Зачервяване на белега два месеца и половина след секцио

  • 1 015
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравей те на някоя мама с секцио два или три месеца след операцията случвало ли ви се е да се зачерви мястото имам час за преглед но е чак за понеделник и мие много притеснено дали може да е късна инфекция или нещо от прекаленото прегъване защото повечето с малкия като го преспивам седя седнала или от бельо моля сподете.

# 1
  • Мнения: 468
Не се притеснявайте,на първо време,може да промивате леко със спирт и да мажете с крем Здраве.Може да е подсякано,може да е неразградил се конец,това лекарят ще каже.Притеснително е ако имате температура или болки,тогава има инфекция.Всичко добро,каквото и да е,с подходящо лечение бързо ще се оправите.

# 2
  • Мнения: 173
Кога ви махнаха конците? И с какво третирахтв разреза? Аз моя го промивах всеки ден. Като първите дни слагах водоустойчиви лепенки.След това и лепенки не слагах.Според АГ нямаше нужда от допълнителни промивки,но се грижех за разреза докато ми свърши спирта(лично решение)

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравей те на някоя мама с секцио два или три месеца след операцията случвало ли ви се е да се зачерви мястото имам час за преглед но е чак за понеделник и мие много притеснено дали може да е късна инфекция или нещо от прекаленото прегъване защото повечето с малкия като го преспивам седя седнала или от бельо моля сподете.

Сърби ли ви белега или е само зачервено?

# 4
  • Мнения: 63
Кога ви махнаха конците? И с какво третирахтв разреза? Аз моя го промивах всеки ден. Като първите дни слагах водоустойчиви лепенки.След това и лепенки не слагах.Според АГ нямаше нужда от допълнителни промивки,но се грижех за разреза докато ми свърши спирта(лично решение)
махнаха ми конците на 8мия ден след секциото и аз бях с водо устоичива лепенки и като каза доктора че вече няма нужда да ги нося спрях след това ми казаха да пръскам с цитратидина спрей но аз отделно с реванол чистих раната

Общи условия

Активация на акаунт