Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 36

  • 48 496
  • 728
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 557
Кой праймър на ysl, златния ли?

# 331
# 332
  • Мнения: 199
Здравейте ,
Някоя пробвала ли е фдт на Bobbi Brown Skin Long-Wear Weightless ? За какъв тип кожа е и как е като покритие . Предварително благодаря!

# 333
  • Мнения: 1 445
В процес на четене на предишната и тази тема съм. Досега не съм слагала фон дьо тен,а много съм си навила на пръстта да ставам мацка Joy . На 36 години съм,кожата ми е нормална,омазнява се в т зоната. Последните 2 години се фокусирах главно върху грижа за кожата (преди това само се стараех да ми е чисто лицето). Реших,че вече съм про в грижа за кожата и ще минавам към  следваща стъпка-лек грим. Няма нужда да обяснявам,че не умея да гримирам,мисля да се фокусирам главно върху слагане на основа (така ли се превежда primer на Бг), фон дьо тен, някакъв лек цвят по бузките и спирала (евентуално и нещо за вежди). За очната линия на Ния си мечтая,но мисля че е невъзможно да постигна такива резултати.
Изчетох всякакви статии,изгледах безброй видеа и съм готова да купувам. Имам нужда от съвет да ме насочите към магазин с добри консултанти. Искаше ми се да успея само с четене,но определено ще трябва някой да ми помогне в избора на цвят, марка и останали подробности.

# 334
  • София
  • Мнения: 1 243
В какво състояние е кожата Ви? Каква е целта Ви (да станете мацка? Grinning) Бюджет?

# 335
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Здравейте ,
Някоя пробвала ли е фдт на Bobbi Brown Skin Long-Wear Weightless ? За какъв тип кожа е и как е като покритие . Предварително благодаря!
Аз.
Средно покритие, което може да се наслои към почти пълно. Естествен матов завършек, т.е. нито е твърде матов, нито е твърде очеваден върху кожата. Не ми се впива в порите, със матиращ и порозапълващ праймър отдолу  може да изглежда много полирано. Аз лично мисля, че е идеален за нормална/комбинирана/мазна кожа, макар, че като му четох ревютата пред да го купя и разни мацки със суха го хвалеха. Моята в момента е почти нормална със мазнееща Т-зона, но все още не е топло при мен и не е станало страшно положение, та този ФДТ го слагам смесен 50/50 със "сочния" му вариант - Bobbi Brown Skin Foundation. Харесва ми! Много дълготраен - бих го сравнила като трайност при мен със любимият Loreal Fresh Wear.

# 336
  • Мнения: 199
Много благодаря , Агент! Аз съм по -скоро със суха кожа , но хидратирам добре кожата преди фдт. Ще го поръчвам .

# 337
  • Мнения: X
Ако си в София бих го пробвала. Защото преди време измрънках срещу по-сочния му брат, за който Агента пише, а всъщност беше за long wear варианта. При мен е очебийно, че имам грим като го нося и подчертава сухи участъци. Има го в Делириум.
Goldeva, тегаво е това с препоръката, защото навсякъде има гнили ябълки. Бих потърсила Катрин в Сефора Парадайс, Иво в Делириум Парадайс, Теодора в Дъглас или някой тук ако споделиш за завършек и покривност.

# 338
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Много благодаря , Агент! Аз съм по -скоро със суха кожа , но хидратирам добре кожата преди фдт. Ще го поръчвам .
Няма за какво! Дано да ти хареса, ако това, което търсиш е това, което този продукт прави.

А обикновения Skin гледала ли си го. Аз много си го харесвам също!

# 339
  • Мнения: 1 445
Бях в Дъглас в Парадайс мол. Купих тези двете.



Цветовете седяха добре доколкото може да се види на закрито и естествена светлина. Тези дни ще купя още нещо фон дьо тен-ско,но по-покривно от крема Simple Smile Ей тъй,за да си имам Simple Smile
Според мен продавачката беше пред припадък като и казах,че това ми е първия крем с някакъв цвят и като учтиво и обясних,че нямам никаква четка за нанасяне нито на руж,нито на фон дьо тен.  
Дописвам се: Много исках да си купя бб крема на Миша,но нито в Дъглас,нито в Нотино имаха. А онлайн едва ли ще уцеля моя цвят.
Втора редакция: Льоня,сега видях съобщението ви. Кожата ми е в добро общо състояние (каквото и да означава това). Вече две години редовно се грижа за нея сутрин и вечер. Използвам главно азиатска козметика. Не знам какво деуго да кажа. Нямам големи пори, нямам петна,нямам пъпки. Като споменавам мацка,имам предвид прикриване на някакви дребни несъвършенства, изравняване на тена. Общо взето искам да съумявам да се разкрасявам почти неутрално. Фон дьо тен( бб или СС крем), цвят или блясък на бузите, спирала и гланц на устните. Надявам се обясних добре.

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 18:54 от Goldeva

# 340
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Ако си в София бих го пробвала. Защото преди време измрънках срещу по-сочния му брат, за който Агента пише, а всъщност беше за long wear варианта. При мен е очебийно, че имам грим като го нося и подчертава сухи участъци. Има го в Делириум.
Да, и аз се изненадах на коментара ти, защото сочният вариант е най-естествено изглеждащия ФДТ, който имам и се опитва да измести от сърцето ми стария ББ крем на ББ. Определено съм впечатлена от базите на ББ, но серумният им ФДТ ще го купя чак в късна есен, като се сбабичосам от студ!

# 341
  • Мнения: X
Извинявам се бързо и отивам да го купя 😅. И аз много харесвам стария ББ на ББ. Беше рай.
Днес изтичах до Сефора- ще пиша за новия ФДТ на MUFE, Milk, Patrick Ta, ШТ тези дни.

Goldeva, по-матов финиш ли търсиш за ФДТ или по-сочен? Кларанс е една от най-омразните ми марки за ФДТ, но ще се радвам да пишеш за този крем като го пробваш моля, не съм го пробвала. А мислила ли си за корейци и за лице? Много харесвам bb крема на Purito например, има и купища къшъни, които в момента в Jolse са на прекрасни цени.
От BB кремовете в БГ, зависи от цвета на кожата ти, Dr Jart има страхотна опция (с много сочен завършек и сериозна покривност) в Сефора, Миша има в Лили, прекрасен, ама прекрасен BB крем е този на Голдън Роуз, който съжалявам, че не взех и за Агента, защото въпреки любовта ми към Сефора и желанието ми да си оставям заплатата там, използвам почти всеки ден. Чудесен продукт. С лека покривност, но по-сатенен завършек са Ultra HD на Make Up Forever (Сефора), по-непокривният му брат от същата марка- Re-boot; Dior Glow (но е бъкан с алкохол, както и доста high end марки) и последнит ми Любимец Givenchy Prisme Libre (pretty shop). По-матови, но не тежки са Urban Decay Stay Naked (надграждаща покривност), Fenty Skin Blur (лека до средна покривност); Lancome Teint Idole Nude. Вземи си проби/отливки от Сефора, поиграй си с тях.

# 342
  • София
  • Мнения: 4 305
И аз много харесвам ББ кремът (някакъв Nude имаше в заглавието) на Golden Rose и често посягам към него, предпочитайки го пред далеч по-висок клас марки. Много нежно тонира, но все пак тонира. Прави кожата сочна и свежа. По-добре ми пасва през студените месеци, защото в топлото време по някое време лъсвам от него.

# 343
  • Мнения: 1 445
Аз съм си рибка-нищо не разбирам и съм сравнително лесна за обработка все още. Ако бях прочела това мнение за Кларинс нямаше да се дам толкова лесно. Но както ми обясняваха колко било натурално…и лапнах Simple Smile ще пробвам тези дни и ще дам мнение,дано си струва парите. Иначе мирише леко и нежно Grinning
Мислила съм за корейски бб и сс,затова и написах,че търсих Миша,но не намерих къде да пробвам.
Ния,като те чета и имам чувството,че не знам български Joy . Сочно ли търся, със сатенен завършек ли, матово ли…от тези 3те сатенен завършек най-ми допада,но вярвай ми,нямам представа за каква визия говориш.
Искам да пробвам и golden rose,ще го купя да сравня с Кларинс. Във всяка дрогерия ли го има?
С риск да ви докарам и вас до припадък като продавачката днес-какво е къшън? Joy

# 344
  • тук и там
  • Мнения: 11 525
Китайският  покривен  ББ кремове не е  пристигнал  още,чакам ги почти месец... Не че имам големи очаквания,ама даже пратката си не мога да проследя-пише на китайски..Confused

На мен  на Кларанс  са ми най-ползваните продукти.,добре се рабират с кожата ми . С мазна кожа съм-ако това има значение.. Освен ФДТ(teint haute tenue),ползвам и матиращата им пудра,имам и  някаква която се води компактен ФДТ,но ползвам като пудра понякога. Също руж, червила, контур  и др. Общо взето май съм най-доволна от тяхната козметика (декоративна) и си ползвам ,като купувам многократно едни и същи продукти.Не оставам без  матиращата им пудра например.Имах голямо колебание дали да не поръчам пак ФДТ на Кларанс,но все пак поръчах ДУ на ЕЛ,заради добрите отзиви . Не е пристигнал още, надявам се да не ме разочарова...отново.  Давам му  втори шанс,спомням си преди години че въобще не стоеше добре на моята кожа-събираше се в бръчките и подчертаваше порите ми.

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 22:14 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт