Страх от това да не бъдеш излъган отново

  • 3 749
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Моят съвет е той да дойде, когато може. Не ти да отиваш. Сигурно съм параноична, обаче... Вярно, в по-мутренските години беше, но една позната едва я измъкнаха.

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 357
Аз пък ще ти кажа обратното. Измислените образи ги виждат хора, които не са или не преживяват това, което и ти. Да, много неща остават скрити, но никой не може да играе роля месеци наред. Все нещо някъде ще се пропука, а ти явно си достатъчно нащрек, за да го видиш.

Ако искаш да дадеш шанс на тези отношения, започнете (ако още не сте) да водите разговорите си чрез видео чат. Така ще го видиш и в по-различна светлина. Докато дойде възможност да се видите, вече ще знаеш дали изобщо искаш да дадеш шанс на тези отношения да се задълбочат.

Няма как да се предпазиш от болката, без да се предпазиш и от щастието. Ще трябва да се отвориш и много често ще трябва да даваш шанс без да имаш много доказателства, че няма да те наранят, но реално това е единственият начин да намериш връзка, която ще те направи щастлива.

# 17
  • Мнения: 76
Аз пък ще ти кажа обратното. Измислените образи ги виждат хора, които не са или не преживяват това, което и ти. Да, много неща остават скрити, но никой не може да играе роля месеци наред. Все нещо някъде ще се пропука, а ти явно си достатъчно нащрек, за да го видиш.

Ако искаш да дадеш шанс на тези отношения, започнете (ако още не сте) да водите разговорите си чрез видео чат. Така ще го видиш и в по-различна светлина. Докато дойде възможност да се видите, вече ще знаеш дали изобщо искаш да дадеш шанс на тези отношения да се задълбочат.

Няма как да се предпазиш от болката, без да се предпазиш и от щастието. Ще трябва да се отвориш и много често ще трябва да даваш шанс без да имаш много доказателства, че няма да те наранят, но реално това е единственият начин да намериш връзка, която ще те направи щастлива.

Отдавна започнахме с видео разговори , обикновени тел. разговори , подаръци за поводи като Коледа и рождени дни . Знам че виртулният и реалният свят са две коренно различни неща . Може би и поради тази причина страха в мен надделява , че аз причупвам всичко през собствената си призма

# 18
  • Мнения: X
А на какъв език комуникирате все пак?

# 19
  • Мнения: 8 952
Който не рискува, той не печели!
На този етап всичко е възможно - може човекът да е искрен, може и да не е. Само времето и по-близкия контакт ще го докажат.
Няма нищо лошо и във ФБ да се запознаят двама души в днешния свят на напреднали технологии.

Винаги има риск да те наранят. Никога няма гаранции, че това няма да се случи. Но рискът си струва.

# 20
  • Мнения: 76
А на какъв език комуникирате все пак?
Английски език

# 21
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 068
Eee, все едно пък не е имало интернет запознанства за последните 20г интернет. Сега вече и разни програми има за видеочат, прекарвайте по малко време заедно пред екрана да се виждате, пък се срещнете по някое време като има възможност, идете на море заедно. Ако пък съвсем те е страх не се занимавай с далечни връзки, вземи си някой дето ти е градски и всички лелки му знаят къде ходи какво прави, да няма скрито-покрито.

# 22
  • Мнения: 6 166
Била си във връзка със зависим от хазарта. Това говори, че най-вероятно ти имаш склонност към съ-зависимост. Ако това не си го преработила в теб, следващата ти връзка ще е същата, а може и по-лоша.

Чатене не е връзка. Да започнем от там. Да ти изпращат много мили думи (което в темата за невъзможните хора го наричат любовно бомбене) означава да те зарибяват с цел да си свалиш гарда, да не преценяваш правилно и да започнеш постепенно да вярваш на неща, които може и да не са истина.

Ти си в една особена ситуация - хем млада и хубава българка, хем с дете. Имай впредвид, че ще привличаш мъже, които ще искат да те лъжат, че искат връзка, а всъщност ще искат да те използват. Затова трябва да преценяваш много добре.

Относно виждането - той не иска да се видите или най-вероятно иска ти да отидеш при него. ММ пропътува 17 часа, за да се запознаем, пък твоят не може да запали колата и да дойде до града ти за 4 часа. Хайде .. на друг да разправя тия.

# 23
  • Мнения: 10 993
Аз лично не бих възлагала надежди на ми един мъж. А дори не са ми изневерявали, нито пък хазарт.
Веднъж една потребителка от Канада написа нещо уникално:
Вие да не си мислите, че мъжете по света са нещо по-различно от нашенците...същото е..
Няма лошо да си имаш приятел във фейсбук, няма лошо да се видите, да правите секс с презерватив, да си го обичаш, да се радваш на живота...но да вярваш на мъж, да разчиташ на мъж, да имаш очаквания към, виж това вече е голяма червена лампа..разчитай на себе си и си пиши с тоя, но без надежди и без очаквания...обратното е равно отново на разбито сърце, а сърцето е едно единствено и ще ти трябва в близките 70 години...

# 24
  • Мнения: X
След известен период от време реших да се изправя срещу страха си . Срещнах човек,от който бях като заслепена,доверих му се и БАММ втори удар ,втори шамар ...Бях наранена отново,защото намеренията за отношенията ни бяха на различно ниво ( тук е момента да кажа ,че просто той не искаше да го сподели с мен и ме залъгваше по свой си начин) . И историята започна да се повтаря.Отново дупка,отново същите мисли . След тези два мои лоши опита започнах да не вярвам на абсолютно нищо . Вече бях сигурна ,че няма да намеря човек на който мога да дам любовта си , а повярвайте ми имам огромна нужда от това... Започнах да му споделям неща,които ми е трудно да ги кажа на друг мъж . Заради кофти ситуацията с Ковид19 е невъзможно да се срещнем на този етап , но не спираме да говорим и да таим надежда , че скоро ще свърши всичко това и ще можем най накрая да се срещнем и да прекараме времето си заедно . Разстоянието между нас не е кой знае колко голямо 250 км . Всичко бе прекрасно,чувам думи,които искам да чувам..Чувствам се по начин,който отдавна не бях . Проблемът е че не мога да се отпусна и да повярвам,че това е така,че няма просто задни мисли,започнаха мисли че отново ще попадна в ситуацията от преди ...

Намери си някой за неангажираща връзка тук, а принца го викни да дойде като като вдигнат блокадите. Не се вдигай ти да ходиш при него и не прекалявай с откровенията онлайн, нито с тинейджърските въздишки колко го обичаш. А като се видите каквото сабя покаже, може да е наистина принц, може да е жаба или плазмодий, божа работа. Но каквото и да е той и каквото и да са били предните, факт е че свестни мъже съществуват, така че и този ако не става просто си продължаваш търсенето без да се вживяваш, че е краят на света. И помисли защо се чувстваш толкова непълноценна, когато не ви във връзка (може и да греша, просто така ми прозвуча написаното на мен, особено от толкова млада жена  с дете). И не забравяй редовния кекс, така човек не бърка любовта с други неща.

# 25
  • Мнения: 12 770
Реакцията ми е: "Вие дори не сте се срещали, излез от филма, момиче".

Имаш склонност да се заслепяваш от неподходящи мъже, хвърляш се през глава, без да гледаш къде стъпваш. Твоето заслепение ми се струва доста опасно, защото ако отидеш при напълно непознат човек в друга държава, той може да злоупотреби с теб, а ти даже не знаеш езика.

Разберете се той да дойде, когато може и желае. Не се хвърляй сляпо този път. Опознай го, пък тогава се отдавай на романтика и бушуващи страсти. И да, ако не внимаваш мааалко повече, пак ще попаднеш в ситуация, дано не е по-лоша от познатото до сега.

# 26
  • Мнения: 1
Една моя приятелка така се влюби в мъж,който се представяше за лекар,от Франция,на мисия в Йемен.Последиците бяха катастрофални.Казва се Скарлет Латер.Ако още някой си пише с него,каквито са подозренията ми,да пише,ще му разкажа доста неща.

# 27
  • София
  • Мнения: 35 098
Авторке, запиши си час и върви на няколко срещи с психолог.
Не е страшно, не е скъпо, не е срамно.
Хвани център първо, пък после джиджи биджи с мъжете.
Защото ще му привлачваш на тоз виртуалния греховете на бившите и сама ще го подтикнеш към очакваната развръзка.

Себе си оправи, после мисли с него какво ще правиш.

# 28
  • Мнения: X
Здравейте, тази тема я намерих като най-близка, затова си позволявам да я използвам. Извинявам се за което.

Изобщо не ми се иска да пускам анонимна тема, но съм в този форум от сто години и не искам приятели да ме разпознаят.
Бих искала да попитам разведените/разделените татковци, които имат деца/дете от предишна връзка в късна тийнейджърска възраст.
Колко внимание отделяте/прекарвате с детето, имате ли някакъв график? При положение,, че имате нова половинка как разпределяте времето между тийновете и новата половинка.

Бих искала да видя и други гледни точки, защото имах челен сблъсък със ситуация, която нямам представа как да разбирам или да реагирам в нея.
Имам деца от предишна връзка, след година от раздялата имам нова връзка. За партньорът ми това също е връзка след развод. Всеки живее в собствено жилище. Виждаме се като си нагаждаме ангажиментите. Това, което се опитвам да разбера и в разговори с парньора е поведението, но продължавам да не разбирам е факта, че когато тийнеджърката е при баща си той категорично на 100% е там без желание да излизаме или да се събираме. Тийнейджърката регулярно прекарва време с двамата си родители, ние се познаваме, прекарвали сме време заедно, но това тотално нежелание примерно две седмици за излизане ми е трудно да разбера.
Нямам представа как да реагирам, не съм запозната с такива ситуации.

Та ще се радвам, ако някой сподели опит или идеи.

Благодаря ви предварително.

# 29
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 068
Вие да не си мислите, че мъжете по света са нещо по-различно от нашенците...същото е..
Не съм съгласна. Битието определя съзнанието Nerd Ако човек живее в среда където стават много измами, непрекъснато ще мисли че го мамят и ще търси скрит замисъл, пък може и да е по-податлив, ще счита че измамата е нормално нещо да правиш на другите. И обратното.

Общи условия

Активация на акаунт