🍽️ MasterChef 🍽️ България - сезон 7, тема 2

  • 31 056
  • 760
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 894
Много искам да събера още мнения по въпроса.

Странно е, на колежката обръщението ШЕФЕ и звучало не на място. ШЕФ било по-представително....ама дали не му вика главен готвач всъщност ;ДД

# 676
  • Мнения: 9 645
Много искам да събера още мнения по въпроса.

Странно е, на колежката обръщението ШЕФЕ и звучало не на място. ШЕФ било по-представително....ама дали не му вика главен готвач всъщност ;ДД

за мен и двете обръщения са не на място, в крайна сметка всеки си има име. но това обръщение "шеф" към висшестоящ за мен показва превзетост и неграмотност. освен ако не работите в кухня, де Wink

# 677
  • Мнения: 1 535
Отдавна съм си изкарала тази рецепта от един немски сайт, но така и не съм я пробвала досега:
200 грама брашно
30 грама захар
1 щипка сол
4 яйца
300 мл. прясно мляко
40 гр.масло /за тигана/
30 грама стафиди
пудра захар за поръсване

# 678
  • Мнения: 13 544
Към арабската кухня съм със смесени чувства.
Тук арабските ресторанти предлагат няколкото общоизвестни арабски ястия. Някои неща ми харесват други не, но определено не е моята храна, която да ям често. Ще пробвам тези дни кухнята на готвач Мохамад.

# 679
  • Мнения: 672
Аз се изумявам какви участници са стигнали до топ 13. Не знаят как се приготвят нудели, но ги готвят(без да им е дадена като задача и да е задължително да ги използват), не знаят как се избиват белтъци, а са кулинарни влогъри, не знаят как се приготвят сарми, но ги готвят и имат претенции. Нямам спомени досега да е имало такива участници на такъв етап от играта.
Сашко трябваше също да си ходи. Да, млад и кадърен е, но това си беше изгорял кайзершмарн. Колкото и да го стържеше, за мен си беше за гонене. На Стилян сармите не бих ги яла. Чисто изгорели бяха и те. Правила съм на тиган сарми и не са ставали така. За мен Нела трябваше да спечели. Александър все повече настъпва здраво и ще се окаже скрита лимонка. Досега все добре се справя с поставените задачи. Радвам се, че Мая не спечели мастър клас. Била притеснена за останалите как щяли да приготвят кибе-то като досега не са го правили-ми видно е, че се справиха. Къде добре, къде зле, но пак положиха доста усилия и то приготвиха 3 различни ястия за 1 час.
И за мен карат по сценарий-миналата седмица веганката беше на мастър клас с веган шеф(70-80%) на веган десерт, а тази седмица сирийката беше на близкоизточен мастър клас с арабин за шеф готвач. Мдаа, странно съвпадение. Радвам се, че и Анна и Мая не ги спечелиха, да се приземят малко.

# 680
  • Мнения: 29 201
Към арабската кухня съм със смесени чувства.
Тук арабските ресторанти предлагат няколкото общоизвестни арабски ястия. Някои неща ми харесват други не, но определено не е моята храна, която да ям често. Ще пробвам тези дни кухнята на готвач Мохамад.
И аз така, понякога ми харесва, понякога не. На Женския пазар едно време имаше Ливанска кухня. Много ми допадна. Кюфтета бял сос не обичам твърде и в българския вариант, за това и този нещо не ме впечатли. Но не отричам, че може да е вкусно.

# 681
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Много искам да събера още мнения по въпроса.

Странно е, на колежката обръщението ШЕФЕ и звучало не на място. ШЕФ било по-представително....ама дали не му вика главен готвач всъщност ;ДД

За какво ти е да събираш мнения. Всеки средноинтелигентен човек би трябвало да прави разликата. То си е смешно направо вашето.

# 682
  • София
  • Мнения: 11 746
Нормално е участниците да са по-слаби, все пак в тази пандемия съм сигурна, че са се явили по-малко кандидати. Миналата година бяха наистина силни и на техен фон тези наистина нямат знания. Но все пак е състезание, така че най-добрият от тях ще победи.
Има няколко човека, които могат да готвят, имат усет и до края на предаването съвсем ще напреднат.
Анна са я вкарали да дразни, миналата година така Петя беше дразнител и тя беше все с претенции и накрая нищо не правеше.

# 683
  • Мнения: 9 645
аз пък си мисля, че точно в тази пандемия биха се явили повече.

# 684
  • Мнения: 7 284
Мен Лидия ме впечатлява с олимпийското си спокойствие, нищо не може да я помръдне. Лежерничко, спокойничко, имам чувството, че е на някакви леки наркотици Grinning
Да й имам здравите нерви Simple Smile

# 685
  • София
  • Мнения: 15 510
Мен Лидия ме впечатлява с олимпийското си спокойствие, нищо не може да я помръдне. Лежерничко, спокойничко, имам чувството, че е на някакви леки наркотици Grinning
Да й имам здравите нерви Simple Smile
Може да е на Ривотрил, а може да е зодия скорпион. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 6 015
По повод на това, че Анна трябвало да заслужи блогър-репутацията си - тя не се е преборила с десетки други, за да стигне до там.
Сигурна съм, че тя (както и рускинята) са предварително поканени от формата.

# 687
  • Мнения: 29 201
По повод на това, че Анна трябвало да заслужи блогър-репутацията си - тя не се е преборила с десетки други, за да стигне до там.
Сигурна съм, че тя (както и рускинята) са предварително поканени от формата.
Да, за цвят или по грубо казано за шутове но шоуто. Виктория много ме дразни, и мисли че като си завърти очичките и всички ще припаднем по нея, хеле пък журито.

# 688
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Роу закачила по една птичка на ушите си. То бива кич, ама нейното е отвратително!

Анна е пълно перде и изобщо не знае къде се намира. Не ѝ се било търсило чиния! Ако е някой друг или в друг формат биха я изхвърлили с ритници.

Подразни ме, че Нела непременно искаше да спомене своя ресторант. Затова сте питали снощи. Вечер само ви чета.

Изглежда Стилиян знае какво прави.

Прави ми впечатление, че повечето работят много мърляво. Котлоните им плуват целите в мазнина, а плотовете са в ужасен вид. Сякаш само Александър Петров работи чисто и подредено.




Роу съвсем прекалява с бутането на "секс" навсякъде. Съвсем прилича на незадоволена лелка в критическа възраст, нищо че се пъне да ни убеждава колко е млада заради здравословното си хранене.

# 689
  • София
  • Мнения: 23 156
На Мая питката така да ми прилича на козунак. 😀

Общи условия

Активация на акаунт