С пролетно настроение чакаме нашето ЮНСКО творение (Тема 6 - 2021)

  • 30 856
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 480
Момичета, къде в София се предлага най-богат асортимент на бебешки колички? Като цяло, ако имате предложения и за друг град, моля споделете.
Благодаря 🌺
Вис виталис- Симеоновско шосе,
Малечко - Околовръстен път,
Рая тойс - бул. Скопие,
Дундьо- Младост

# 76
  • Мнения: 111
Хипо ленд, както и магазин Бамбино (намира се срещу кино Арена запад)

# 77
  • варна
  • Мнения: 1 830
Вечер ям супер малко и веднага ми се подува корема .... В тази връзка да попитам имате ли газове , защото аз имам супер много .....
Много момичета ми се губят , надявам се всички да сте добре❤❤❤

# 78
  • София
  • Мнения: 620
Да ви питам нещо - ще ходите ли на трета фетална морфология? На мен на втората д-р Марков ми каза, че всичко е наред и няма нужда. Попринцип имам час при д-р Велев, който каза, че може да я направи, но се чудя има ли нужда...Неее се уморих от ходене по лекари. Сега пак ще съм на терапия с желязо, чакам обратна връзка от ендокриноложката и не мога да си намеря нефролог. Освен това имам трети път гъбички за 2 месеца и съм силно притеснена, че не минават и че може да са пречка за естествено раждане. Много ми е сдухано тези дни Sad

# 79
  • Мнения: 6 791
По принцип не е драма да се изтърве 3тата ФМ, с предната бременност на втората доктора ми каза, че всичко е ок и ако според следящия няма нищо притеснително, не е нужно да правя последната ФМ. Не я правих.
На втората ФМ не можа доктора да огледа добре лицето, много се криеше, затова ще ходя тази седмица. Надявам се всичко да е наред и Най-вероятно ще пропусна 3-тата. Разбира се ако следващата няма забележки.
За гъбичките, правят ли антимикограма, само глобули ли изписват или и кремове?

# 80
  • Мнения: 252
Аз вчера си запазих час за третата фетална, за 31 седмица. В началото на бременността мислех да я пропусна, а и много далеч ми се струваше, но сега предпочитам още един преглед за мое спокойствие.

# 81
  • Мнения: 2 258
Аз на 30.03 в 31г.с. ще ходя на късната фетална. Реално тогава ще знам и ситуацията с очите и ще преценя дали при тази докторка ще раждам или при друг. Пък и да видя бебето малко по-детайлно пак, че на предната беше един намръщен 😀 ако може да му изкараме една нормална снимка за таткото.

# 82
  • Мнения: 489
Записвам се и аз в новата тема, да е пълна с полижителни емоции! Hug Исках да ви попитам дали имате добри отзиви за ендокринолог от болница Надежда? Предстои ми обременяване с глюкоза и АГ ми каза, че трябва да си запиша час за разчитане на резултатите при такъв специалист, но се чудя при кого? Thinking

# 83
  • София / Виена
  • Мнения: 185
И аз съм си запазила час за късна фетална морфология, въпреки че и на мен ми казаха, че не е необходима, но за мое спокойствие предпочитам да си ме видят.

Момичета, тези от вас, чиито АГ-та ви водят женската консултация, но не израждат, в коя седмица мислите да се прехвърлите при лекаря, при когото възнамерявате да раждате?

# 84
  • варна
  • Мнения: 1 830
На мене на втората ФМ ми казаха , че няма нужда от трета , но аз ще отида ....Тя от коя седмица до коя трябва да се направи ?

# 85
  • Мнения: 833
Аз ще ходя на трета ФМ, щом я има значи има полза от нея. Според лекаря ми на третата не се гледа толкова бебето, колкото плацента,води,кръвоток,разположение и т.н. Макар че при мен май всеки път на преглед ги гледат тези неща. Само да кажа,ще лекаря ми не е заинтересован да ходя защото няма да е при него,но го питах за мнение и според него няма да е излишна.

# 86
  • София / Виена
  • Мнения: 185
Mimi_82, на някои места пише между 28-ма и 30-та, докато на другия между 28-ма и 32-ра или между 30-та и 34-та .. на колкото места съм гледала, все е различно. Специално аз имам час за 2.04., когато ще съм в 30-та.

# 87
  • София
  • Мнения: 620
За гъбичките, правят ли антимикограма, само глобули ли изписват или и кремове?
Предишния път ми взе микробиология и ми изписа лечение спрямо резултата - глобули. Сега се появиха след прегледа при нея, а тя е отпуск и ми изписа Гиназол крем, който се слага единично. Ще вземе микробиология следващия път.

Аз се свързах с акушерката, която искам за раждането. Към 36гс ще се видим. Няма да търся лекар. Ако се разминем с нея, ще раждам, при който се падне на смяна Simple Smile

Часът за ФМ ми е за сряда и ще съм в 29+1.

# 88
  • Мнения: 6 791
За гъбичките, правят ли антимикограма, само глобули ли изписват или и кремове?
Предишния път ми взе микробиология и ми изписа лечение спрямо резултата - глобули. Сега се появиха след прегледа при нея, а тя е отпуск и ми изписа Гиназол крем, който се слага единично. Ще вземе микробиология следващия път.

Аз се свързах с акушерката, която искам за раждането. Към 36гс ще се видим. Няма да търся лекар. Ако се разминем с нея, ще раждам, при който се падне на смяна Simple Smile

Часът за ФМ ми е за сряда и ще съм в 29+1.
След лечение винаги трябва да се вземе контролна проба, за да се види успешно ли е било. Ако имаш резултата какви са гъбичките и към какво са чувствителни, всяко АГ може да изпише нужното лекарство. От моя опит, глобули плюс кремове за външна употреба дават най-добър и траен ефект. Съобразява се само активната съставка да е спрямо чувствителността на гъбичките. Преди началото на всяко лечение задължително  всякакви хавлии, бельо, дрехи на висока температура с дезинфектант за дрехи. Ако с партньора сте имали контакт, твябва да се лекува и той. Успех 🙂

# 89
  • Мнения: 84
Аз се прехвърлям сега в 29 седмица.
За третата фетална ще правя в 31 седмица Simple Smile
И аз съм си запазила час за късна фетална морфология, въпреки че и на мен ми казаха, че не е необходима, но за мое спокойствие предпочитам да си ме видят.

Момичета, тези от вас, чиито АГ-та ви водят женската консултация, но не израждат, в коя седмица мислите да се прехвърлите при лекаря, при когото възнамерявате да раждате?


Общи условия

Активация на акаунт