Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 36

  • 48 519
  • 728
  •   1
Отговори
# 405
  • Бостън
  • Мнения: 13 494
Моля, предложете озаряващ ФДТ за склонна към омазняване кожа, с който да не лъсвам след някой час.
Склонната към омазняване кожа си лъсва дори с матови ФДТ и си иска и попиване и препудряне, но  ФДТ, който се води озаряващ, без да е брутален и изглежда добре дори на по-смесена кожа е Laura Mercier Flawless Lumière Radiance-Perfecting Foundation
Скрит текст:
"GORGEOUS HEALTHY SKIN LOOK!
This foundation is flawless. It’s the perfect medium to buildable coverage yet it’s so lightweight! I have dry/combo skin. Leans more on the drier side, so I thought I’d give this a try when one of my fav makeup artists on IG used it. It makes my skin look glowy and fresh without it looking dewy, if you know what I mean. Sometimes the “dewy” look is too much. This is perrrrrrfect. Your skin looks like skin but a thousand times more beautiful."
https://www.sephora.com/product/flawless-lumiere-radiance-perfec … &gclsrc=aw.ds

Други 2 подобни, които аз харесвам и ползвам са Burberry Fresh Glow Foundation и Kevyn Aucoin The Etherealist Skin Illuminating Foundation, но те са трудни за намиране и тестване. Антиейдж Ланкомът също много го харесвам - ето този - Lancome Renergie Lift Makeup Foundation, той е далеч по -достъпен и горещо препоръчвам да се опита.

PS Изобщо оставам с впечатлението, че старите озаряващи ФДТ бяха много "сочни" и за всяка с кожа малко по-мазна от суха към нормална изключително трудни за носене. Последните 2-3-4 години "озаряващите фдт" постигат ефекта си за сметка на озаряващи пудри/перли в състава, а не за сметка на каквото там слагаха за сочност при старите. Не знам дали на някой му е направило това впечатление, може и да не съм права, защото нямам богат опит с озаряващи. Ния?

PS  А най-лесният начин един ФДТ да се превърне в озаряващ е да се ползва течен/кремообазен хайлайтър под него (или смесен с него) - така е лесно да се избегне и Т-зоната, която лъсва първа, така или иначе.

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 00:02 от Agent Provocateur

# 406
  • Мнения: X
Аз също се кълна в смесване с течен озарител и добавям към списъка евентуално Диор Глоу, който го има у нас. Но да не лъсне човек с озаряващ продукт, ако не си играе с база и пудра- трудно.
Мама Галка, eblin имат чудесни за 4лв. Всеки път като съм в БГ се зареждам, като ми свършат и си купя оригинален beauty blender не намирам разлика.
Silviayo, разгледай снимки назад, които съм качвала. По принцип е тегаво хем ФДТнът да е издържлив, хем да не се впива в бръчки, хем да е покривен, а и да хидратира. Най-хубавият на Мак за суха кожа е Mac Face and Body, но освен че не е особено покривен, си има тегава цака за нанасяне- с пръсти и с втриване. Първо в ръка, смесваш го с длани докато не тръгне да се сгъстява и тогава нанасяш- така има най-висока покривност, но пак е ниска до максимум ниско-средна. Обаче е много красив и издържа цял ден. Смесва се прекрасно с 90% от продуктите, които имам.
На други марки задължително бих погледната Лореал Фреш Уеър от по-бюджетните (защото пишеш за Катрис го предлагам), средна до пълна покривност, но задължително с нещо много хидратиращо отдолу. Колкото по-дълго го носиш, толкова по-добре изглежда, но определено остава по маска, телефон и т.н.
Ако търсиш пълна покривност и си с розов подтон, Дермабленд имат чудесна опция- не 3D, а другата им версия. Нанесен с пръсти и в малко количество е чудесен, смесва се супер с по-течни и озаряващи продукти.
Ако ще смесваш, Urban Decay Stay Naked е разкош с по-хидратиращ крем и с течен хайлайт, не мърда цял ден, не се трансферира особено, не се събира в нищо. Много е естествен.
Напоследък много нося и Givenchy Prisme Libre- прекрасен ФДТ, който озарява и не остава мазен/течен на кожата, не се пързаля, не се събира и стои сочен. Обаче не трае повече от 5 часа без да избледнее.

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 01:12 от Анонимен

# 407
  • Мнения: 35
Малко не е в тон с последните обсъждания, но искам да благодаря на Ния за съвета относно слънцезащитата на Avene SunsiMed. Само аз не изгорях в Египет. За чувствителна кожа е, няма миризма /мен всички ме дразнят/, не запушва порите, нанасяш един път дневно и забравяш.

# 408
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Ния, моля те направи едно клипче как ползваш бютиблендера. Така и не успях да се науча с нищо друго освен с пръсти, а много ми се иска. Още днес ще си купя този, който каза Simple Smile

Вчера бях само със срънцезащита и тонирания крем на Есенс, отгоре съвсем леко свободната пудра на ЕЛ. Приятно изненадана останах от свежестта на лицето през целия ден. Определено за почивните дни това кремче се превръща в любимо.

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Моля за съвет за хубава четка за нанасяне на коректор около очите. Сега нанасям с пръсти, но не съм доволна, не се нанася равномерно, а и не обичам да ползвам пръстите си. С бюти блендър нямам никакъв опит, но бих пробвала и такъв вариант, ако е удачно.

# 410
  • Мнения: X
diditch, много е добър, радвам се, че ти е харесал! Той е разработен за защита на кожа след химио- и радиотерапия, което не го прави силен, а много, много нежен, но чудесен за защита. Само с него не ми излизат никакви слънчеви петна ако съм на сериозно слънце. Много мои приятелки го избягват, защото няма надпис SPF 50 на него примерно, а е наистина качествен. Това за суха кожа обаче. И с нанасянето веднъж дневно не съм съгласна, аз подновявам, а и как иначе ще го пробвам смесен с 181816161те ФДТна, които стават само са смесване в колекцията ми. Между другото, смесен с тониран продукт е великолепен и само с него мога да нося някои от скапаните си попадения като Shameless на Marc Jacobs.
Ani_d, честно казано, с пръсти някои продукти изглеждат най-добре, аз затова като пиша за нещо, пиша и с какво се нанася добре според мен. И затова не отписвам нещо веднага- играя си, смесвам, пробвам с бази, пудри. Това с клипчетата не го умея особено, питай Pink Dress как нескопосно и обяснявах за грима 😂, но ще пробвам и ще ти пратя. Остави един телефон на лични да ти го метна във Вайбър или WatsApp.
Mamaden, коректор с навлажнен бюти блендър или с четката ми за ФДТ са ми любими начини за нанасяне. В първият случай гъбата попива някаква част от продукта, за да не изглежда неестествено и влагата в нея помага за равномерното нанасяне. Във втория случай, четката за ФДТ, която не чистя след ФДТ помага за по-плавното блендване между двете на лицето и всичко изглежда по-естествено.
За тези от вас, които имат Фенти eaze drop, пробвайте го като база за сенки без да го сетвате. Снощи го пробвах, защото не нося коректор или база където съм, отгоре сенките се нанесоха чудесно, без skipping, издържаха на топлото и влагата докато не ги свалих по-късно без да се събират никъде.

# 411
  • Мнения: 2 255
Nia, не знам в коя тема беше писала, но ме инфлуенсна с Бачукоил на Сефора, нямам търпение да го пробвам довечера 😀

# 412
  • Мнения: X
В няколко писах, но наистина е добър, пробвай го за 2 седмици поне, за да видиш резултат. Не е чак толкова добър, че за една вечер да станат нещата 😂. Снощи установих, че съм си забравила нощната маска, а спирам с употребата на хиалуронова киселина в продуктите за лице за известно време да тествам една теория, та пак се събудих с напомпана кожа. Чудесен е Бакучиолът. Пиши после отзиви, дано ти хареса. Сега обаче ще се метна до Naima (тукашният вариант на Прити шоп) за едно олио за лице за отгоре.
И за ФДТ на Helena Rubinstein, че рядко се намира.

# 413
  • Мнения: 2 077
Аа, Ния, ти пък нескопосано не си ми обяснявала, след като схванах целия видео урок. Heart  Този уикенд нямах време да обикалям по молове, но днес отскочих до кварталния ДМ и взех номер 2 от ББ крема на Голдън роуз. На първа проба не ми допадна, щото подчерта всички бръчки, та чак и тия дето не ги виждам. След няколко часа беше по добре. Начин на нанасяне - с ръце, но ще го пробвам тия дни и веднага след хидратацията на лицето.
Пробвах тестери и на Loreal Fresh Wear номера 200, 220 и 134 ако не бъркам като цветове са ми най-близки, но нали каза, че си трябва яка хидратация, а моите ръце са страшно сухи и не посмях да взема, защото не изглеждаха въобще добре. Зълва ми работи като представител към Лореал България и ще гледам да я хвана за някакви тестери ако има.
Утре взема и аз да се обадя до Сефора за този крем с бакучиола дето го хвалите.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 08:53 от Pink Dress

# 414
  • Мнения: 3 269
Днес бях в Сефора и консултантката там ми похвали новия фдт на Сефора. Аз се намазах доволно с него и наистина ми заспа, средна покривност, но заглажда порите. Но съм много смотана, защото дори не запомних името, а само, че струва 36 лв. и е позициониран на входа на Сефора в Да Мол. Определено ще го купя и на дневна светлина ми хареса, а никога не съм ползвала сефорски фдт.

# 415
  • Мнения: X
Pink Lady, знам, че в момента харесваш повече ти bb/cc кремове, но мисля, че на теб ти трябва нещо по-еластично и издържливо. Нещо като MAC face and body, но с повече покривност. Може би нещо като MUFE Watertone, ще го пробвам тези дни и ще пиша. Не ти трябва сериозна покривност, а блърване и хидратация- кожата ти е чудесна.
Неви86, казва се best skin ever, на мен стоеше ужасно, особено на пори. Имам снимка с него назад, но си е до кожа.

# 416
  • Мнения: 3 269
Nia, много благодаря за напомнянето. Определено си е до кожа. На мен малко фдт ми стоят добре, с комбинирана кожа съм, леко мазна в т-зоната, с пори. Всъщност откакто хидратирам доволно и правя пилинги, омазняване почти няма.

# 417
  • София
  • Мнения: 272
Момичета, от днес до 19.05 има 30% намаление в Mac на всички продукти без viva glam и мини Mac. Да препоръчате нещо на марката, освен фикс спрея? Не ползвам сенки, но съм отворена за всякакви предложения за фон дьо тен, пудра, консийлър, хайлайтър, бронз, руж и т. н. Мисля да си купя поне едно червило, че имам 2 техни и ми се виждат малко 😂

# 418
  • Мнения: 2 255
Пробвах от приятелка този коректор:
https://www.deliriumexclusive.com/bg/grim-litse-korektor/pro-lon … -concealer-640134
Много ми беше харесал и днес поръчах от него.
Друго, което да ми харесва на марката нямам засега.

# 419
  • Мнения: 2 586
Само аз ли не харесах Mac Face and body? Подозирам, че до голяма степен причината беше, че нанасям фдт с пръсти, а не с четка. Този докато сложа няколко капки по лицето и вече е изсъхнал и се разнася много трудно.
Скоро ще ми се наложи да купувам пудра. Може ли някакви препоръки за озаряваща свободна пудра, ако може да е оцветена или прозрачна? Бюджетът  ми е до 70 лв.

Общи условия

Активация на акаунт