За изкуственото мляко

  • 1 220
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Аз също опитах да дам на бебка адапте /след 6 месеца изключително кърмене/, тъй като тръгнах на работа и поне през деня да и дават две хранения с адаптирано. Пробвах Аптамил и Фризолак ама уви, беба отказа категорично да ги яде нито с биберон нито с лъжица. Така че според мен кърменото бебе си е с претенции  Mr. Green.
Абсолютно подкрепям мамите  - не дохранвай, и ние сме имали кризи, просто остави детенцето да си регулира кърмата само,  иначе ще го отбиеш а сте малки още. Бъди търпелива и не се стресирай от плача на бебо.
"синео4ка" е напълно права че трябва да си инат и ще успееш  Peace

# 16
  • Торонто
  • Мнения: 837
И на мен май не ми стигаше по едно време, но не я дохраних въпреки, че качи само 270 г за целия месец. Давах по-често и на другия месец пак си качихме килцето:)))
Пий течности, храни се добре с готвени манджички и ще имаш.

# 17
  • Мнения: 942
По въпроса- никак не разбирам от АМ и не мога да помогна!
и мнението ми ако го искаш:
Тъй като сте около 3-я месец е напълно възможно това да е криза на растежа (или фаза на усилен растеж). Случват се около 3,6 седмици, 3, 6-7, 11, 12 месеци, признаците са точно както описваш ти, усещаш гърдите си празни а бебето иска да суче значително по-често и е неспокойно, което е знак че иска да суче още, като това е начина на природата да увеличи млякото ти. Кърмата се регулира според търсенето, колкото повече кърмиш- толкова повече имаш. Дори да усещаш гърдите си меки и празни това не е така, кърма се произвежда непрекъснато и главно по време на кърменето. Ако бебето нормално прави 3 часови паузи в първия час след кърмене се произвежда 75% от нужното количество за следващото кърмене, втория час около 20% и третия едва 5%.
Така че ако кърмиш бебето си толкова често колкото иска то няма да гладува, ще получава дозата си калории често, но по малко. Ако изчакваш и не отговаряш на порасналите потребности в момента, ще изнервиш детето, тъй като млякото няма да му е достатъчно а и като е неспокойно няма да суче ефективно.
   
Ако започнеш АМ няма как да увеличиш кърмата си, тъй като всеки грам АМ ще е за сметка на кърмата която детето би поело, ще се засити и съответно няма да иска да суче повече, гърдите няма да се стимулират колкото е нужно и кърмата малко по малко намалява, получава се омагьосан кръг. Кризите минават за няколко дни обикновено ако майката не отказва а кърми толкова често, колкото бебето поиска, а бебетата си знаят работата Grinning
Ето ти и една статия от библиотеката по въпроса, дано ти е полезна Лактационни кризи (кризи на кърменето)

      202uu
   Добавям само,че повечето сме минали през този период и аз самата ми е минавало на ум дали да не почна дохранване с АМ.Буквално ми е висял по цели дни на гърдата   CrazyНо проявих инат Mr. Greenи до този момент сме само на кърма.
   Защо не опиташ да сменяш гърдите на едно хранене-като започне да се нерви на едната гърда,даваш другата,така ги стимулираш и двете да образуват мляко.

И аз съм минала през него Simple SmileА да не говорим че преди две седмици бях на косъм да дохранвам,защото малката госпожичка беше надала само 240гр.за четвърти месец,но благодарение на активността на беба и подкрепата на мамите тук се въздържах Hug

# 18
  • Мнения: 1 737
Една майка преди време беше споделила, че в Европа педиатрите изписвали АМ, само ако бебето е спаднало на тегло за месеца. Ако не е наддало и грам, съветвали да се кърми по-често, но не изписвали АМ. А ако е наддало, макар и 100г казвали "Браво!".

# 19
  • Мнения: 2 531
Продължавай да кърмиш по често- това мога да препоръчам. А иначе Нутрилон-а не смятам че е отвартителен!  Crossing Arms Аз като отбивах от Фризолак минах на Нутрилон, именно щото е по вкусен! И след като приехме биберона/много трудно/ млякото си го пиеше с кеф! Просто бебето ти не ще биберони, проблема не е в млякото! Naughty

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 56
Аз започнах да дохранвам с Фризолак. Малката избщо не го искаше. Мъчихме се така около десет дни и реших да го сменя с Хумана 1. Тя като че ли повече й харесва и веднъж на ден си хапва от нея. Иначе през останалото време все още се кърмим. Давам и АМ в 18,00 часа. Така в 21,00 часа имам повечко кърма и си хапва доволно преди заспиване.

# 21
  • Мнения: 535
Значи на мен ми се налагаше да давам и фризолак и нутрилон, но не защото нямах мляко, а защото ходех на изпити и нямаше с какво да се храни докато ме няма. Та... и двете млека ги пиеше с неохота, просто не му харесваха. Мисля,ч е каквото и да бях взела, все щеше да си го плюе, той е кърмаче и е естествено да предпочита кърмата пред изкуственото мляко. И моят съвет ще е да кърмиш по- честичко и ще видиш как ще ти се регулира кърмата. И ще кажа само още едно нещичко- ГОЛЯМА заблуда е, че ако правиш по- големи интервали без кърмене ще имаш повече кърма. Така просто ще пренастроиш гърдите си да произвеждат по- малко. Аз примерно съм на този етап. Кърмя по 2-3 пъти дневно и гърдите ми докато съм на работа не се препълват. Просто няма как да стане, защото кърмата си се регулира СПОРЕД ТЪРСЕНЕТО. Тоест- колкото повече мляко се изсуква/изцежда, толкова повече ще се произвежда Peace

# 22
  • Мнения: 1 737
Давам и АМ в 18,00 часа. Така в 21,00 часа имам повечко кърма и си хапва доволно преди заспиване.
Точно така в 21,00 ще има все по-малко кърма. Самото спазване на 3 часов режим пречи на кърменето, а оставянето на повече часове "да се събере" повече кърма е голяма заблуда, напротив, произвежда се все по - малко.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 56
Вярвам, че сте прави, обаче поне за сега при мен не се получава точно така. Може би с времето кърмата ми наистина ще намалее, но за сега предпочитам беба да е нахранена и доволна.

Общи условия

Активация на акаунт