Да живееш на натоварен булевард?

  • 4 832
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Понеже в темата беше повдигнато проблема с прането... Досега си го спестих, но ще кажа. Да спиш на тихо е просто невероятно. Нямате си идея колко натоварва шума, докато не опитате спокойствието!
Казвам от опит!
Но не обичам да си натрапвам мнението.
Сушилнята в случая е най малкия проблем... поне за мен. Каквато ще да е.

# 61
  • Мнения: 6 791
Аз не можах да свикна точно, защото преди съм живяла в много тих апартамент. С изложение към вътрешен парк, вечер спях на отворен прозорец и чувах щурчетата.
Затова издържах към 4 години, но освен шума жилището имаше и други проблеми. Новото търсихме с основно изискване далеч или поне не с изложение към булевард/улица.

За сушилните, откакто я имам, това е любовта на живота ми. Ако се счупи, ще бъда съсипана 😂 Вече вярно ми служи 6 години, чиста сушилня е, без пералня, суша абсолютно всичко без чорапогащници, зиме и лете. Нямам развалена дреха, повредена апликация или някаква щета.

# 62
  • Мнения: X
Подкрепям Куул Бейби, да спиш на тихо е благословия. Само че въпросът, който възникна , е друг-  дали можеш до спиш на затворено през топлата част на годината (май-октомври). На климатик. Защото една хубава дограма и на булевард може да сведе шума до почти незабележим. Ама на затворено. Аз лично ненавиждам климатиците и не мога. Други явно могат.
За сушилните има тема и много изписано. Нашата е кондензационна, с термопомпа, но аз все пак не суша там Кашмирени и копринени изделия. За мен въпросът е другаде - искам да ми мирише на слънце или зима, на естествени миризми. Не понасям изкуствените ароматизатори до степен да ме боли глава от тях. Отделно алергиите. Отделно, че и климатик не издържам, лятото искам естествен полъх и песен на щурчета.
Радева, мерси за споделеното.

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 22:02 от Анонимен

# 63
  • Мнения: 41 769
Това с шума понякога погрешно се асоциира само с трафика. Обаче доста смущаващи могат да бъдат и жаби, прибоят на вълните, вятър, разни пиленца рано сутрин... Но от това никой не се оплаква Wink

# 64
  • Мнения: X
Всеки си преценява според приоритета. Моя е спокойствие.
В случая и 50%отстъпа да му направят, никак не ми е интересен имота за живеене.
Виж за преподаване, рендоотдаване. .. ще помисля
Хи хи Черна Станция, хвана ме, комшитата си спретнаха мини езерце и жабите крякат, но е някак приятно. Нейчър...., нещо като. Пристигна патка и паток и си имаха патенца. Ние отгоре шпионирахме с децата

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 22:09 от Анонимен

# 65
  • Мнения: 120
Ще си дам и аз мнението - не бих живяла на булевард като Цариградско шосе, шумът е не само дразнещ, но и вреден за нервната система, дори да не го отчита човек ежеминутно като проблем. А ако апартаментът няма асансьор и е на 4-5 етаж - вече съвсем не си струва. Погледнах дадената локация, там си има и натоварено локално, пешеходно също не ми допада, разходките по шосето и през подлезчетата му не са ми по вкуса. Преди време продадохме ап. в ЕПК срещу Тех Парка, но гледаше изцяло на юг, нямаше шум. И въпреки това не ми допадаше локацията - уж си на комуникативно място, ама то едно такова неудобно за смъртен пешеходец. В Яворов е по-хубаво, разбира се, но на първа линия - твърдо не.

# 66
  • Мнения: 4
Здравейте, трогната съм от пъстротата на мненията. Благодаря на всички!

Преди малко се върнахме от апартамента - да, плюсовете и минусите са много. Едната спалня (с първата вградена тераса) гледа директно към Цариградско, заедно с Хола / Кухнята. Детската стая (с втората вградена тераса) и втората спалня гледат към задния двор, който е доста зелен. Апартамента е направен много добре, не е само хубава кухня и дограма. Според собственика ремонта е отнел над година и близо 45 хиляди евро (буквално се е изградил наново). Има доста интересни глезотии като огромен прозорец и под него дълго легло / пейка, където може да си четеш книга примерно (window bed). Не искам да изброявам всички плюсове вътре - просто това може да ти спести много труд и нерви ако трябва да си го прави сам човек.

Лошото е че се почувствах като затворена в красив аквариум. Фонов шум се чува, може да е лек но се чува - едно леко бучене все едно някой е пуснал прахосмукачка през 2 апартамента. Прозорец е абсурдно да се отвори откъм Цариградско....най-много да се проветрява през детската стая и втората спалня, макар че и от там влиза шум от булеварда. Огледахме квартала, точно горната част на Яворов не се оказа толкова интересна, както примерно около Иван Асен II. Нямаш дори и малко магазинче за дреболии на пешеходни разстояние. Най-близо е пазара на Ситняково, на около 500м. Няма асансьор.

Относно цената - за тези пари получаваш нещо за основен ремонт в квартала или централните части на София. Цената е повече от добра.

Та пак да се върна на темата - ако беше 1 блок навътре нямаше да я има тази тема. Просто този апартамент е направен за хора, които не искат да отварят прозорци. Трябва да се живее като в космически кораб, което не е за мен. И да, липсата на тераса ще ми липсва много. Сега живея на малка и тиха уличка и съм свикнала когато е топло да си пия кафето на терасата. Това няма как да го имаш тук...

# 67
  • Мнения: 68
Родена съм и живях до 1998г. на бул. Ленин #89, сега Цариградско шосе. Блок до хотел Плиска. Тогава имаше огромни тополи по фронта на булеварда. Стаите всички гледаха към него, на юг, френски прозорци, големи лоджии, прекрасна гледка, денонощна светлина.
Сега там живее синът ми. 9 камерен профил за 3 слоен стъклопакет с тонирано, шумоизолиращо и нискоемисионно стъкло и цялостна климатизация. Не се отварят прозорци, заради нетърпимо денонощно шумово натоварване. Отделно са неприятни гледки от тежки катастрофи.
През лятото, без климатик, темп. стига до 38C⁰. Не се простира на терасата от 10 кв.м.
Преди четири години смених всичко до тухла. За сведение сградите в Яворов и Гео Милев са от 50-60 год. на миналия век., лошо изпълнени, обитавани все още от хора с множество претенции и нулева инициативност.
Въпреки, че съм родена, пораснала, учила и живяла в района, не бих се върнала да живея там. Не препоръчвам, независимо от цената. Успех.

# 68
  • Мнения: X
Не е много по темата, но да попитам?
Чух някакъв експерт да говори, че тухлите от50-60год.на мин век били най неустойчиви на земетръс.. ЕПКтата били много по ОК
Някой да знае?

# 69
  • Мнения: 10 661
Скрит текст:
Родена съм и живях до 1998г. на бул. Ленин #89, сега Цариградско шосе. Блок до хотел Плиска. Тогава имаше огромни тополи по фронта на булеварда. Стаите всички гледаха към него, на юг, френски прозорци, големи лоджии, прекрасна гледка, денонощна светлина.
Сега там живее синът ми. 9 камерен профил за 3 слоен стъклопакет с тонирано, шумоизолиращо и нискоемисионно стъкло и цялостна климатизация. Не се отварят прозорци, заради нетърпимо денонощно шумово натоварване. Отделно са неприятни гледки от тежки катастрофи.
През лятото, без климатик, темп. стига до 38C⁰. Не се простира на терасата от 10 кв.м.
Преди четири години смених всичко до тухла. За сведение сградите в Яворов и Гео Милев са от 50-60 год. на миналия век., лошо изпълнени, обитавани все още от хора с множество претенции и нулева инициативност.
Въпреки, че съм родена, пораснала, учила и живяла в района, не бих се върнала да живея там. Не препоръчвам, независимо от цената. Успех.
Изключително обективно мнение на човек израснал в района. Благодаря за споделеното лично впечатление!

# 70
  • Мнения: 68
Сградите от 50-60 г. на миналия век и по-рано, т. нар. “тухла” са сметнати и оразмерени конструктивно към нормативите на времето. Не са се прилагали динамичните и компютърни модели съвременни.
Трудно ми е да опиша достъпно разликите между статично и съвременно конструктивно моделиране. Смея да подкрепям тезата, че като проект конструкция, старите сгради са преоразмерени. Но като изпълнение, не може да се доверяваме. Не е имало днешния контрол и бумащина. Не подкрепям твърдението. Успех.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 611
Живяла съм в блок на оживен булевард, но в моя случай беше по-зле, защото имаше и много светофари. Звукът за слепите пешеходци се чуваше чак в банята. Вече съм на друг акъл. Търся тишина и спокойствие. По цял ден бачкаш и ти гърми главата и вечер вместо да се прибереш на спокойно и тихо, ти се прибираш отново в същата лудница. Не, мерси. А да не говоря за прахта, която влиза през прозорците. Няма да ви се вярва за какво става въпрос.

Офертата е много добра, спор няма, но мястото е отвратително. Леля ми имаше апартамент в ж. к. Яворов, който продадоха и макар да беше по-навътре, не беше на първа линия, а дефакто зад блока на първа линия и въпреки всичко шумът се чуваше, а за паркиране не ми се коментира. Може би вие ще имате парко място/гараж.

Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 08:11 от Петенце

# 72
  • Мнения: 658
Това изглежда наистина страхотна оферта, и аз много бих се замислила. Яворов много ми харесва като квартал, точната локация също изглежда приятна на пръв поглед. Но и аз съм от хората, които не могат да живеят на климатик и затворен прозорец. Колкото и да се свиква, за себе си мисля, че ще имам винаги някакво дразнение и изнервяне от този факт. Авторката ще си прецени какъв е нейният праг на търпимост. Като става дума за замърсяването, искам само да добавя, че съм виждала да се продават филтри за прозорци - изглеждат като мрежите против насекоми и се твърди, че спират голяма част от праховите частици. Не съм ги виждала в действие, но мисля да пробвам в нашия апартамент скоро.

# 73
  • Мнения: X
Не е много по темата, но да попитам?
Чух някакъв експерт да говори, че тухлите от50-60год.на мин век били най неустойчиви на земетръс.. ЕПКтата били много по ОК
Някой да знае?

Ако имаш предвид този експерт:
https://www.bg-mamma.com/?action=post;quote=42522693;topic=13150 … a377bf2e9fe1ea20a
"Проф. Сотиров: Тухлата четворка е опасна при земетресения"
той не казва това.
Скрит текст:
То вярно, че заглавието е такова, ама вътре се говори за съвсем други неща. Сравняват се панели и ЕПК, говори се за нормите и за контрола, а тухлите четворки от заглавието се отнасят за преградните стени в ЕПК.
Цитат:
 "Едроплощният кофраж е добра система. По отношение на връзката между отделните стени ЕПК е по-стабилно от обикновения панел. Недостатък е, че в едно направление от главните оси на сградата се слагат преградни стени, които са тухлени и не дай боже да са сложили тухли четворки. Това са най-несполучливите тухли за земетръсни райони. Пукнатините в тухлите четворки са ужасяващи."
Иначе погледни в какви сгради са живеели големците от соц.-а и сама ще си отговориш дали е вярно това, което питаш Wink
Живяла съм в блок на оживен булевард, но в моя случай беше по-зле, защото имаше и много светофари. Звукът за слепите пешеходци се чуваше чак в банята. Вече съм на друг акъл. Търся тишина и спокойствие. По цял ден бачкаш и ти гърми главата и вечер вместо да се прибереш на спокойно и тихо, ти се прибираш отново в същата лудница. Не, мерси. А да не говоря за прахта, която влиза през прозорците. Няма да ви се вярва за какво става въпрос.

Офертата е много добра, спор няма, но мястото е отвратително. Леля ми имаше апартамент в ж. к. Яворов, който продадоха и макар да беше по-навътре, не беше на първа линия, а дефакто зад блока на първа линия и въпреки всичко шумът се чуваше, а за паркиране не ми се коментира. Може би вие ще имате парко място/гараж.
Яворов е зелена зона от (ред. две години за едната част и няколко месеца за другата), така че паркирането, което е било по време на лелята , в момента е различно. Доколкото виждам в гугъл, специално бл. 71 са в зелена зона и паркират в локалното, защото отзад е зелена площ, което е много хубаво, всъщност. Тоест, нямат гаражи или паркоместа.  Гледката на изток (всъщност североизток) е наистина много хубава, но шумът и там се чува, както сподели distopia. И аз мисля, че мястото е отвратително заради шума, в Яворов аз бих търсила навътре в квартала, в частта между Орлов мост и Михай Еминеску, и към Военна Академия.

Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 10:38 от Анонимен

# 74
  • Мнения: 741
Нашият апартамент е на натоварен булевард, на 6ти последен етаж. На мен не ми тежи. По цял ден сме на работа, проветрявам сутрин рано, лятото късно вечер. През останалото време когато ни няма, прозорците са затворени. Събота и неделя излизаме много сред природата, в парка, на разходки, не се и замислям за шума.
Да, чува се непрекъснато при затворени прозорци бучене от движението на автомобилите, но то ми е като фон, не се съсредоточавам в него.
Ако имате желание, винаги можете да си преустроите една затворена тераса в отворена, ако така Ви допада повече. Ние имаме и усвоени тераси, и открити такива, ми използваме си ги- харесват си ни, даже с времето започна да ми харесва да наблюдавам движението и светлините. Трафикът и шумът са неудобства на големия град, не можеш да имаш всичко! Имаш предимствата на големия град, не можеш да очакваш и тишина, и селска идилия.
За мен предимството на местоположението на имота в един град е най-важното, близост до спирки на градския транспорт, магазини, училища/работа/според приоритетите/ и добрите транспортни връзки. Ако цената е пазарна или под пазарните стойности, това е съществен довод в полза на покупка.

Общи условия

Активация на акаунт