Д-р.Любомир Христов и серклажа Етко тема-3

  • 30 964
  • 417
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 443
Здравейте момичета. Трябва да си запиша час при доктор Христов. Бременна съм в 5г.с. В Надежда ми казват, че към края на седмицата ще имат графика на доктора за м. август. А на мен ми се искаше по-рано да се видим с доктора. 2017г. имам един аборт в ранна седмица, конизация и т. н. найстина ми трябва читав доктор, който да ме следи. Имам и Хашимото. Някакви съвети как мога да се сдобия с по-ранен час?
Не се притеснявайте,серклаж ако се наложи да се прави и обсъжда след 12 г.с.
Иначе д-р Христов не води женска консултация,но може да си ходите при него просто на прегледи,все пак за по-ранен час си следете периодично системата на МБАЛ Надежда,може би ще излезне нещо.

# 61
  • Мнения: 427
Здравейте, надявам се на някои нови мамчета да опреснят информацията с раждането Blush
В предишните теми имаше момичета, родили нормално след ЕТСО, но с много разкъсвания. Много искам да родя нормално, но тези разкъсвания ме притесняват. Моята АГ клони към секцио.
Та, има ли и истории с хубав завършек (от към шийка) след серклажа?
Благодаря ви Hug

Редактирам се да кажа, че цяла сутрин чета немските сайтове за раждането след етсо и навсякъде пише, че се ражда нормално. Никъде не прочетох за разкъсвания. Защо тогава така се получава тук при нас?...

# 62
  • София
  • Мнения: 5 443


Редактирам се да кажа, че цяла сутрин чета немските сайтове за раждането след етсо и навсякъде пише, че се ражда нормално. Никъде не прочетох за разкъсвания. Защо тогава така се получава тук при нас?...
То попринцип в Германия трябва да имаш доста сериозни индикации,за да се стигне до секцио.
На мен ми е интересно този ЕТКО сваля ли се и ако да,как?Аз имам ужасни спомени от махането на моя Макдоналд,едвам го махнаха,живо приключение.

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 18:15 от *Bubble*

# 63
  • Мнения: 427
По-скоро имах предвид не това, че тук се прави секцио, а това, че не прочетох нищо за разкъсвания там.. Не че немския ми е силната страна, та може и да не съм видяла... Joy
Иначе това, което на мен ми каза д-р Христов, а и това което навсякъде пише в чужбинско е, че би трябвало шийката сама да започне да се отваря като дойде времето. Но ако това не стане, доктор я отваря леко, което обикновено е под локално обезболяващо/упойка. Иначе мнението на Христов е точно нормално раждане, но не отрече, че после може да се наложи шев и кройка, което всъщност при секциото също го има, че и по-зле. Все пак е коремна операция.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 443
Е,секциото си е бая шев и кройка ,несравнимо е ...

# 65
  • Мнения: 153
Здравейте, искам да попитам има ли родили със серклаж ЕТКО в друг град и болница освен София? Имате ли наблюдения дали извън Надежда могат да се справят с този шев?

# 66
  • София
  • Мнения: 5 443
Здравейте, искам да попитам има ли родили със серклаж ЕТКО в друг град и болница освен София? Имате ли наблюдения дали извън Надежда могат да се справят с този шев?
Моя приятелка и съфорумка с ЕТКО (бамболинка)роди в Токуда при д-р Атанасова и се бяха справили без проблем с нейните серклажИ.

# 67
  • Мнения: 858
Здравейте, бременна съм в 9 г.с. с шийка едва  12мм., резултат от конизация преди няколко години. Имам час за д-р Христов за 22.09, тогава ще бъда в 12 г.с. Въпросът ми е дали тези 12мм. са достатъчни (ако дотогава се задържат)? И ако не са достатъчни дали ще бъде късно за ТАС? Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват. Това ми е първа бременност след 5 години опити и едно ин витро. Не успях да намеря начин да се свържа с него, макар че съм пациент на болницата. Според моя репродуктивен лекар няма нужда да записвам час по-рано, защото не се знае дали няма да направя аборт до 12 г.с. Извинявам се за дългия пост.

# 68
  • Мнения: 923
Здравейте, бременна съм в 9 г.с. с шийка едва  12мм., резултат от конизация преди няколко години. Имам час за д-р Христов за 22.09, тогава ще бъда в 12 г.с. Въпросът ми е дали тези 12мм. са достатъчни (ако дотогава се задържат)? И ако не са достатъчни дали ще бъде късно за ТАС? Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват. Това ми е първа бременност след 5 години опити и едно ин витро. Не успях да намеря начин да се свържа с него, макар че съм пациент на болницата. Според моя репродуктивен лекар няма нужда да записвам час по-рано, защото не се знае дали няма да направя аборт до 12 г.с. Извинявам се за дългия пост.

Няма как някой да ти каже дали са достатъчни или не.
Моя ТАС е правен в 9 г.с, принципно колкото по-рано се изпълни ТАС, толкова по-добре, но той сам по себе си има свойте минуси ( провеждане на медицински аборт с него е доста по-сложно).
Доктора като цяло гледа всеки случай индивидуално и може да реши, че вие не сте за ТАС, а за някой от другите серклажи.
Успех

# 69
  • Мнения: 213
Nova777 за твое успокоение намери и друг лекар за мнение преди записания ти час. Когато си с конизация нещата ги гледай и мисли с плюс едно на ум( от личен опит говоря), има случаи в които се говори за incompetent cervix или dynamic cervix, но тогава нещата се разбират на свършен факт. Потърси още едно мнение, за да може да бъдеш на някаква терапия докато се направи който и да е серклаж. Успех

# 70
  • Мнения: 858
Благодаря, мен ме притеснява, че имам час чак за 12 г.с. и не знам дали няма да е късно за ТАС. А при 12 мм. моят АГ (не репродуктивния) каза, че е възможно шийката да се скъси още до тази седмица и да няма какво да зашият. В този случай не знам как процедират. А той е сигурен, че след 20 г.с., ако издържа до тогава, ще имам нужда от серклаж 100%.



Здравейте, бременна съм в 9 г.с. с шийка едва  12мм., резултат от конизация преди няколко години. Имам час за д-р Христов за 22.09, тогава ще бъда в 12 г.с. Въпросът ми е дали тези 12мм. са достатъчни (ако дотогава се задържат)? И ако не са достатъчни дали ще бъде късно за ТАС? Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват. Това ми е първа бременност след 5 години опити и едно ин витро. Не успях да намеря начин да се свържа с него, макар че съм пациент на болницата. Според моя репродуктивен лекар няма нужда да записвам час по-рано, защото не се знае дали няма да направя аборт до 12 г.с. Извинявам се за дългия пост.

Няма как някой да ти каже дали са достатъчни или не.
Моя ТАС е правен в 9 г.с, принципно колкото по-рано се изпълни ТАС, толкова по-добре, но той сам по себе си има свойте минуси ( провеждане на медицински аборт с него е доста по-сложно).
Доктора като цяло гледа всеки случай индивидуално и може да реши, че вие не сте за ТАС, а за някой от другите серклажи.
Успех

# 71
  • Мнения: 213
Не чакай и не прави планове как ще броиш часовете до 20 седмица. За съжаление не мога да дам съвет още къде да отидеш, просто бях в подобна ситуация и чакането  не ми бе в полза.
Също така имай в предвид, че серклаж направен в по-ранна седмица има по-голям процент успеваемост, отколкото направен в 20седмица. Във втория случай риска от инфекции и усложнения е по-голям и никой няма да ти гарантира нищо

# 72
  • Мнения: 858
Ще потърся още едно мнение в Пловдив. Благодаря!

# 73
  • Мнения: 553
Здравейте!
Предстои ми серклаж и съм от Бургас. Може ли да ми дадете подробности за това при първия преглед ли ви хоспитализираха, с или без направление, колко време беше престоя. Колко ви струва всичко това? Всяка информация ще ми е от полза.
Благодаря предварително!

# 74
  • Мнения: 459
Ще потърся още едно мнение в Пловдив. Благодаря!
за пловдив знам, че в селена правят ТАС серклаж, поне моят АГ от софия твърди така, но аз съм решила че ще го правя при Христов така или иначе съм в софия и няма смисъл да ходя чак до пловдив

Общи условия

Активация на акаунт