домашни любимци и бебоци

  • 1 906
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 903
Миличка , аз имам 2 кучета и 2 котки. Трябва да са ваксинирани и обезпаризитени и няма да има никакви проблеми.

# 16
  • Мнения: 384
И аз имам котка-изкарах си бременноста без никакъв проблем,сега се гледаме с мъника. Да добавя,4е в началото тя беше много стресирана от появата на бебето (или от липсата на внимание? newsm78),даже не припарваше в стаята до него. Ама вече става все по-любопитна:)  Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 199
Аз имам 2 малки кученца и нямам никакво намерение да се разделям с тях. Доста се консултирах по въпроса и ми казаха, че ако са ваксинирани и обезпаразитени - няма да има никакъв проблем.  Освен това бебето, когато съжителствало с животни си създавало някакъв имунитет. Така, че не се тревожи. Единственото, което трябва да съблюдаваме в случая е малко по-добра хигиена  Wink

# 18
  • Мнения: 8 917
Много семейства, отглеждат децата си с рошавия любимец.В повечето случаи ,животинчето се е появило доста преди бебето да е било в проект. Такъв е и моя случаи.Четох в"national geographic",че е по добре, детето да израстне от самото начало с кучето(имам кученце),защто риска от алергй е по голям когато детето заживее в последствие с животното.Та двата варианта са или въобще да го махна(което сърце не ми дава да направя),или другия е ясен, остава .Мисля да се  newsm12 newsm12 спра на втория вариянт ,но се колебая!Какво мислите?
Не ми се искаше, но като се роди Гери дадох котарака при нашите.

# 19
  • Мнения: 3 760
Ние сме с две котки. От 8 години.
Единствената смислена причина за отърваване от домашен любимец е проява на агресия спряма детето. Има и такива случаи (макар и редки).
Иначе - за децата е по-добре да отраснат с любимец - и по отношение на алергиите, и по психологични причини...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами виж какво ми пише под ник-а!  Mr. Green Кучето живее на двора, но котката е домашна и не излиза. Редовно ваксинирана, обезпаразитявана и да - с нас доста преди да започнем да мислим сериозно за бебе. Няма да я махна!  Naughty Категорична съм въпреки натякванията от страна на роднини (основно майка ми  ooooh! ) и познати. Причина за това би била само и единствено алергия, което от сега няма как да знам. Също така и при особено агресивно и неконтролируемо поведение на котака спрямо бебето, което обаче ме съмнява, защото първо е кастриран, второ е добро коте и по принцип не е агресивен.
Успех!  Peace

# 21
Не виждам при4ина да го махнеш просто се стараи детето да няма контакт с него докато не поотрасне и ако се ваксинира редовно още по добре наистина е хубаво детето да отрасне с ку4енце Peace

# 22
  • Мнения: 903
Ние живеем с котка и мисля, че няма проблем да живее с бебата, не го пускаме в стаята, но иначе започват да се опознават
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=45637&photo=23 ето и доказателсвото Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 23
  • Мнения: 3 929
Ние имахме немска овчарка много преди да се роди детето. Примирих се с присъствието на животното, защото нямаше на кого да го дадем, а и беше болно милото. Гледах максимално да държа далеч детето и поне що годе една прилична чистота, въпреки че тази дума не е много подходяща в случай като нашия. Имаше косми навсякъде и от това най-много се страхувах. Детето започна да щъка с проходилката и няколко пъти го заварих в обятията на кучето. Но слава Богу, добре сме. Кучето го приспахме, защото състоянието му съвсем се влоши, а сега вече месец откакто го приспаха, не можем да изчистим добре апартамента. Според мен оптималният вариант е съвместното съжителство, но и поддържането на много добра чистота на жилището и ограничаване контактите на детето с кучето.

# 24
  • София
  • Мнения: 565
Когато Любчо се роди, послушахме бабите и 1 месец нашето куче Гошо спа в колата. Всеки ден съм го мислила ,защото беше зима. Накрая педиатърката каза да не мъчим животното, защото е по- добре детето да бъде с него от самото начало за да си изгради имунитет. Прибрахме си го веднага , горкичкия. Ние и не мислехме да остава в колата, просто ни беше страх да бъде близо до новороденото. Грешка! Кучето много добре разбра ситуацията и без протести престана да влиза в стаята, където беше бебето. Така решихме проблема с космите. Само чистенето не помага особено.

# 25
  • Мнения: 2 271
Имам куче.Вероника много го обича-галиго и му се кара като лае!Имахме и котка,но от ревност към детето избяга седмица след прибирането ни от родилния дом(а сме го гледали 14г и не е бягал никога)

# 26
  • Мнения: 924
Имаме Неаполитански мастиф. Най-дружелюбната към деца порода. Взехме го, когато забременях. Не съм и помисляла да го махам. По това време имахме и Кралско Жако, което за съжаление почина. За него имах известни опасения, защото опасността от алергии е голяма. Родителите ми имат Персийски котарак, който в момента търпи тормоз от малкия  Laughing И за него не съм имала каквито и да било колебания.
В чужбина хората гледат кучета с децата си и изобщо въпросът дали е вредно не се обсъжда. Наскоро по Discovery health гледах семейство с тризнаци и лабрадор  Laughing Определено има пове4е грижи по чистотата, но пък е хубаво децата да свикват с животните и да се учат да общуват с тях.
Решението може да бъде единствено и само ваше. Успех!!!

Ето и доказателство: http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1345017

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 02:18 от rosito_m_m

# 27
  • Мнения: 316
Имаме дакел (ако това може да се нарече куче)  Crazy
Сега е на вилата с баща ми, но до месец ще се приберат.
То кученце не влиза в стаята на детето, а и по-натам пак няма да влиза, но определено ще общуват  Simple Smile
Мисля, че дори е полезно това за детенце.

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Ние си отглеждаме котка и бебе,няма проблем Peace.Избора е ваш!

# 29
  • Мнения: 2 040
Избора си е твой, аз НЕ бих гледала животни в такъв случай  ..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт