въпроса. За мен  непосредствената околност е много важна и с нея компромиси не правя. Преди 13 години направих и беше абсолютна грешка. Липсата на неусвоен балкон също е огромен минус за мен. И заради това не бих взела апартамента въпреки новата му кухня и немската дограма. Тези неща не са важни, тъй като във всеки един момент могат да се сменят. Обаче всичко това са моите приоритети. Виж твоите какви са.

# 57
  • Мнения: X
И за мен един хубав, тих и чист балкон дава много повече от възможност за простиране. И на пречиствател и затворено  да живея не е за мен. Ясно е, че всеки си има предпочитания, а и търпимост към различни неща, но авторката за да пита изобщо тук, явно е по-скоро от вида на тези, които искат тихо и чисто (като за София). И.булевардът я притеснява. Та и аз се присъединявам към мненията тя самата да седне и да си претегли кое е важно да нея и с кое може да направи компромис. Няма как друг да реши вместо нея.

# 58
  • Мнения: 10 556
Не бих инвестирала в жилище на булевард като Цариградско. Апартамента, който в момента обитаваме е на оживена улица, когато го взехме не беше натоварена, с разрастването на квартала стана предпочитана и понеже като бяхме под  наем жилището беше с гледка към вътрешен двор беше много тихо, в случая сегашното ни жилище гледа към улицата и аз не мога да свикна с шума вече 11 години. Не ми харесва, не мога да спя, сутрин в 5 чувам автобусите, понякога се поздравяват като си подсвиркват, мотористи, спирачки, клаксони, почистване на кофи, всичко се чува. Ад е да се спи на климатик, в другия случай на отворено пък не може да се спи. Като търсехме жилището изрично гледах да не е до голяма улица. Ходим понякога там, оставяме си разни неща, ами разликата е огромна. Една вечер минахме с мъжа ми, беше една идея по-късно и хората се бяха прибрали и си беше тихо и спокойно, коренно различно от ситуацията при нас, където е движение до малките часове. Допълнително - прашно е и на балкона и вътре се праши доволно. Хайде при нас ситуацията се промени с течение на времето, ама умишлено да си взема жилище на магистрала, не, мерси... бих предпочела да е по-малко, дори не луксозно оправено, но на по-спокойно място.

# 59
  • Мнения: X
Мисля си, че тези, които са ок с живота на булевард, може би просто не знаят какво е другото. Няма как да ти липсва нещо, което никога не си имал и не познаваш. Ще ми е интересен друг пример (освен на blackcat) на някой, живял на тихо и спокойно,   и после отишъл на булевард.

Между другото, с нашата сушилня се появи семеен проблем. Бяхме предвидили място в килера, замотах се с покупката и ММ си го присвои. Наложи се да оранизирам кампания за промотиране на ползите от сушилнята и да го убедя колко е важна за семейството. Кандиса, освободи мястото, сложихме и сега ми пили нон-стоп, че я ползвам от дъжд на вятър, а му заема мястото на супер важни инструменти, които е принуден да държи на тавана. Та, внимавайте със сушилните Grinning

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 21:37 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт