Студенти в UK - 14

  • 66 956
  • 752
  •   1
Отговори
# 465
  • Бургас
  • Мнения: 612
И моят син ще лети на 16.09 до Единбург и от там за Глазгоу. На 14.09 ще прави ПСР и сега ми е нервно да не вземе да ни изненада нещо. Уж сме здрави и ваксинирани, но знае ли човек ...

# 466
  • Варна
  • Мнения: 6 849
Моето летя вчера със сутрешния полет Варна-Лутън на Уизеър.
Антигенен тест направи. При онлайн чекирането в четвъртък, след приключването му не получи бордна карта. Излезе надпис, че е необходимо преди полета да покаже отрицателния тест на чекинга на летището за да е завършена процедурата. така и направи. На летище Лутън е излязла през е-гейт т.е. сканирала си е паспорта на машината и това е било. на изходите със гишета е имало много големи опашки.
Сутринта е получила теста който беше заявила. Тя не искаше да се тества на летището за да не се бави там. От университета получи някакъв код, с който си букна теста и така, университета го плати.

А. И снощи си получи програмата за първия семестър. Говорехме си с видео ...очите и светнаха като я отвори. Grinning
Каза - мамо! има лекции и СТАИ в които ще ходим! Hug с две думи - присъствено. Спомних си светналите и очета като тръгваше в първи клас и влезе в класната стая. Hug

Последна редакция: сб, 11 сеп 2021, 17:22 от Flash*

# 467
  • sofia
  • Мнения: 127
Дъщеря ми пристигна в четвъртък в Манчестър. Предварително си беше платила тест  и съответно резервирала и час за тест на самото летище. Каза, че
За тези, който кацат на Манчестър - самата лаборатория или мястото, където правят тестовете, е на втори терминал.

# 468
  • Мнения: 14 394
    Дъщеря ми пристигна в четвъртък в Манчестър. Предварително си беше платила тест  и съответно резервирала и час за тест на самото летище. Каза, че
    За тези, който кацат на Манчестър - самата лаборатория или мястото, където правят тестовете, е на втори терминал.
    Тестовете се правят във фоайето на автогарата до летището.Вътре в него няма лаборатория.

    # 469
    • sofia
    • Мнения: 127
      За тези, който кацат на Манчестър - самата лаборатория или мястото, където правят тестовете, е на втори терминал.
      Тестовете се правят във фоайето на автогарата до летището.Вътре в него няма лаборатория.
      Да. Така е. Сега погледнах на сайта на летището. Оказва се, че се предлагат две опции за тестване на две различни компании. Едната е на автогарата до летището, а другата е при или до Терминал 2.

      # 470
      • Мнения: 108
      И моят син ще има присъствено лекции. И той се радва страшно много като гледа как програмата му се попълва постепенно с часовете. Дано учат тази година децата!
        Дано не се променят нещата с карантината .

      # 471
      • Кипър
      • Мнения: 74
      Искам да попитам относно студентските визи. Моят син пристигна в понеделник в Англия и на летището са му казали че му дават 1 седмица да си направи виза. При което звънна в университета да им каже ако може да му дадат по- бързо CAS номера. И днес получи email от университета, че му предлагат по- добре да се прибере обратно и да отиде отново след като му е готова визата.

      # 472
      • По широкия бял свят
      • Мнения: 390
      Чудя се защо му предлагат да се прибере, след като до 6 месеца може да пребивава без виза?

      # 473
      • SO 15
      • Мнения: 111
      Искам да попитам относно студентските визи. Моят син пристигна в понеделник в Англия и на летището са му казали че му дават 1 седмица да си направи виза. При което звънна в университета да им каже ако може да му дадат по- бързо CAS номера. И днес получи email от университета, че му предлагат по- добре да се прибере обратно и да отиде отново след като му е готова визата.
      За първа година ли ще е студент?

      # 474
      • Кипър
      • Мнения: 74
      Чудя се защо му предлагат да се прибере, след като до 6 месеца може да пребивава без виза?
      . И аз това се питам. Освен това точно в момента е много трудно. Ние сме в Кипър,и сме в Амбър зоната. Той в момента е под карантина 10 дни. Как си мислят че може отново да се върне тук, ще стои отново под карантина, ще чака за виза и когато му я дадат пак ще стои там в карантина. В университета го искат на 20 септември. За първа година е студент.

      # 475
      • Варна
      • Мнения: 3 355
      afrodita76 , трябвало е да кандидатствате за виза преди синът ви да влезе във Великобритания.  Имали сте възможност за това още от март месец.

      Право на престой до 6 месеца имат туристите , вие сте със друг статут - на студент.

      Четете тук :

      https://www.gov.uk/student-visa

      Може би, синът ви ще трябва да се върне, да кандидатства от Кипър и евентуално ще загуби първите дни или седмици  в университета. Пише ,че до 3 седмици издават виза.

      "Кандидатстване извън Великобритания
      Най -рано можете да кандидатствате за виза 6 месеца преди да започнете курса.

      Обикновено ще получите решение за визата си в рамките на 3 седмици."

      За кандидатстване от Великобритания, пише че преиздават, ако си имал някаква текуща виза / която идея нямам каква е била , след като досега за граждани на ЕС не искаха такава, може би за хора ,които имат работна виза след юни месец  / .

      За да се кандидатства за виза, трябва да се плати такса и здравна застраховка .

      "Fees
      It costs:

      £348 to apply for a Student visa from outside the UK
      £475 to extend or switch to a Student visa from inside the UK
      You must pay the visa fee for each person that joins you.

      Healthcare surcharge
      You’ll also have to pay the healthcare surcharge as part of your application.

      How much you pay depends on how long your visa lasts."

      # 476
      • Кипър
      • Мнения: 74
      afrodita76 , трябвало е да кандидатствате за виза преди синът ви да влезе във Великобритания.  Имали сте възможност за това още от март месец.

      Право на престой до 6 месеца имат туристите , вие сте със друг статут - на студент.

      Четете тук :

      https://www.gov.uk/student-visa

      Може би, синът ви ще трябва да се върне, да кандидатства от Кипър и евентуално ще загуби първите дни или седмици  в университета. Пише ,че до 3 седмици издават виза.

      "Кандидатстване извън Великобритания
      Най -рано можете да кандидатствате за виза 6 месеца преди да започнете курса.

      Обикновено ще получите решение за визата си в рамките на 3 седмици."

      За кандидатстване от Великобритания, пише че преиздават, ако си имал някаква текуща виза / която идея нямам каква е била , след като досега за граждани на ЕС не искаха такава, може би за хора ,които имат работна виза след юни месец  / .

      За да се кандидатства за виза, трябва да се плати такса и здравна застраховка .

      "Fees
      It costs:

      £348 to apply for a Student visa from outside the UK
      £475 to extend or switch to a Student visa from inside the UK
      You must pay the visa fee for each person that joins you.

      Healthcare surcharge
      You’ll also have to pay the healthcare surcharge as part of your application.

      How much you pay depends on how long your visa lasts."
      Да днес е разговарял с някой от университета и точно така излиза, че трябва да се върне и отново да кандидатства. От посредниците които му уреждаха документите се оказахме в това положение. Те ни казаха че може и така да замине просто като дойдела визата тук аз да съм я изпратила до Англия. Незнам дали е уместно да се оплача тук, но кой сега ще ни поеме всички разходи ( иди ми дойде ми) само тестовете му за там струват 80 паунда, и сега наново тестове за обратно, после пак. И от университета изобщо не са ни казали до този момент че му трябва виза. Искаха всевъзможни документи, но за виза не ставало дума.Ние просто сме в шок със създалата се ситуация.

      # 477
      • Мнения: 22
      Здравейте!Ако мога да бъда полезна ,синът ми също е първа година .Дадоха му виза буквално 24 ч. след подаването на документите.По принцип до колкото аз разбрах без виза може да пребивава ,но не може да започне учебната година.Аз не виждам никакви пречки да си подаде документите докато е там.Само се подгответе да платите визата за целия период на обучение +здравните за същия период.

      # 478
      • Кипър
      • Мнения: 74
      Здравейте!Ако мога да бъда полезна ,синът ми също е първа година .Дадоха му виза буквално 24 ч. след подаването на документите.По принцип до колкото аз разбрах без виза може да пребивава ,но не може да започне учебната година.Аз не виждам никакви пречки да си подаде документите докато е там.Само се подгответе да платите визата за целия период на обучение +здравните за същия период.
      И аз така си мисля че може да стане, но от университета искат той да се върне тук обратно, да му върнат парите които сме платили, да го занулят и отново да платим и да чакаме за виза. Което за мен е безумно. Освен това в момента има тест за ковид който сме го купили и е там при него, но от лабораторията ни отговориха че не можем да го ползваме за да се прибере с него ,а трябва да закупим нов пакет който е 99 паунда.Умът ми не го побира как може така да обират хората? Вие колко платихте за визата+ здравните осигуровки? А за колко време ви дадоха CAS номера от университета? Ние сме платили една вноска на университета около 10 дни преди да замине, но така и не ни дадоха cas. И точно заради това сме в тази ситуация.

      # 479
      • Мнения: 22
      Според мен човекът от университета с който комуникирате въобще не знае за какво става на въпрос.Без кас номер -няма виза.Той е основанието и доказателството,че детето е прието и си е платило .Иначе за две години визата мисля ,че беше 375 паунда а здравните над 1200.Визата се прави онлайн.

      Общи условия

      Активация на акаунт