Аз ходя на гости на родителите му, той отказва да ходи при моите

  • 10 233
  • 199
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 075
Нищо специално не правим при неговите родители ,през повечето време стоим с тях и ако е хубаво времето се разхождаме или по кафета. Не си ходим всвка седница ,но при първа възможност -той тича.... миналото лято изкарахме отпуската пак при неговите родители и не отидохме поне за няколко дни някъде дали с приятели или само двамата. За всеки празник гледа да е с неговите родители и така.
Неговитв родители са по наблизо до софия от моите,но аз НЕ го карам да се прибираме всяка седмица абсурд,аз искам в месеца един път или на два месеца веднъж.
A kaкво ще стае, ако не отидеш у техните, а с всеки у неговите си родители, а в други уикенди кажеш "мило нека вместо у вашите да идем еди си къде" и посочваш място (дали ще е вила, курорт, спа, море и т.н. няма значение) само двама или с приятели? Той как ще реагира?

То каква връзка ще е това, всеки сам при неговите си родители? С това допълнение на авторката определено звучи като вързан за родата.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 006
То каква връзка ще е това, всеки сам при неговите си родители? С това допълнение на авторката определено звучи като вързан за родата.
Ами ако не е за големи празници - не виждам проблем. Не виждам защо да се мъкнат при родителите на половинката, ей така без повод, при положение, че не им харесва.

# 62
  • Мнения: 32 456
E как може да реагира? Ще каже, че не ще на море, иска при мама Mr. Green
Той само да не каже "добре мило, но ще вземем и мама" Satisfied

Абе...да взима само мама.
А авторката да търси мъж.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
E как може да реагира? Ще каже, че не ще на море, иска при мама Mr. Green
Той само да не каже "добре мило, но ще вземем и мама" Satisfied

Абе...да взима само мама.
А авторката да търси мъж.
Е, то това е най-адекватното решение, ама чакай да минат още 30-50 страници, докато авторката заключи, че се зли тетки и им завиждамИ на голяма лИбоФ Bowtie

# 64
  • Мнения: 738
А, може и да му е приятно да контактува с баща си.
Много ревност към тези майки на мъжете, брей!
Не съм виждала млад и влюбен мъж да тича при майка си. Направете си изводите.

# 65
  • София
  • Мнения: 13 075
То каква връзка ще е това, всеки сам при неговите си родители? С това допълнение на авторката определено звучи като вързан за родата.
Ами ако не е за големи празници - не виждам проблем. Не виждам защо да се мъкнат при родителите на половинката, ей така без повод, при положение, че не им харесва.

Въпросът е, че ако половинките прекарват поотделно толкова време при родителите си, колкото приятелят на авторката, колко време ще им се събира заедно? Младежът явно е женен за родата, не знам за какво изобщо му е тая жена.

# 66
  • Мнения: 2 052
През седмицата му слугуваш ти,  уикендите- мама.
Авторке, родителите му ли те канят всеки път или приятелят ти? Или ти приемаш по подразбиране,  че щом той отива, е необходимо да го придружиш?
Като сте все на разходки и по кафета за какво си говорите, имате ли общи теми? Въобще как се държат те с теб? А на теб приятна ли ти е тяхната компания и тези чести срещи?

Ако на теб би ти било по-приятно вместо с тях тримата - с приятел(и), с твоите родители или просто сама, съветвам те да започнеш да започнеш да си цениш времето, особено свободните дни на млади години.

# 67
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
То каква връзка ще е това, всеки сам при неговите си родители? С това допълнение на авторката определено звучи като вързан за родата.
Ами ако не е за големи празници - не виждам проблем. Не виждам защо да се мъкнат при родителите на половинката, ей така без повод, при положение, че не им харесва.
Въпросът е, че ако половинките прекарват поотделно толкова време при родителите си, колкото приятелят на авторката, колко време ще им се събира заедно? Младежът явно е женен за родата, не знам за какво изобщо му е тая жена.
О не, изобщо не одобрявам да е с тяхната честота на ходене, но от време на време - да.

# 68
  • Мнения: 6 791
Струва ми се странно голям мъж да виси при мама и татко през свободното си време. Няма лошо да си прекараш отпуската със семейството, но примерно всички да отидете на планина/море, не да висите в тях. Явно не е готов да порасне все още. Имам един такъв познат, постоянно виси при техните, защото харесвал храната само на майка си 😂 Излишно е да споменавам, че никоя жена не се задържа дълго с него, не заради мама, а просто, защото той е още бебе.
Според мен не планирай някакви по-сериозни отношения с този човек, още не е готов.

# 69
  • Мнения: 4 975
Явно е мъж, който обича да си е в къщи. Близостта на родителите, на авторката може би.
Разбирам да си ходи, защото имат нужда от помощ - било да развиват земеделие някакво и да му харесва да го прави или помага, било да са на години.. Той обича уюта в бащиния дом.
Но не приема този в дома на авторката.
Пък да не говорим, че не създават техен общ и самостоятелен.
Авторката го следва, защото иска компанията и времето заедно с него. Било и да прави компромиси. Надява се, че може да се промени нещо.

# 70
  • София
  • Мнения: 13 075
Няма лошо човек да обича уюта на бащиния дом, напротив. Но е много притеснително, че не се опитва да създаде такъв с жената, с която би трябвало да изгради собствено семейство. И че не се опитва да включи и нейното семейство по някакъв начин. Това не е човек, който обича и иска да гради уют, а който просто му е приятно под крилото на мама. Авторката се явява някаква притурка, която вероятно ще е удобна, докато търпи статуквото, и бързо ще стане излишна, ако поиска и тя да има ценност и равноправие в цялата схема.

# 71
  • Мнения: 4 975
Няма лошо човек да обича уюта на бащиния дом, напротив. Но е много притеснително, че не се опитва да създаде такъв с жената, с която би трябвало да изгради собствено семейство. И че не се опитва да включи и нейното семейство по някакъв начин. Това не е човек, който обича и иска да гради уют, а който просто му е приятно под крилото на мама. Авторката се явява някаква притурка, която вероятно ще е удобна, докато търпи статуквото, и бързо ще стане излишна, ако поиска и тя да има ценност и равноправие в цялата схема.

Аз коментирам..пък авторката да открива сходства.
Нормалното е, поне според мен, много уикенди заедно и малко с родителите, разпределени по равно..
На техните години при здрави родители!

# 72
  • София
  • Мнения: 3 571
Горе-долу през месец-месец и половина отскачаме за по 2-3-4 дни до моите и до неговите родители. Да ги видим, да се порадват на внучето, а ние да си отделим време един за друг. Разходка, кафе, вечеря, кратко пътуване някъде. И аз почивам няколко дни от домакински задължения и готвене. Миналата година бяхме и няколко дни на море в началото на лятото, но това ни беше почивката (бях бая бременна и хич не ми се седеше на плаж или пътуване по сума ти и километри). Но преди това всеки месец или през два сме ходили на почивки. Отпуската ни е за това - море, планина. Пътували сме и през два месеца до родителите преди детето. Никой не е мрънкал на другия, приятно ни е на такъв тип гости. Всеки се разбира с родителите на другия. Имаме някаква граница на търпимост откъм собствените со родители. Ако сме стояли 4 дни, на 5 вече стягаме багажа и дим да ни няма.
Останалите уикенди са си за нас.

На мен ще ми е много неприятно мъжа ми да не иска да ходи при родителите ми. Неуважително ще ми е както към мен, така и към тях. Твоят приятел ми се струва, че е мамино момче. Няма да се учудя скоро да повдигне въпроса да се преместите близо до мама, че съвсем да му е удобно.

# 73
  • Мнения: 13
Няма лошо човек да обича уюта на бащиния дом, напротив. Но е много притеснително, че не се опитва да създаде такъв с жената, с която би трябвало да изгради собствено семейство. И че не се опитва да включи и нейното семейство по някакъв начин. Това не е човек, който обича и иска да гради уют, а който просто му е приятно под крилото на мама. Авторката се явява някаква притурка, която вероятно ще е удобна, докато търпи статуквото, и бързо ще стане излишна, ако поиска и тя да има ценност и равноправие в цялата схема.


Нещо подобно се получава....иначе е  грижовен и много отговорен мъж,които не би изневерил ,но не е готов за компромиси за разлика от мен и със сигурност поставя семейството си на първо място.

# 74
  • София
  • Мнения: 35 332
Изневерява ти системно, с мама.
Щом си окей с ходенето там - драма няма.
При вашите насила няма как да го заведеш.

Последна редакция: пн, 22 мар 2021, 08:58 от Ms.Gorgeous

Общи условия

Активация на акаунт